OTŘESNÝ ZLOČIN KOMUNISTŮ: Ve věznici na Pankráci nechali zemřít desítky dětí, které porodily politické vězeňkyně

Autor: Jiří Asher | Publikováno: 4.3.2008 | Rubrika: Politika
Bolšnac 04

Před časem se Milan Paumer v rozhovoru pro Euportál zmínil o tom, že matka sourozenců Mašínových je pohřbena ve společném hrobě v Ďáblicích s desítkami malých dětí. Ty porodily v pankrácké věznici v padesátých letech ženy, vězněné z politických důvodů. I když v té době bylo v Praze několik dobře vybavených porodnic, vězeňská správa neposkytla narozeným dětem odpovídající péči. Malé kojence tak komunisté odsoudili k smrti. V otřesných podmínkách bolševického kriminálu, ve kterém službu vykonával polovzdělaný, primitivní personál neměli kojenci šanci přežít.

První informace o těchto zvěrstvech zjistila už v padesátých letech sestra bratří Mašínů, Zdena Mašínová přímo na hřbitově v Ďáblicích, při pátrání po hrobu své matky. Ta zemřela po roce věznění na rakovinu a komunisté jí odmítly matčino tělo vydat. "Chtěla jsem alespoň zjistit, kde je maminka pohřbená. Chodila jsem po různých úřadech i na policejní stanice, ale odmítali mi dát jakékoliv informace. Až po delší době, mi tajně jeden policista poradil, ať jdu na hrobníkem na hřbitov v Ďáblicích. Tam jsem se dozvěděla kde maminka leží," svěřila se paní Mašínová.

"Hrobník mě za úplatu nechal nahlédnout na plány šachet, které patřily pankrácké věznici a ukázal mi, ve které byla naše matka pohřbena. Zároveň mi prozradil děsivou věc, že do stejných šachet komunisté začali pohřbívat děti, které se v pankrácké věznici narodily politickým vězeňkyním. Počet těl byl vždy dvaatřicet, a když jim dlouho jedno chybělo do počtu, doplnili je dospělou osobou. Jednou z nich byla právě naše maminka. I když se veřejně nesmělo o této věci hovořit, mezi lidi tyto informace pronikly. O několik let později, se na místě hromadných hrobů objevila nenápadná tabulka se jménem Pepíček Baumruk," dodala Zdena Mašínová.

Dlouhá desetiletí neměla Zdena Mašínová důkaz o tomto komunistickém zločinu. Ten našla Konfederace politických vězňů až v devadesátých letech."Konfederace pátrala po všech informacích a chtěla zjistit, kdo všechno z politických vězňů je v Ďáblicích pohřben. Při hledání v archívech pak členové konfederace našli jména dětí, většinou kojenců, kteří zemřeli v pankrácké věznici a jejich těla byla odvezena na ďáblický hřbitov. Je jich několik desítek. To byl důkaz, na který jsem tolik let čekala," řekla paní Mašínová tichým hlasem. "Jde nepochybně o jeden z nejotřesnější zločinů, které kdy komunisté v naší zemi spáchali. Oni ty malinké děti vlastně zabili,"ukončila Zdena Mašínová.

Začátkem devadesátých let Zdena Mašínová nechala nainstalovat desku se jménem svojí maminky. Členové Konfederace politických vězňů, pak do stejných míst kde jsou hromadné hroby, umístila cedulky s nalezenými jmény pohřbených dětí.

Před několika dny se vedení KSČM v čele s předsedou a agentem StB Filipem, veřejně přihlásila ke komunistickému puči v roce 1948. Zároveň probíhá v celé české společnosti diskuse o cause skupiny bratří Mašínů. Objevují se i hlasy, které komunistický režim obhajují. Ve světle tohoto odhaleného zločinu se všichni obhájci komunistů jeví jako bezohledné existence bez svědomí a citu.

11545 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil.“ Další, dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění