Blahopřání prezidentu republiky Václavu Klausovi ke znovuzvolení

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 16.2.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Klaus - patriot

Vážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám jako prostý občan opravdu srdečně poblahopřál k Vašemu znovuzvolení prezidentem České republiky. Myslím, že nejsem zdaleka jediným člověkem, kterému spadl kámen ze srdce po tom všem, co se při prezidentské volbě odehrávalo.

Potěšily mě oba dva Vaše prezidentské projevy, s jejichž velkou částí jsem se ztotožnil. Dovolil bych si z nich vypíchnout dvě věci. V prvním projevu jste řekl, že si přejete,"abychom naši zemi předali budoucím generacím jako suverénní, sebevědomý, demokratický a prosperující stát svobodných občanů a jako stát ze své vlastní vůle spolupracující s ostatními demokratickými státy Evropy i světa." A v druhém projevu jste prohlásil, že budete "podporovat existenci naší vlastní měny tak dlouho, dokud to pro občany České republiky bude výhodné."

Tímto bych chtěl upozornit na dva aktuální politické problémy. Tím prvním je ratifikace tzv. Lisabonské smlouvy, která je pouze přejmenovanou euroústavou. Výrazně totiž omezuje nezávislost našeho státu a obsahuje v sobě Pandořinu skříňku Listiny práv a centralistických pasarel. Druhou záležitostí je otázka naší měnové suverenity, která je úzce spjata se suverenitou politickou.

Vím, že jste pověstný bojovník, který hraje vždy až do poslední minuty zápasu. Věřím proto, že ani boj o zachování a mnohdy i obnovení suverenity našeho státu nepovažujete za prohraný, i když neblahé trendy vyznačující se centralismem, politickou korektností, postdemokracií a multikulturalismem směřují opačným směrem, než bychom si přáli. Věřím, že i ohledně Lisabonské smlouvy u Vás bude platit pověstné churchillovské "Never, never, never give up", protože jak ukázaly generace našich předků, obranu naší nezávislosti bychom neměli nikdy, ale opravdu nikdy vzdávat.

Chtěl bych Vám tedy popřát, aby se Vám prostřednictvím Vaší formální i neformální autority podařilo obhájit co největší část hodnot, které jste pojmenoval ve svých projevech a které by se daly shrnout do hesla "Evropa svobodných národů a národní státy svobodných občanů vycházející z tradice křesťanské západní civilizace".

Že Vás i naší zemi a nás všechny, čekají nelehké úkoly, víme oba dva. Věřím, že nás mnohé, kteří Vám důvěřují a chovají Vás v úctě, určitě nezklamete. Vše dobré do dalších pěti let na Hradě.

S úctou

Lukáš Petřík        

 

V Praze, dne 15. února 2008

 

Předseda Mladé pravice Lukáš Petřík s prezidentem republiky Václavem Klausem

 Lukáš Petřík s prezidentem republiky Václavem Klausem

Václav Klaus

 

Soubor:Flag of the president of the Czech Republic.svg

6172 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

NATO je opravdu ve stavu klinické smrti. Musíme budovat vlastní obranyschopnou armádu a obranné, ekonomické a politické spojenectví ve střední Evropě – Visegrád plusSametová revoluce byla hned dvakrát ukradena, nejprve havlisty studentům a ji pak havlisté ukradli i občanům. Převrat naplánovala StB a byl zřejmě od počátků řízen ve spolupráci se SovětyKarel Gott nás varoval: Svět směřuje k totální globalizaci. Vyústí to v jednu totalitní světovláduPiráti prosazují dvoumilionovou dotaci z veřejných peněz pro firmu miliardáře Zdeňka Bakaly, který je spojován s kauzou vytunelováni OKDImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Ilegálové demonstovali za legalizaci svého pobytu v EvropěImigrantské „děti“ na úkor tuzemských

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní tříděNeskutečné, otřesné. Získali jsme vulgární maily vysokého pražského manažera. Psal v nich, kdo a koho análně uspokojuje. Tady jsou
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění