Shromáždění proti antisemitismu „Všichni jsme lidi

Autor: Redakce | Publikováno: 6.4.2008 | Rubrika: ShortNews
Znak 01

 

Česká pobočka Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ) pořádá v neděliv pražské Valdštejnské zahradě další ročník veřejného shromáždění proti antisemitismu pod názvem „Všichni jsme lidi“. Akce se koná ve spolupráci se Senátem Parlamentu ČR a záštitu nad ní převzali primátor hl. m. Prahy Pavel Bém a předseda Senátu Přemysl Sobotka.

13. dubna 2008 od 15 hodin

Navazujeme tak na stejnojmenná shromáždění z předchozích čtyř let, jichž se zúčastnily již tisíce lidí a na kterých spolupracujeme s řadou dalších organizací občanské společnosti. V průběhu let na nich promluvili poslanci a senátoři, diplomaté, představitelé nevládních organizací, umělci a mnozí další, včetně pamětníků, kteří přežili holocaust. Shromáždění mají tradičně také velmi bohatý kulturní program s hudebním a tanečním vystoupením židovských a romských skupin.

Hlavním hudebním hostem letošního ročníku bude unikátní pěvecký soubor Adaš, jehož umělecký

vedoucí ThDr. Tomáš Novotný z Ostravské univerzity vede studenty ve studiu hebrejštiny formou

písní. Pozvání na setkání přijal komisař EU pro kulturu a vzdělávání Ján Figeľ. Shromážděné osloví také předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka a nový velvyslanec státu Izrael v ČR. Se svými osobními vzpomínkami na šoa se podělí osvětimský vězeň Oldřich Stránský. Tajemník Federace židovských obcí v ČR Tomáš Kraus seznámí přítomné se zprávou o projevech antisemitismu v ČR za poslední rok a hlavní zahraniční host, mezinárodní ředitel ICEJ z Jeruzaléma Jürgen Bühler, upozorní na hrozivý nárůst protižidovských projevů ve světě.

 V rámci programu vystoupí sólově také světoznámý izraelský jazzman Avishai Cohen. Koncert jeho tria se koná večer v Akropoli.

Před vlastním shromážděním zveme všechny účastníky na Pochod dobré vůle centrem Prahy, jímž se chceme prakticky a viditelně přihlásit k hodnotám přátelství a pravdy a vyjádřit jasný občanský postoj nesouhlasu s rasistickými předsudky. Sraz účastníků Pochodu je před 14. hodinou na nám. Franze Kafky, cíl ve Valdštejnské zahradě.

Proč to děláme

Jak ukazují nedávné zkušenosti s neonacistickými provokacemi, antisemitismus je opět na vzestupu.

Evropa byla v historicky zcela nedávné době svědkem šíření nenávistné protižidovské ideologie a dějištěm největšího pokusu o genocidu Židů v historii. Chceme-li se z historie poučit, musíme jednat.

Právě jako křesťané sdílející se Židy velkou část duchovního dědictví, jež formovalo naši civilizaci,

jsme si vědomi toho, jak je pro společnou evropskou budoucnost důležité připomínat si tyto historické události. Vždyť idea sjednocení kontinentu vznikla na troskách poválečné Evropy a byla vyjádřením vůle už nikdy nedopustit opakování těchto hrůz.

Proto chceme mobilizovat všechny občany, kterým není lhostejný současný vývoj v naší zemi i v širším evropském kontextu, a povzbudit je k občansky statečnému postoji.

Protest proti nenávisti a násilí však nemůže být veden nenávistně a násilně. Proto vyjadřujeme své

naléhavé poselství pokojným a kultivovaným způsobem. Zveme všechny lidi dobré vůle, aby se k nám připojili.

www.vsichnijsmelidi.cz

ICEJ (International Christian Embassy Jerusalem)

je k

28. pluku 15, 101 00 Praha 10, tel. 272 732 636, e-mail: icej@ecn.cz, www.icej.cz

řesťanská charitativní a vzdělávací organizace

 

 

 

 

2415 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jezte lidské maso, jako boj ke klimatické změně, doporučuje švédský profesorŠvédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá faktaPřátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. Fakt

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Vzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - Gruňi

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od ZemanaSpisovatel: Rusofobie je dneska in. Kdo má čím menší díru do zadku, ten nejvíc ví, jak nás Rusové ohrožují. Nebo největší díru?
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění