Tlak "mnichovské čtyřky" na Izrael sílí

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 23.2.2008 | Rubrika: Blízký východ
Izrael

Podobnost čistě náhodná? V Mnichově rozhodly 29.září 1938 také čtyři subjekty o okleštění ČSR. Tehdy kvartet rozumbradů tvořily Velká Británie, Francie, Itálie a Německo. Dnes se rozhodly okleštit stát Izrael a tím ho vydat napospas arabským zabijákům také čtyři subjekty: USA, EU, OSN a Rusko.

Představitelé toho kvarteta vědí nejlépe, co Blízký východ potřebuje. Vypracovali "Mírový plán" a vnucují ho za každou cenu Izraeli. Poněvadž se blízkovýchodní situace nevyvíjí tak, jak si to tito rozumbradi představovali, začínají být netrpěliví a zesilují tlak na Izrael. Na arabské teroristy z Gazy si netroufají. Namísto "chytit pod krk" islámský Hamás, označují za překážku míru Izrael. Přesně totéž učinili rozumbradi v Mnichově. Ne Hitler, ale ČSR byla podle nich překážkou míru v Evropě.

Představitelé dnešní mnichovské čtyřky se sešli 11.února v Berlíně a rokovali o blízkovýchodní situaci. Ostřelování Sderotu nebyl jejich hlavní zájem. Na srdci jim ležely problémy v Gaze. Nejsou schopni řešit problém islámských vrahů z Hamásu a pomalu si připravují půdu na jeho eventuální uznání. A právě před změnou přístupu EU k Hamásu varoval na setkání v Berlíně izraelský velvyslanec v EU Ran Koriel.

Rozumbrady z USA a EU jejich neschopnost řešit blízkovýchodní konflikt údajně už "hluboce frustruje." (lat.frustrare = mařit) V Berlíně se pánové nechali slyšet:

David Welch (USA): "Kvartet musí vyžadovat po Izraeli otevření hraničního přechodu do Gazy."

Mark Otte (EU): "V podstatě se nic nezměnilo, jen chování Izraele se zhoršilo a neplní své závazky z Mírového plánu." (Road map)

Robery Serry (OSN): "Jsme hluboce znepokojeni situací v Gaze, zejména z humanitárního pohledu. Musíme rychle nalézt řešení situace."

Sergej Jakovlev (Rusko): "Palestinští Arabové se musí znovu sjednotit, čemuž Izrael brání. Bez usmíření Hamásu s Fatáhem bude Gaza časovanou bombou, která zhatí proces z Annapolis."

Velvyslanec Izraele Ran Koriel obdržel minulý týden zprávu, že se Francie připravuje na přehodnocení svého postoje k Hamásu. Tak si myslím, že kdyby namísto sebevraždy podal Adolf mírový návrh, tak by snad dostal ještě Nobelovou cenu za mír. Proč ne, když se může z arciteroristy Arafata stát mírový partner, když se z mafiána a teroristy Hashima Thaçiho může stát premiér "samostatného" Kosova a už se dláždí cestička pro jednání z Hamásem?

(IMRA, 21.2.08, ko)

3087 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

NATO je opravdu ve stavu klinické smrti. Musíme budovat vlastní obranyschopnou armádu a obranné, ekonomické a politické spojenectví ve střední Evropě – Visegrád plusSametová revoluce byla hned dvakrát ukradena, nejprve havlisty studentům a ji pak havlisté ukradli i občanům. Převrat naplánovala StB a byl zřejmě od počátků řízen ve spolupráci se SovětyKarel Gott nás varoval: Svět směřuje k totální globalizaci. Vyústí to v jednu totalitní světovláduPiráti prosazují dvoumilionovou dotaci z veřejných peněz pro firmu miliardáře Zdeňka Bakaly, který je spojován s kauzou vytunelováni OKDImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Imigranti v Bosně ponoukáni vypadnout do ChorvatskaIlegálové demonstovali za legalizaci svého pobytu v Evropě

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní tříděHnus se valí dál. „Babiš na Národní“ má pokračování
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění