Osm zavražděných při teroristickém útoku na jeruzalémskou ješivu Merkaz Ha Rav - podrobnosti

Autor: Redakce | Publikováno: 7.3.2008 | Rubrika: Blízký východ
Islám 12

Autor: Nissan Ratzlav-Katz   
 

Aktualizováno v 22:45 o počet obětí, okolnosti eliminace teroristy a horkou linku.

arabský terorista Arabský terorista pronikl včera okolo 20:30 místního času (19:30 středoevropského času) do jeruzalémské ješivy Merkaz Ha Rav a zavraždil 8 Židů než byl eliminován. Nejméně 10 lidí bylo zraněno, 5 z nich jsou v kritickém stavu, 1 je zraněn středně vážně a 4 lehce.

Útočník zahájil střelbu na studentu, než byl zastřelen ozbrojeným civilistou. Svědci uvádějí, že útok začal v knihovně semináře, kde bylo okolo 80 lidí a terorista začal střílet na všechny strany, než mohl kdo reagovat. Podle svědků zločinec vystřelil 500 až 600 kulek během 5 až 10 minut, než byl zlikvidován.

Jicchak Dadon (Yitzhak Dadon), 40 letý student ješivy, který teroristu zlikvidoval, uvedl, že útočníka střelil do hlavy svojí osobní zbraní. Ze střechy vedlejšího domu střelil na teroristu, když se objevil u vchodu do budovy ješivy. David Šapira (David Shapira), absolvent ješivy a důstojník výsadkářů, slyšel výstřely z nedalekého domu, vběhl do ješivy a „dodělal ho“.

Na otázku Kanálu 2 (Aruc 2) izraelské televize, jakou zbraň palestinský terorista měl, Dadon odpověděl, že kalašnikov a rozzlobeně dodal: „Kalašnikov, který jste mu dal vy, prezidente Peresi...“

Původní zpráva, že další z teroristů se skryl v budově ješivy a byl zlikvidován zasahujícími bezpečnostními složkami, se ukázala jako nepravdivá. Policie se rozmístila v celé čtvrti a prohledává ješivu a okolní budovy. Podle policejního vyjádření byla většina studentů evakuována, když předtím se skryli v protileteckém krytu ješivy.

Na místo se sjelo 50 ambulancí, neboť na nouzovém kanále byla hlášena „velká událost“. Zranění byli převezeni do nemocnic Hadasa Ein Kerem (Hadassah Ein Karem) a Šárej Cedek (Shaarei Tzedek).

Kdo zločin spáchal?

K zločinu se již přihlásilo Hnutí islámského odporu (Hamas), které vládne Pásmu Gazy. V jeho prohlášení se uvádí: "Žehnáme (jeruzalémské) operaci. Nebude poslední."

K odpovědnosti za vraždy se ale přihlásily i Brigády za svobodu Galileje - teroristická skupina izraelských Arabů, která se v minulosti přihlásila již k několika dalším útokům v Izraeli.

V ulicích Gazy se odehrává tradiční karneval smrti – místní Arabové vyšli do ulic, střílejí z pušek do vzduchu, vystřelují světlice a slaví, že se jejich soukmenovcům podařilo v Jeruzalémě zavraždit Židy. V Džabálijí (Jabaliya) pochodovalo ulicemi přes 7.000 slavících Arabů.

Policie po celém Izraeli je ve stavu nejvyšší pohotovosti.

Ješiva Merkaz HaRav Kook

Ješiva Merkaz HaRav Kook se nachází u vjezdu do Jeruzaléma, ve čtvrti Kirjat Moše (Kiryat Moshe). Založil ji rabi Avraham Jicchak Kook (Avraham Yitzchak Kook) a je centrem národního náboženského hnutí v Izraeli.

Ješiva Merkaz HaRav zprovoznila horkou linku pro veřejnost na telefonním čísle 026524793.

mbs

Článek vychází z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News.

 

www.eretz.cz

2597 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Proč feministkám nevadí radikální islám?Emisní povolenky na děti na spadnutí. Zelení extrémisté jsou často diagnostikováni s psychickou poruchou – ekologickou úzkostíPoměr vojenských sil mezi USA, Ruskem a EU – přehledně a na jednom místěPozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Nacionalisté z Walesu se zbláznili. Chvěji udělat z Anglie útočiště pro všechny uprchlíky a podporují islámVideo: Napadení při akci pálení Koránu v Norsku

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Krym se nevrátí, sankce nepomůžou.“ Tereza Spencerová o Ukrajině, Turecku, ruských zbraních, Trumpovi... Je toho dostAjaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění