Proč znovu kandiduji na prezidenta?

Autor: Václav Klaus | Publikováno: 12.2.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Klaus - tricolora

Proč znovu kandiduji? Takto mi byla položena otázka, takto se na ni pokusím odpovědět. Nejdřív ale řeknu, co důvodem mé kandidatury není.

Není to ani setrvačnost, ani pocit nároku na funkci, ani pocit nenahraditelnosti či nepostradatelnosti, ani pocit samozřejmosti, ani nedostatek představivosti, co bych dělal v jiném případě.

Jsem přesvědčen o tom, že mám v této funkci české veřejnosti stále co nabídnout. Nabízím sebe, svou zkušenost, své schopnosti, svou práci a také svou věrnost hodnotám, kterým věřím.

Cítím dostatek sil a odhodlání i potřebnou autoritu na politické scéně a podporu ve společnosti. Kdyby toho nebylo, musel bych mít pocit, že se vnucuji. A ten nemám. Nemám ho na základě silné poptávky, kterou cítím, kamkoli přijedu.

Nabízím své zkušenosti z domácí i zahraniční politiky.

Celých 18 let jsem nesl kůži na trh, bojoval o své vize, bojoval o veřejné mínění, o politickou podporu. Ano, z hlediska evropských měřítek není 18 let žádná dlouhá kariéra, u nás ale delší být nemohla, představuje celou polistopadovou éru.

Své letité zkušenosti má i česká veřejnost se mnou, působil jsem v nejkritičtějších chvílích našich moderních dějin. Byl jsem u transformace, u dělení státu, u vstupu do NATO a EU, u česko-německé deklarace. Vždy jsem našel řešení, a to především proto, že jsem měl pevné názory. Kdo je nemá, dobrý kompromis nalézt nemůže.

A především: chci znovu kandidovat, protože práce pro naši republiku je pro mne tím hlavním v životě.

Václav Klaus, Hospodářské noviny, 8.2.2008

www.klaus.cz

2694 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Americkou demokracii může zachránit jedině Trump – a jedině s naší pomocí. Všechny současné problémy prezidenta Trumpa pramení z jeho záměru „normalizovat vztahy s Ruskem“Pirátští europoslanci v Evropském parlamentu hlasovali pro to, aby se z Afriky dováželi imigranti do Evropy a pro to, aby se imigranti přerozdělovali do členských států Evropské unie800 až 900 bábätiek sa zabíja v Írsku každý mesiac po legalizácii potratuKopnout si do Gottwalda nebo do Brežněva dnes vyžaduje asi tolik odvahy jako vymezit se proti Čingischánovi a je to politicky přibližně stejně aktuálníKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

2.přikázání podle vítačů: "Milovati budeš jižního svého"Německo: Imigrantské „děti" hromadně znásilnili 14-letou

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Že se recese nekoná? Pozor! Ekonomka varuje před děním v NěmeckuDěti měly v rozvrhu účast na demonstraci Milionu chvilek. Chyba? Řediteli ZŠ bylo pořádně horko
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění