Tlak "mnichovské čtyřky" na Izrael sílí

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 23.2.2008 | Rubrika: Blízký východ
Izrael

Podobnost čistě náhodná? V Mnichově rozhodly 29.září 1938 také čtyři subjekty o okleštění ČSR. Tehdy kvartet rozumbradů tvořily Velká Británie, Francie, Itálie a Německo. Dnes se rozhodly okleštit stát Izrael a tím ho vydat napospas arabským zabijákům také čtyři subjekty: USA, EU, OSN a Rusko.

Představitelé toho kvarteta vědí nejlépe, co Blízký východ potřebuje. Vypracovali "Mírový plán" a vnucují ho za každou cenu Izraeli. Poněvadž se blízkovýchodní situace nevyvíjí tak, jak si to tito rozumbradi představovali, začínají být netrpěliví a zesilují tlak na Izrael. Na arabské teroristy z Gazy si netroufají. Namísto "chytit pod krk" islámský Hamás, označují za překážku míru Izrael. Přesně totéž učinili rozumbradi v Mnichově. Ne Hitler, ale ČSR byla podle nich překážkou míru v Evropě.

Představitelé dnešní mnichovské čtyřky se sešli 11.února v Berlíně a rokovali o blízkovýchodní situaci. Ostřelování Sderotu nebyl jejich hlavní zájem. Na srdci jim ležely problémy v Gaze. Nejsou schopni řešit problém islámských vrahů z Hamásu a pomalu si připravují půdu na jeho eventuální uznání. A právě před změnou přístupu EU k Hamásu varoval na setkání v Berlíně izraelský velvyslanec v EU Ran Koriel.

Rozumbrady z USA a EU jejich neschopnost řešit blízkovýchodní konflikt údajně už "hluboce frustruje." (lat.frustrare = mařit) V Berlíně se pánové nechali slyšet:

David Welch (USA): "Kvartet musí vyžadovat po Izraeli otevření hraničního přechodu do Gazy."

Mark Otte (EU): "V podstatě se nic nezměnilo, jen chování Izraele se zhoršilo a neplní své závazky z Mírového plánu." (Road map)

Robery Serry (OSN): "Jsme hluboce znepokojeni situací v Gaze, zejména z humanitárního pohledu. Musíme rychle nalézt řešení situace."

Sergej Jakovlev (Rusko): "Palestinští Arabové se musí znovu sjednotit, čemuž Izrael brání. Bez usmíření Hamásu s Fatáhem bude Gaza časovanou bombou, která zhatí proces z Annapolis."

Velvyslanec Izraele Ran Koriel obdržel minulý týden zprávu, že se Francie připravuje na přehodnocení svého postoje k Hamásu. Tak si myslím, že kdyby namísto sebevraždy podal Adolf mírový návrh, tak by snad dostal ještě Nobelovou cenu za mír. Proč ne, když se může z arciteroristy Arafata stát mírový partner, když se z mafiána a teroristy Hashima Thaçiho může stát premiér "samostatného" Kosova a už se dláždí cestička pro jednání z Hamásem?

(IMRA, 21.2.08, ko)

2991 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jezte lidské maso, jako boj ke klimatické změně, doporučuje švédský profesorŠvédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá faktaPřátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. Fakt

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Vzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - Gruňi

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od ZemanaSpisovatel: Rusofobie je dneska in. Kdo má čím menší díru do zadku, ten nejvíc ví, jak nás Rusové ohrožují. Nebo největší díru?
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění