Europoslanec za KDU-ČSL Březina kritizuje Schwarzenberga a je proti uznání Kosova

Autor: Redakce | Publikováno: 31.3.2008 | Rubrika: ShortNews
Uck

Dokument:

Vyvolání hlasování o Kosovu by bylo bezprecedentním útokem na koaliční spolupráci
Rozhodnutí ministra zahraničí Karla Schwarzenberga navrhnout na středečním zasedání vlády uznání Kosova a následné vyjádření premiéra Topolánka, že chce uznat Kosovo již na této schůzi vlády, považuji za ránu pod pás KDU-ČSL, která vznesla jasný a nade vším pochybnost oprávněný požadavek, aby hlasování o Kosovu předcházelo jednání v rámci koalice.

Jsem přesvědčen, že nepochybně jedno z nejdůležitějších zahraničněpolitických rozhodnutí od našeho vstupu do EU nelze ušít horkou jehlou, bez předchozí důkladné diskuse na úrovni vlády i parlamentu a zvážení všech argumentů pro a proti.

Domnívám se, že je v bytostném zájmu České republiky Kosovo neuznat, a to především z následujících důvodů:

- Uznání Kosova by znamenalo narušení hranic vytvořených a garantovaných po 2. světové válce a z toho vyplývající riziko dominového efektu v podobě požadavků maďarské menšiny ve vztahu ke Slovensku nebo sudetských Němců ve vztahu k České republice.

- Udržení nadstandardních vztahů se Srbskem by mělo být prioritou české zahraniční politiky, a to jak s ohledem na pevná historická pouta, tak s ohledem na mravní povinnost pomoci Srbsku na jeho cestě do EU.

- Není v zájmu ČR přispívat k legitimizaci daného aktu, tím spíše za situace, kdy vyhlášení nezávislosti Kosova proběhlo jednostranně, v režii několika velmocí a obejitím OSN.

- Je namístě obava, že další vývoj bude směřovat ke vzniku Velké Albánie, která jako silný muslimský stát v srdci křesťanského Balkánu značně zamíchá geopolitickými kartami v jihovýchodní Evropě. To povede k další destabilizaci již tak napjaté situace v regionu. Narušení územní celistvosti Makedonie a Černé Hory, kde žijí silné albánské menšiny, se může již brzy stát děsivou realitou.
Pro více informací:
Kancelář poslance Jana Březiny

3446 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Globalistická média nás označují za dezinformátory...Americký zánik je blízko. Amerika již neexistujeJak se bude žít v zemi s pirátskou vládou a premiérem Ivanem Batošem?Planetární diktatura nastupuje přes finance: BlackRock ovládne svět. Nahradí dolar nová měna? Peníze už jen digitální. Konec národních státůSrbský prezident Vučič pomohl Rusku vyhnout se plynovému vydírání Ukrajiny

euServer.cz

Socialistické pekloVolby budou soubojem konzervativních zastánců národního státu a progresivistů v čele s Piráty usilujících o „více Evropy“ a podporu imigrace a islamizace

ePortal.cz

“Prasečinky” v poštěDaně nás dusí

Eurabia.cz

Video: Ministr spravedlnosti vehemntně proti cenzuře v internetu!Rakousko příkladné v boji proti islámizmu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Zastrašují je! Landa šokoval. Chce, abyste o tomto věděliGenerál Šándor: Znamení? Biden odstranil Churchilla. Trump ukončoval války, ale naštval mocné
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění