Tiskové prohlášení vedoucího Kanceláře prezidenta republiky ohledně dehonestační kampaně

Autor: Jiří Weigl | Publikováno: 21.2.2008 | Rubrika: Politika
Standarda

MfDnes zveřejnila ve svém dnešním čísle  dva  nepravdivé články s titulky „Kancléř Weigl byl spojen s firmou, jež půjčila Grossovi“ a „Weigl, Gross a jedna firma“, kde se zcela lživou a manipulativní spekulací snaží vzbudit dojem, že podivná transakce pana Grosse z loňského léta prostřednictvím mé osoby nějak souvisela s volbou Václava Klause prezidentem republiky před pěti lety.

Proti tomuto nehoráznému mediálnímu útoku, který nepochybně souvisí s frustrací jistých politických kruhů z výsledku páteční prezidentské volby a také, jak se domnívám, se spekulacemi, že bych právě já mohl být prezidentem v následujících dnech jmenován za člena Bankovní rady ČNB, se musím zásadně ohradit.

         Za prvé – není pravdou, že bych své cca dvouměsíční působení před pěti lety ve firmě Efficient Investments jakkoliv tajil. Odehrálo se v době, kdy jsem působil mimo státní sektor. Bylo to angažmá krátkodobé, z mého pohledu nevýznamné, neboť jsem je ukončil okamžitě poté, kdy mi Václav Klaus v únoru 2003 nabídl místo ve svém týmu pro prezidentskou volbu.

         Za druhé – v době mého působení neměla firma Efficient Investments žádné angažmá ve společnosti Key Investments ani v jejích předchůdcích. Grossovu transakci financovala za pět let poté jiná firma, než ta, ve které jsem na přelomu let 2002/2003 působil. S firmou Key Investments jsem nikdy neměl a nemám nic společného.

         Za třetí –  to, že nezvolení Miloše Zemana prezidentem vlastními poslanci ČSSD bylo výsledkem hlubokých politických a osobních rozporů v ČSSD, které se projevují dosud, bylo a je evidentní. Konstruovat v rozporu se zcela zřejmou politickou realitou absurdní představu, že příčinou této krize v ČSSD nebyly politické rozpory, ale korupce, která se navíc měla realizovat až po pěti letech Grossovou transakcí, a krkolomně s tím spojovat moji osobu, je neuvěřitelné a zcela nehodné listu, který aspiruje na jakoukoliv elementární serióznost a slušnost.

         Od počátku roku je okolí prezidenta Klause a já osobně předmětem neustálých dehonestačních kampaní, neuvěřitelných her tajných služeb a různých provokací. Navzdory jim byl Václav Klaus v pátek zvolen prezidentem ve veřejné volbě, kde dostal otevřeně hlasy volitelů, kteří mu předem jasně deklarovali svou podporu. Protože toto vítězství nelze zpochybnit osočováním o korupci, uchylují se dnes ti, kteří za dnešním mediálním útokem stojí, k tomu, aby pošpinili jakýmkoliv způsobem alespoň jeho zvolení v roce 2003.

Takový styl vedení politického boje a žurnalistické práce rozhodně odmítám.

5661 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrtiTurecké ozbrojené síly zabraly Řecku kus územíOsoba, která řekne pravdu, je okamžitě odstavena na vedlejší kolej jako „konspirační teoretik“, „ruský agent“, „rasista“, „antisemita“ nebo kdosi podobný...Švédský teenager byl zavražděn, když se pokusil zabránit znásilnění ženy migrantem. Proto teď musí jeho otec bránit pověst zesnulého před pokrokovými médii, která se ho za to snaží očerňovat jako ‚nácka‘Bez Vás nepřežijeme...

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

George Soros. Génius hybridní válkyV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Jsme ocas, budeme mlčet? 500 miliard pro EU: Silná věta Merkelové. Vážné výpočty, temný odhadPr*sárny a škůdci! Od Pirátů uniklo VIDEO. Vedení strany nebude rádo
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění