Europoslanec za KDU-ČSL Březina kritizuje Schwarzenberga a je proti uznání Kosova

Autor: Redakce | Publikováno: 31.3.2008 | Rubrika: ShortNews
Uck

Dokument:

Vyvolání hlasování o Kosovu by bylo bezprecedentním útokem na koaliční spolupráci
Rozhodnutí ministra zahraničí Karla Schwarzenberga navrhnout na středečním zasedání vlády uznání Kosova a následné vyjádření premiéra Topolánka, že chce uznat Kosovo již na této schůzi vlády, považuji za ránu pod pás KDU-ČSL, která vznesla jasný a nade vším pochybnost oprávněný požadavek, aby hlasování o Kosovu předcházelo jednání v rámci koalice.

Jsem přesvědčen, že nepochybně jedno z nejdůležitějších zahraničněpolitických rozhodnutí od našeho vstupu do EU nelze ušít horkou jehlou, bez předchozí důkladné diskuse na úrovni vlády i parlamentu a zvážení všech argumentů pro a proti.

Domnívám se, že je v bytostném zájmu České republiky Kosovo neuznat, a to především z následujících důvodů:

- Uznání Kosova by znamenalo narušení hranic vytvořených a garantovaných po 2. světové válce a z toho vyplývající riziko dominového efektu v podobě požadavků maďarské menšiny ve vztahu ke Slovensku nebo sudetských Němců ve vztahu k České republice.

- Udržení nadstandardních vztahů se Srbskem by mělo být prioritou české zahraniční politiky, a to jak s ohledem na pevná historická pouta, tak s ohledem na mravní povinnost pomoci Srbsku na jeho cestě do EU.

- Není v zájmu ČR přispívat k legitimizaci daného aktu, tím spíše za situace, kdy vyhlášení nezávislosti Kosova proběhlo jednostranně, v režii několika velmocí a obejitím OSN.

- Je namístě obava, že další vývoj bude směřovat ke vzniku Velké Albánie, která jako silný muslimský stát v srdci křesťanského Balkánu značně zamíchá geopolitickými kartami v jihovýchodní Evropě. To povede k další destabilizaci již tak napjaté situace v regionu. Narušení územní celistvosti Makedonie a Černé Hory, kde žijí silné albánské menšiny, se může již brzy stát děsivou realitou.
Pro více informací:
Kancelář poslance Jana Březiny

3172 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Americkou demokracii může zachránit jedině Trump – a jedině s naší pomocí. Všechny současné problémy prezidenta Trumpa pramení z jeho záměru „normalizovat vztahy s Ruskem“Pirátští europoslanci v Evropském parlamentu hlasovali pro to, aby se z Afriky dováželi imigranti do Evropy a pro to, aby se imigranti přerozdělovali do členských států Evropské unie800 až 900 bábätiek sa zabíja v Írsku každý mesiac po legalizácii potratuKopnout si do Gottwalda nebo do Brežněva dnes vyžaduje asi tolik odvahy jako vymezit se proti Čingischánovi a je to politicky přibližně stejně aktuálníKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

2.přikázání podle vítačů: "Milovati budeš jižního svého"Německo: Imigrantské „děti" hromadně znásilnili 14-letou

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Že se recese nekoná? Pozor! Ekonomka varuje před děním v NěmeckuDěti měly v rozvrhu účast na demonstraci Milionu chvilek. Chyba? Řediteli ZŠ bylo pořádně horko
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění