Trapná a nedůstojná

Autor: Zbyněk Klíč | Publikováno: 15.2.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Paroubek

Stále zřejmější je, že nátlak, výhružky a zastrašování se v pátek a sobotu děly ze strany sociální demokracie. Stejně tak je jasné, že veškeré divadlo bylo důsledkem veřejné volby. K čemu vůbec máme sociální demokracii?

Vyvrcholení stylu ČSSD

Destrukce a urážky při prezidentské volbě jsou však bohužel vyvrcholením sociálně demokratické strategie v průběhu vlády Mirka Topolánka. Za celou dobu jejího působení nepřišla ČSSD s konstruktivním návrhem na spolupráci. Její návrhy ve sněmovně jsou jen negací vládních rozhodnutí či participací na jejích předlohách. Samostatných návrhů je poskrovnu a stínová vláda se minula účinkem - namísto předkládání alternativ se upnula na kritiku a "moudré" rady, jak by to mělo být lépe. Neexistuje alternativní program k vládním návrhům a k tomu socialisté přikládají odpuzující styl politiky, zaměřený pouze na sledování vlastního zájmu.

Podpora Jana Švejnara je dalším dílem socialistické tragédie. V pozadí podpory se skrývá nenávist a zášť vůči současné hlavě státu a urputná snaha něco zbořit. Když k tomu přičteme kličkování komunistů, neštěstí je na světě. Socialisté budou stůj co stůj trvat na vlastním kandidátovi, jen je-li schopen porazit Václava Klause, nehledě na jeho program, zásady a smýšlení. Dienstbier, Pačes, byť levicoví kandidáti, se podpory od nejsilnější levicové strany nedočkají, neb ta volí pravičáka Švejnara.

Dogmatismus socialistů bohužel přináší zdánlivý efekt umírněné KSČM, která tyto levicové kandidáty předkládá. V očích levicových voličů pak musí zákonitě získat. I to je důkazem toho, že socialistům nejde o programovou čistotu, ale personální selekci podle míry sympatie. Nikoliv vlastní posílení, ale oslabení druhého.Nulový program a kritika druhého. Socialisté nejsou alternativa, jsou skupinou nespokojených a svoji permanentí negaci vyjevují i v prezidentské volbě.

Pohled do vnitřností, ale.

Komentátor jednoho ze zpravodajských týdeníků dnes uvedl, že prezidentská volba byla vlastně užitečná. Ukázala nám vnitřnosti české politiky a způsob jednání jejích nositelů. S tím lze naprosto souhlasit - pro ty, kdo chtěli, to byla lekce z politiky par excellence. Mnohem horší dědictví však představuje precedent veřejné volby, který víkendové shromáždění umožnilo.

Je starou známou zásadou, že o osobách se volí tajně, o procedurách a návrzích veřejně. Na zákon lze vytvořit tlak a tím jej vylepšit. Bohužel u osoby tomu tak není. Ta je bytostí omylnou a pod tlakem se nerozhoduje racionálně. To ukázaly i kolapsy tří zákonodárců, shodou okolností voličů Václava Klause.

Jako nemístné představení musí veřejná volba působit na politické vězně, jimž byly ukradeny i ty poslední zbytky soukromí, stejně jako na čtenáře Orwellova románu 1984, který obludnost veřejného dohledu dotáhl do absurdního konce.

Veřejná volba je naprosto nesmyslným způsobem volby o osobách a vrací nás kamsi čtyřicet let zpátky, kdy se soudruzi nestyděli za vlastní názor a šetřilo se za volební plenty. Úzkost vyvolává fakt, že na to tolik zákonodárců zapomíná a za účelem prosazení vlastního kandidáta tento tak negativně zatížený způsob volby bezelstně využívají. Snad tomu při druhé volbě bude jinak.

zpravy.ods.cz

3208 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Imigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?Martin Fendrych, toho času komentátor Aktuálně.cz, se rozčiluje nad ošklivým nálepkováním, zejména pokud jde o nařčení z neomarxismu, jehož je sám častým terčem...Zhouba křesťanstva: Přizpůsobení se světu. Rozbití komunit, kompromisy a ústupky. Jsme tam, kde nás ďábel chtěl mít. Kdo má strach z Pravdy? Poničenou katedrálu musíme obnovit takovou, jaká původně bylaNelibi se vam reprezentovat stat a narod? Vraťte pul miliardy a valte… Fotbalova asosiace ČR, spolek, kery na svuj provoz dostava každoročně od nas ode všech pul miliardu korun, se asi za svuj narod stydi...Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

Vojenských zásahů není stále dost, mírem je třeba šetřit. Naštěstí však Washington zbrojí 2.přikázání podle vítačů: "Milovati budeš jižního svého"

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaciNuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění