Trapná a nedůstojná

Autor: Zbyněk Klíč | Publikováno: 15.2.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Paroubek

Stále zřejmější je, že nátlak, výhružky a zastrašování se v pátek a sobotu děly ze strany sociální demokracie. Stejně tak je jasné, že veškeré divadlo bylo důsledkem veřejné volby. K čemu vůbec máme sociální demokracii?

Vyvrcholení stylu ČSSD

Destrukce a urážky při prezidentské volbě jsou však bohužel vyvrcholením sociálně demokratické strategie v průběhu vlády Mirka Topolánka. Za celou dobu jejího působení nepřišla ČSSD s konstruktivním návrhem na spolupráci. Její návrhy ve sněmovně jsou jen negací vládních rozhodnutí či participací na jejích předlohách. Samostatných návrhů je poskrovnu a stínová vláda se minula účinkem - namísto předkládání alternativ se upnula na kritiku a "moudré" rady, jak by to mělo být lépe. Neexistuje alternativní program k vládním návrhům a k tomu socialisté přikládají odpuzující styl politiky, zaměřený pouze na sledování vlastního zájmu.

Podpora Jana Švejnara je dalším dílem socialistické tragédie. V pozadí podpory se skrývá nenávist a zášť vůči současné hlavě státu a urputná snaha něco zbořit. Když k tomu přičteme kličkování komunistů, neštěstí je na světě. Socialisté budou stůj co stůj trvat na vlastním kandidátovi, jen je-li schopen porazit Václava Klause, nehledě na jeho program, zásady a smýšlení. Dienstbier, Pačes, byť levicoví kandidáti, se podpory od nejsilnější levicové strany nedočkají, neb ta volí pravičáka Švejnara.

Dogmatismus socialistů bohužel přináší zdánlivý efekt umírněné KSČM, která tyto levicové kandidáty předkládá. V očích levicových voličů pak musí zákonitě získat. I to je důkazem toho, že socialistům nejde o programovou čistotu, ale personální selekci podle míry sympatie. Nikoliv vlastní posílení, ale oslabení druhého.Nulový program a kritika druhého. Socialisté nejsou alternativa, jsou skupinou nespokojených a svoji permanentí negaci vyjevují i v prezidentské volbě.

Pohled do vnitřností, ale.

Komentátor jednoho ze zpravodajských týdeníků dnes uvedl, že prezidentská volba byla vlastně užitečná. Ukázala nám vnitřnosti české politiky a způsob jednání jejích nositelů. S tím lze naprosto souhlasit - pro ty, kdo chtěli, to byla lekce z politiky par excellence. Mnohem horší dědictví však představuje precedent veřejné volby, který víkendové shromáždění umožnilo.

Je starou známou zásadou, že o osobách se volí tajně, o procedurách a návrzích veřejně. Na zákon lze vytvořit tlak a tím jej vylepšit. Bohužel u osoby tomu tak není. Ta je bytostí omylnou a pod tlakem se nerozhoduje racionálně. To ukázaly i kolapsy tří zákonodárců, shodou okolností voličů Václava Klause.

Jako nemístné představení musí veřejná volba působit na politické vězně, jimž byly ukradeny i ty poslední zbytky soukromí, stejně jako na čtenáře Orwellova románu 1984, který obludnost veřejného dohledu dotáhl do absurdního konce.

Veřejná volba je naprosto nesmyslným způsobem volby o osobách a vrací nás kamsi čtyřicet let zpátky, kdy se soudruzi nestyděli za vlastní názor a šetřilo se za volební plenty. Úzkost vyvolává fakt, že na to tolik zákonodárců zapomíná a za účelem prosazení vlastního kandidáta tento tak negativně zatížený způsob volby bezelstně využívají. Snad tomu při druhé volbě bude jinak.

zpravy.ods.cz

3372 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Nová kniha: Jürgen Elsässer – Válečné lži – Agrese NATO proti JugosláviiTohle Gréta neuslyší ráda. :-) Český vědec, geolog Karel Mach, vyvrací klima-hysterické báchorky o člověkem způsobeném globálním oteplováníSorryjako, ale tohle je teda fakt s odpuštěním a slušně řečeno na žaludeční nevolnost...Fackování z kavárny: Bude v české politické diskusi přibývat násilných napadení? Ano, budeMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosím

euServer.cz

Žijeme v době, v níž se vyplňují všechny hororové sny. Sociální důsledky bezuhlíkové energetiky v kombinaci s přistěhovaleckou politikou EU povedou k tomu, že náš dům bude hořetZaslzíte, když na péči Vondry o život nás, Ostraváků, pomyslíte

ePortal.cz

Evropská unie se stala prostorem hospodářské stagnace, nezaměstnanosti, sdílených dluhů, snížené úrovně bezpečnosti, těžkopádné regulace, byrokracie, klimatického třeštění, sociálního inženýrství...Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Přímý přenos: Přednáška exministra vnitra o imigraci "Evropa bez hranic?"Již i u nás aktivisté z neziskovek kradou rodinám děti s podporou soudu. A pak z nich dělají neomarxistické fanatiky!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Schwarzenberg je nadšen z mariánského sloupu: Ať jim žehná Jan Hus i Panna Marie!Chyběli tam Palestinci! Jen Trump a „Bibi“, no a? Na ČT trhali Trumpův plán pět minut poté, co jej představil
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění