Má Paroubek právo peskovat komunisty za znovuzvolení Klause?

Autor: LP | Publikováno: 18.2.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Paroubek

Předseda sociální demokracie Jiří Paroubek se dosti nevybíravým způsobem opřel do předsedy KSČM Vojtěcha Filipa. V souvislosti se znovuzvolením Václava Klause prezidentem ho nazval buď neschopným nebo všehoschopným a označil komunisty za hlavní viníky toho, že Klaus bude na Hradě dalších pět let.

            Je to však oprávněné? Předně, KSČM je suverénní strana a není povinná volit někoho, koho jí vnutí někdo jiný. Připomeňme, že Švejnar byl kandidátem zelených, na kterého sociální demokracie přistoupila s těžkým srdcem. ČSSD si nechala nadiktovat kandidáta od pidistraničky se šesti poslanci. Komunisté ukázali, že mají svůj vlastní rozum a že nemusí hledat antiklause za každou cenu, navíc takového, který vyhovuje zeleným. Stejně tak mohli klidně říci, že sociální demokracie je odpovědná za znovuzvolení Klause z toho důvodu, že volila kandidáta Bursíkovy pidistrany a nepodpořila kandidáta komunistů. Paroubkovci kývli zeleným a  názor komunistů jim byl ukradený. Tak čemu se potom Paroubek diví.

            Komunisté jasně deklarovali, že chtějí kandidáta, který a) bude hájit národní zájmy a b) bude kritický k pravicové reformě. Říkali to naprosto transparentně a chovali se konzistentně. Ohledně obrany národních zájmů pro ně mohl být Klaus přijatelný, co se týče svých ekonomicky liberálních názorů již ne. Švejnar byl zase pro většinu komunistů, snad mimo Jiřího Dolejše, nepřípustný svým eurohujerstvím a svým americkým občanstvím. Nebylo jistě také náhodou, že hlasy na podporu Jana Švejnara se ozývaly z Německa.

            Komunisté tedy navrhli vlastního kandidáta, který hájí národní zájmy a na druhé straně kritizuje vládu za její reformy. Ať hodnotíme kandidátku Janu Bobošíkovou jakkoli, KSČM ukázala, že dokáže hájit svou svébytnost a svůj vlastní program, který ji odlišuje od eurofanatické ČSSD.

            Paroubkův útok na Vojtěcha Filipa může souviset s tím, že místopředseda KSČM Jiří Dolejš je pro co možná největší přimknutí komunistů k sociální demokracii, které by však mohlo znamenat až úplnou ztrátu identity KSČM, její zánik, či vazalský vztah k ČSSD. Dolejš to prokázal svou nekritickou podporou Jana Švejnara a s tím spojeným přitakáváním Německem ovládané Evropské unii.  

            Jestli si KSČM ponechá svou autenticitu, se ukáže na tom, zda-li bude nebo nebude růst vliv Jiřího Dolejše. Tato otázka je ve hvězdách, ale člověk, který sledoval média, měl chvilku dojem, že předsedou strany není Vojtěch Filip, ale Jiří Dolejš, který prezentoval svá stanoviska mnohem častěji. Na druhou stranu, jak jsme již poznamenali, komunisté svým pevným postojem ukázali, že jsou suverénní stranou a že si nenechají poroučet od pánů Paroubka a Bursíka, jak by si Jiří Dolejš možná přál.     

3499 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Milion chvilek? Ovčáček překvapil: Vidím jasný plán. TOP 09 bude koukatKlaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění