Co takhle tentokrát fakt volit prezidenta? aneb jak se "antikomunisté" paktují s komunisty

Autor: Ladislav Jakl | Publikováno: 14.2.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Paroubek

Minulý týden zažil Pražský hrad pěknou melu. Copak o to, demokracie často jako mela vypadá, stačí se občas kouknout na přenosy z parlamentu. Někoho to sice může pohoršovat, ale určitě je taková mela lepší než selanka v paramentu neparlamentu za starých časů. Mela sama o sobě by mi tedy nijak zvlášť nevadila, to spíš  její téma. Celý národ a statisíce televizních diváků si bláhově myslely, že se to Hradě volí prezident. Nikoli. Vyřizovaly se politické a osobní účty. Oba prezidentští kandidáti v tom spíš překáželi.

 Jak jinak by se mohli tak najednou spojit Zelení, kteří ještě včera statečně nosili do parlamentu tričko JÁ NEJSEM PAROUBKŮV HLAS PRO SPOLUPRÁCI S KOMUNISTY, právě s Paroubkem a právě s komunisty? Jak jinak by pánové Rath a Paroubek, po celý rok dštící síru na předsedu lidovců Čunka, mohli najednou právě s ním hlasovat ruku v ruce? O údajných antikomunistech Štětinovi a Mejstříkovi ani nemluvě. Ti bojují s komunisty nyní tím, že s nimi hlasují. Jde pořád ještě o volbu prezidenta? To se opravdu všichni semkli v účelovém spojenectví proti Václavu Klausovi, aby si pět minut po volbě zase šli po krku?

 Spíš je to úplně jinak. To nebyla volba prezidenta. To byly ukázky vnitrostranického, mezistranického a osobního boje, to byly ukázky boje o vládu, ukázky střetu opozice s koalicí, koalice mezi sebou, střetu různých křídel a frakcí. Jde o zájmy, jde o moc. Jako to v politice bývá. Prezidentská volba ale zůstala popelkou v koutě.

  Co to takhle zítra zkusit jinak? Ať si každý volí, koho chce a jak chce, ale ať opravdu volí prezidenta. Toho nejlepšího podle svého svědomí. A ke svým bojům ať se vrátí potom.

 Jasně, prezidentská volba nemůže proběhnout ve vzduchoprázdnu, politická realita do ní prosakovat asi musí. Ale neměla by ji utopit.

 

 Ladislav Jakl

 

Psáno pro iDnes

2782 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii - finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskneAgent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályCírkev kráčí ke své zkáze. Byla infiltrovaná komunistyEvropská unie je od základu špatný koncept. A platí na něj základní poučka: i špatné věci jsou schopny vývoje. Vyvíjejí se však vždy v ještě horšíKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

Údajně mu je 16, ale vypadá na 40! Tohle jsou ti dětští uprchlíci političky KDU-ČSL?Pozvánka na konferenci do českého parlamentu: Pronásledování křesťanů v 21. století

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Chartistka Procházková k listopadu 1989: Když mému partnerovi Ludvíku Vaculíkovi zabránili promluvit k demonstrantům se slovy „s tebou se nepočítá“, tušila jsem...Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění