Česko se díky vládě Topolánka podílí na novém Mnichovu

Autor: Michael Anděl | Publikováno: 21.5.2008 | Rubrika: Politika
Vlajka - Srbsko

Kosovští Albánci vyhlásili jednostranně nezávislost na Srbsku za ochotné participace mezinárodního společenství. Opět tak byl po roce 1938 suverénní stát proti své vůli zbaven části území. A které že to byly státy, jenž jako první uznaly pochybnou nezávislost Kosova? Německo, Francie, Velká Británie a Itálie. Nepřipomíná vám to něco? Které země podepsaly Mnichovský diktát? Ve skutečnosti však o žádnou nezávislost nejde. Správu OSN nahradí správa EU se stejnými pravomocemi, včetně práva vetovat zákony a jmenovat funkcionáře. Kosovo tak bude definitivně vyrváno Srbsku a za protektorátu Evropské unie předáno do rukou teroristů a mafiánů. UÇK byla rozpuštěna jen formálně, nadále působí a její představitelé jsou dnes v čele kosovské vlády. Současný premiér Hashim Thaçi, bývalý vůdce UÇK a tehdejší boss mezinárodního albánského podsvětí 1), a jeho předchůdce expremiér Agim Çeku, válečný zločinec, na nějž byl vydán mezinárodní zatykač coby na strůjce medackého masakru srbských civilistů, to jsou dnešní partneři OSN a EU.

 

Intervence NATO proti tehdejší Jugoslávii byla nelegitimní a nespravedlivá. Násilnosti ze strany albánských extremistů se datují až k začátku 80. let, kdy Kosovo požívalo široké autonomie včetně vlastní ústavy, sněmovny a vlády. Tehdy také Albánci díky demografickému tlaku (enormně vysoká porodnost) opanovali většinu kosovských úřadů a nezřídka utlačovali etnické Srby. Srbská vláda v roce 1990 reagovala na vyostřující se situaci v Kosovu odebráním autonomie a leckdy nepřiměřenými zákroky vůči albánským radikálům. Tehdejší prezident Slobodan Milošević, komunista, ze kterého se posléze stal šovinista, založil na kosovském problému svoji politiku. V roce 1998 zahájila UÇK, albánská nacionálně islamistická bojůvka, masivní ozbrojené povstání, při němž zavraždila mnohé Srbské policisty, civilisty, ale také Albánce, kteří se k ní odmítli přidat 2). Srbští četníci odpovídali nevybíravě, nikoli však genocidou, jak prohlašovali tehdejší představitelé NATO. Odhady Severoatlantické aliance tenkrát hovořily o více jak 100 000 zavražděných Albánců. Následně po invazi NATO do Kosova však bylo potvrzeno, že tyto odhady byly přemrštěné. Namísto očekávaných 100 000 bylo v Kosovu nalezeno stěží 3000 těl – albánských i srbských 3) (srov. válka v Bosně měla za následek 200 tis. obětí). U mnohých z těchto exhumovaných mrtvol dokonce ani nebyly prokázány stopy popravy nebo mučení. Činitelé NATO a tribunál v Haagu však odmítli sdělit, jak velké procento vykopaných těl jevilo právě známky popravy. Nebylo ani dokázáno, kolik z těchto mrtvol jsou civilisté. Inu, nemáte-li přesná čísla, můžete této otázky dle libosti využívat. V Kosovu žádná genocida neproběhla. Albánci prchali před vzájemnými boji UÇK a srbských jednotek. Proč NATO zasahovalo kvůli konfliktu v Kosovu, a nezasáhlo např. v Dárfúru, kde arabské vládní milice povraždily více než 100 tis. civilistů, nebo Čečensku (50 tis. civilních obětí) zůstává otázkou.

 

Naproti tomu „humanitární bombardování“ (neologismus vynalezený V. Havlem) tehdejší Jugoslávie přineslo podle střízlivých odhadů organizace Human Rights Watch téměř 600 civilních obětí 4). Bombardovány byly kromě vojenských cílů také nemocnice, mosty, municipální objekty, rozhlas, televize a dokonce i čínské velvyslanectví. Bombardéry NATO totiž létaly příliš vysoko, aby se vyhnuly střelám srbské vzdušné obrany, a nemohly tudíž přesně zaměřit své cíle. Tato akce navíc proběhla za podivných právních okolností. UÇK byla těsně před invazí NATO do Jugoslávie vyškrtnuta ze seznamu teroristických organizací CIA. Když zmocněnec USA pro Jugoslávii R. Gelbard odsoudil UÇK jako teroristickou organizaci, byl ihned odvolán. 5) Jednalo se o zásah NATO, avšak žádný členský stát napaden nebyl. Akce ani nebyla schválena americkým Congressem (invazi do Afghánistánu a Iráku Congress schválil). Byla to tedy iniciativa výhradně Clintonovi administrativy a Evropské unie. Vše proběhlo dokonce bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN. Napadení se překvapivě účastnily také Německo, Francie a Kanada, země, které v případě invaze do Afghánistánu a Iráku pedantsky lpěly na mandátu Rady bezpečnosti. Dále není bez zajímavosti, že bombardovány byly také Vojvodina, srbská autonomní oblast obývaná převážně Maďary a Rusíny, a Černá Hora s většinově nesrbským obyvatelstvem, která se jako svazová republika tehdejší Jugoslávie do zásahů v Kosovu nezapojovala.

 

Po invazi NATO do Jugoslávie, tedy poté co Albánci poznali, že svět na jejich hru přistoupil, vypukly nepokoje v sousední  Makedonii, kde je další více než 25% albánská menšina. UÇK rozšířila svou působnost na makedonské území, kde se k ní hojně přidávali místní Albánci. Začali ostřelovat makedonská města (Tetovo) a terorizovat nealbánské obyvatele. Stovky Slavomakedonců i příslušníků jiných nealbánských etnik byly vyháněny, olupovány a desítky jich byly zavražděny, mnohdy velmi brutálně. Avšak západní média o zvěrstvech Albánců v Makedonii referovala velmi spoře 6). Je velmi pravděpodobné, že současné vyhlášení Kosovské nezávislosti povede k další destabilizaci tohoto regionu. Albánci z Makedonie (25% tamní populace), Černé Hory (10%) a vlastního Srbska (100 tis.) se budou chtít připojit ke Kosovu, a vytvořit tak, když ne Velkou Albánii, tak alespoň Velké Kosovo. Inspirace svévolným vyhlášením kosovské nezávislosti však nekončí na Balkáně, nýbrž se týká dalších separatistických území a kriminálních států na nich založených (Podněsteří, Abcházie, Jižní Osetie, Severní Kypr). Srbsko na druhou stranu bude pociťovat právo připojit Srby obývaný sever Kosova a Srbskou republiku v Bosně (49 % území Bosny a Hercegoviny).

 

Uznání kosovské nezávislosti je projev snahy západu snadno se zbavit problému, avšak problémy akorát přibudou. Srbové zahořknou a budou se čím dál víc vzdalovat Západu a přibližovat Rusku, které mohutně posílí svůj vliv na Balkáně. Kosovo se stane doupětem mezinárodního organizovaného zločinu a islámského terorismu. Jakkoli kosovoalbánský radikalismus vznikl spíše jako hnutí nacionalistické nežli nábožensky fundamentalistické, hbitě postupuje jeho islamizace. UÇK byla a je podporována Teheránem a globálními džihádisty 7). Kosovský konflikt je stejně jako konflikt bosenský nebo čečenský dodatečně islamizován. V Bosně a Sandžaku se nyní rozmáhají vahábité 8). A pak saúdskoarabské dotace na albánské školství. Nemluvě o tom, že balkánské národy se navzájem vyhraňují mnohem více na základě náboženském nežli jazykovém. Kosovští Albánci jsou také mnohem religióznější než jejich bratři z Albánie. Temná Hoxhova totalita udělala z Albánie odpadkový koš a islámu nikterak nepřála, narozdíl od tolerantního Tita.

 

Česká republika nemá důvod uznat nezávislost Kosova. Argumenty ministra zahraničí Schwarzenberga, že si jedině tak zachováme vliv 9), jsou absurdní. Naopak vliv bychom získali, kdybychom šli proti proudu a Kosovo neuznali. To by Srbové velmi ocenili a otevřeli pro Čechy exkluzivní obchodní a politické možnosti. Je pozoruhodné, že rádoby euroskeptici typu Vondry (Lisabonská smlouva sic!) v tomto případě prosazují zásadu nevybočovat z řady a v EU společně postupovat. Kosovo je jádro středověkého srbského státu a pro Srby téměř svatým místem, neboť právě na Kosovu se nachází množství pravoslavných křesťanských svatostánků. Česká republika by udělala veliké morální gesto, kdyby nezávislost Kosova neuznala, neboť nemá na svém území separatistické menšiny, tak jako Slovensko, Španělsko, Nigérie a jiné státy, které Kosovo neuznávají z čistě pragmatických důvodů. A proto měli Češi jedinečnou možnost ukázat svůj smysl pro legitimitu a mezinárodní právo a svévolnou nezávislost Kosova odmítnout.

Bohužel se tak nestalo a náš stát, který má podobné historické zkušenosti s odtržením části svého území se rozhodnutím vlády Mirka Topolánka podílí na novém Mnichovu...

 

1) http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/699175.stm

2) http://www.siri-us.com/backgrounders/Archives_Kosovo/Albanian%20supporter%20letter

3) http://www.guardian.co.uk/Archive/Article/0,4273,4052759,00.html

4) http://www.hrw.org/reports/2000/nato/

5) http://www.cooperativeresearch.org/entity.jsp?entity=robert_gelbard

6) http://www.britskelisty.cz/0108/20010829g.html#06

7) http://www.senate.gov/~rpc/releases/1999/fr033199.htm

8) http://eurabia.cz/Articles/1628-vahabite-na-balkane-obrezavaji-klitoris-manzelkam.aspx

    http://eurabia.cz/Articles/1641-chorvaty-je-treba-vyvrazdit-rikaji-vahabite.aspx

9) http://www.novinky.cz/clanek/133779-schwarzenberg-uznanim-kosova-si-zachovame-vliv.html

 

Michael Anděl

redaktor www.EUportal.cz

8031 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouEkoalarmisté v EU vylobovali novinku: Od ledna končí benzín Natural 95, bude nový ekologický, který může zničit auto a zvýšit spotřebuBrutální bitka s lopatami mezi romskými a ukrajinskými dělníky. Podívejte sePapež František v rozhovoru prý řekl, že Ježíš Kristu není BůhImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Politicko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“Zpěvácké vystoupení zpěváka Hutky, kterou trapnost na Letenské pláni vygradovala až k transcendentnu...

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Dav soudruhu z pražské kavárny chtěl lynčovat v Praze Klause mladšíhoImigranti v Bosně ponoukáni vypadnout do Chorvatska

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění