OTŘESNÝ ZLOČIN KOMUNISTŮ: Ve věznici na Pankráci nechali zemřít desítky dětí, které porodily politické vězeňkyně

Autor: Jiří Asher | Publikováno: 4.3.2008 | Rubrika: Politika
Bolšnac 04

Před časem se Milan Paumer v rozhovoru pro Euportál zmínil o tom, že matka sourozenců Mašínových je pohřbena ve společném hrobě v Ďáblicích s desítkami malých dětí. Ty porodily v pankrácké věznici v padesátých letech ženy, vězněné z politických důvodů. I když v té době bylo v Praze několik dobře vybavených porodnic, vězeňská správa neposkytla narozeným dětem odpovídající péči. Malé kojence tak komunisté odsoudili k smrti. V otřesných podmínkách bolševického kriminálu, ve kterém službu vykonával polovzdělaný, primitivní personál neměli kojenci šanci přežít.

První informace o těchto zvěrstvech zjistila už v padesátých letech sestra bratří Mašínů, Zdena Mašínová přímo na hřbitově v Ďáblicích, při pátrání po hrobu své matky. Ta zemřela po roce věznění na rakovinu a komunisté jí odmítly matčino tělo vydat. "Chtěla jsem alespoň zjistit, kde je maminka pohřbená. Chodila jsem po různých úřadech i na policejní stanice, ale odmítali mi dát jakékoliv informace. Až po delší době, mi tajně jeden policista poradil, ať jdu na hrobníkem na hřbitov v Ďáblicích. Tam jsem se dozvěděla kde maminka leží," svěřila se paní Mašínová.

"Hrobník mě za úplatu nechal nahlédnout na plány šachet, které patřily pankrácké věznici a ukázal mi, ve které byla naše matka pohřbena. Zároveň mi prozradil děsivou věc, že do stejných šachet komunisté začali pohřbívat děti, které se v pankrácké věznici narodily politickým vězeňkyním. Počet těl byl vždy dvaatřicet, a když jim dlouho jedno chybělo do počtu, doplnili je dospělou osobou. Jednou z nich byla právě naše maminka. I když se veřejně nesmělo o této věci hovořit, mezi lidi tyto informace pronikly. O několik let později, se na místě hromadných hrobů objevila nenápadná tabulka se jménem Pepíček Baumruk," dodala Zdena Mašínová.

Dlouhá desetiletí neměla Zdena Mašínová důkaz o tomto komunistickém zločinu. Ten našla Konfederace politických vězňů až v devadesátých letech."Konfederace pátrala po všech informacích a chtěla zjistit, kdo všechno z politických vězňů je v Ďáblicích pohřben. Při hledání v archívech pak členové konfederace našli jména dětí, většinou kojenců, kteří zemřeli v pankrácké věznici a jejich těla byla odvezena na ďáblický hřbitov. Je jich několik desítek. To byl důkaz, na který jsem tolik let čekala," řekla paní Mašínová tichým hlasem. "Jde nepochybně o jeden z nejotřesnější zločinů, které kdy komunisté v naší zemi spáchali. Oni ty malinké děti vlastně zabili,"ukončila Zdena Mašínová.

Začátkem devadesátých let Zdena Mašínová nechala nainstalovat desku se jménem svojí maminky. Členové Konfederace politických vězňů, pak do stejných míst kde jsou hromadné hroby, umístila cedulky s nalezenými jmény pohřbených dětí.

Před několika dny se vedení KSČM v čele s předsedou a agentem StB Filipem, veřejně přihlásila ke komunistickému puči v roce 1948. Zároveň probíhá v celé české společnosti diskuse o cause skupiny bratří Mašínů. Objevují se i hlasy, které komunistický režim obhajují. Ve světle tohoto odhaleného zločinu se všichni obhájci komunistů jeví jako bezohledné existence bez svědomí a citu.

11307 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Čím víc bude muslimů, tím větší bude jejich moc. Vlastimil Vondruška o budoucnosti Evropy„Jsou v pasti.“ Po Letné a oslavách: Erik Best sčítá a účtuje Milionu chvilek, novinářům a jiným. A vidí změnu
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění