Europoslanec Daniel Hannan: Pöttering se chová jako Hitler

Autor: LP | Publikováno: 20.2.2008 | Rubrika: ShortNews
Hitler vlajka

Skupina poslanců EPP/ED vyloučila ze svých řad britského poslance Daniela Hannana z Konzervativní strany blízkého thatcheristické organizaci Brugges Group (napsal výborný článek o tom, že opustit EU je výhodné: http://www.euportal.cz/Articles/1498-argumenty-pre-vystupeni-z-eu-a-vstup-do-efta.aspx ). Hannan přirovnal jednání předsedy Evropského parlamentu Hanse-Gerta Pötteringa k nacistickému uchopení moci. 

Lidovecká frakce je nejsilnější v Evropském parlamentu a spadají pod ni mimo jiné čeští lidovci či zástupci ODS v europarlamentu. Vyloučení frakce zdůvodnila nepřijatelností europoslancových poznámek, které prý poškozují celou frakci. Europoslanci ODS hlasovali proti jeho vyloučení.

Incident, který  rozvířil vášně mezi europoslanci i z řady dalších parlamentních seskupení, se odehrál při hlasování o změně jednacího řádu.

Hannanovi se úpravy nelíbily. Návrh, který posiluje pravomoci předsedy parlamentu pocházejícího také z lidovecké frakce, pak v rámci svého vystoupení přirovnal k parlamentnímu způsobu, jakým se v Německu dostali nacisté k moci v roce 1933.

Britští konzervativní poslanci se podle našeho zdroje z Bruselu svého kolegy příliš nezastali, protože jsou spíše eurofilní a Hannan byl euroskeptickou černou ovcí. Podle našeho zdroje však Hannanovi jeho vyloučení příliš nevadilo. Ostatně, proč by mělo obhájci demokracie vadit vyloučení z eurofanatické lidové strany? Je kupodivu, že ODS u eurocentralistických lidovců nadále zůstává. I když je to na druhou stranu možná výraz jejího appeasementu, zrady programu a opuštění obhajoby národních zájmů.

2990 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Proboha, Šámalová a ČT lžou!“ Realita Hongkongu očima čtenáře. FOTO a VIDEO, které TV neodvysílá. Rabování, kokain, zapálení auta s řidičem a rozkazy v angličtiněMilion chvilek vyzval... A lid plní rozkaz! Po Letné se to začalo hýbat, Minář bude rád
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění