Arcibiskup z Canterbury se zbláznil: Chce v Británii zavést šaríu

Autor: Redakce | Publikováno: 16.2.2008 | Rubrika: ShortNews
Muslimka

Autor: Scooolie   
pátek, 08. 02. 2008

Skandál vyvolal  arcibiskup z Canterbury Rowan Williams, stojící v čele anglikánské církve, když v rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC Radio 4 prohlásil, že je nevyhnutelné, aby Británie přijala některé prvky islámského práva šaría.

Labouristický premiér Gordon Brown, stejně jako opoziční konzervativci a liberálové bláznivé prohlášení anglikánského arcibiskupa rozhodně odmítli.

Arcibiskup Williams v rozhovoru řekl, že Velká Británie „musí čelit tomu“, že někteří její občané „nemají vztah“ k britskému zákonodárství a ke sjednocení národa by pomohlo, kdyby si Britové mohli v oblastech finančního nebo rodinného práva vybrat, jestli budou řídit britským nebo islámským právem.

Willims svůj návrh zdůvodnil tím, že povolením šaríí by muslimové nebyli vystavováni těžké volbě mezi „loajalitou ke kultuře a loajalitě ke státu“, přičemž prý muslimské právo není zemi cizí, protože některé jeho prvky už jsou respektovány . Současně výslovně odmítl zavedení trestání podle šarií s jejími krutými tresty.

Nemravný návrh arcibiskupa, který chce postavit na roveň britské zákonodárství, založené na hlubokém respektu k lidským právům a svobodám, s islámským náboženským právem, které zakotvuje zejména v oblasti osobního statusu a oblasti rodinné zcela nepřijatelné zásady, včetně podřízenosti ženy muži a povinnosti vychovávat děti ze smíšených manželství v islámu, vyvolal rozhořčení.

Mluvčí předsedy britské vlády a předsedy Labouristické strany Gordona Browna zdůraznil, že britské právo musí být založena na britských hodnotách. Konzervativci arcibiskupovo prohlášení označili za „nevhodné“. Liberální demokraté zdůraznili nutnost rovnosti a respektu všech lidí před právem.

Arcibiskupův bláznivý návrh na zničení jednotného systému britského práva a zavedení šarií přivítala – nepřekvapivě - jen Muslimská rada Británie, Nadace Ramadán a další muslimské organizace. Ve Velké Británii žije podle odhadu 1,8 milonu muslimů.

Skandální je pak i samotná skutečnost, že vysoký představitel křesťanské církve prosazuje zavedení nepřátelského hodnotového systému, který mj. podporuje mnohoženství a popírá svobodu vyznání. Jeho jednání tak nápadně připomíná chování izraelské krajní levice, která věří, že nesmyslnými ústupky získá úctu, respekt a mírové soužití s nepřáteli své země a víry.

 

http://eretz.cz/content/view/4940/43/

2519 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

„Zvykněte si,“ říká holandská mešita nepřizpůsobivým občanům, kteří si stěžují na svolávání k modlitbámTento návrh je nejlepší, co se tu objevilo od roku 1989. To se nesmí stát, reaguje vyděšeně Kalousek. Oč jde?Bez Vás nepřežijeme...Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařskýVe Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Noví zahraniční pracovníci? Romové se vracejí před koronou do ČRTurecký velvyslanec: Ramadán lepší Vánoc!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatekŠlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění