Trapná a nedůstojná

Autor: Zbyněk Klíč | Publikováno: 15.2.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Paroubek

Stále zřejmější je, že nátlak, výhružky a zastrašování se v pátek a sobotu děly ze strany sociální demokracie. Stejně tak je jasné, že veškeré divadlo bylo důsledkem veřejné volby. K čemu vůbec máme sociální demokracii?

Vyvrcholení stylu ČSSD

Destrukce a urážky při prezidentské volbě jsou však bohužel vyvrcholením sociálně demokratické strategie v průběhu vlády Mirka Topolánka. Za celou dobu jejího působení nepřišla ČSSD s konstruktivním návrhem na spolupráci. Její návrhy ve sněmovně jsou jen negací vládních rozhodnutí či participací na jejích předlohách. Samostatných návrhů je poskrovnu a stínová vláda se minula účinkem - namísto předkládání alternativ se upnula na kritiku a "moudré" rady, jak by to mělo být lépe. Neexistuje alternativní program k vládním návrhům a k tomu socialisté přikládají odpuzující styl politiky, zaměřený pouze na sledování vlastního zájmu.

Podpora Jana Švejnara je dalším dílem socialistické tragédie. V pozadí podpory se skrývá nenávist a zášť vůči současné hlavě státu a urputná snaha něco zbořit. Když k tomu přičteme kličkování komunistů, neštěstí je na světě. Socialisté budou stůj co stůj trvat na vlastním kandidátovi, jen je-li schopen porazit Václava Klause, nehledě na jeho program, zásady a smýšlení. Dienstbier, Pačes, byť levicoví kandidáti, se podpory od nejsilnější levicové strany nedočkají, neb ta volí pravičáka Švejnara.

Dogmatismus socialistů bohužel přináší zdánlivý efekt umírněné KSČM, která tyto levicové kandidáty předkládá. V očích levicových voličů pak musí zákonitě získat. I to je důkazem toho, že socialistům nejde o programovou čistotu, ale personální selekci podle míry sympatie. Nikoliv vlastní posílení, ale oslabení druhého.Nulový program a kritika druhého. Socialisté nejsou alternativa, jsou skupinou nespokojených a svoji permanentí negaci vyjevují i v prezidentské volbě.

Pohled do vnitřností, ale.

Komentátor jednoho ze zpravodajských týdeníků dnes uvedl, že prezidentská volba byla vlastně užitečná. Ukázala nám vnitřnosti české politiky a způsob jednání jejích nositelů. S tím lze naprosto souhlasit - pro ty, kdo chtěli, to byla lekce z politiky par excellence. Mnohem horší dědictví však představuje precedent veřejné volby, který víkendové shromáždění umožnilo.

Je starou známou zásadou, že o osobách se volí tajně, o procedurách a návrzích veřejně. Na zákon lze vytvořit tlak a tím jej vylepšit. Bohužel u osoby tomu tak není. Ta je bytostí omylnou a pod tlakem se nerozhoduje racionálně. To ukázaly i kolapsy tří zákonodárců, shodou okolností voličů Václava Klause.

Jako nemístné představení musí veřejná volba působit na politické vězně, jimž byly ukradeny i ty poslední zbytky soukromí, stejně jako na čtenáře Orwellova románu 1984, který obludnost veřejného dohledu dotáhl do absurdního konce.

Veřejná volba je naprosto nesmyslným způsobem volby o osobách a vrací nás kamsi čtyřicet let zpátky, kdy se soudruzi nestyděli za vlastní názor a šetřilo se za volební plenty. Úzkost vyvolává fakt, že na to tolik zákonodárců zapomíná a za účelem prosazení vlastního kandidáta tento tak negativně zatížený způsob volby bezelstně využívají. Snad tomu při druhé volbě bude jinak.

zpravy.ods.cz

3462 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pro-migračního francouzského aktivistu zamordoval migrant, se kterým spalSpojené národy ovládnuté gender ideologií vyhlašují za politicky nekorektní říkat „manžel“ nebo „manželka“Bez Vás nepřežijeme...Panna Marie se naklonovala a Ježíš byl transsexuál, objevili v pokrokovém ŠvédskuŽerte brouky, vyhlašuje nová pokroková potravinová politika EU prosazující méně masa a více alternativních proteinů

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaV tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...

Eurabia.cz

Už vám to zůstane: Ve Francii pochod na podporu ilegálůImigranti si udělali z kostela záchod a chtějí pokračovat dále do Evropy

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?EU jako Hitler? Jaroslav Bašta připomněl projev z roku 1938, ze kterého mrazí
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění