Shromáždění proti antisemitismu „Všichni jsme lidi

Autor: Redakce | Publikováno: 6.4.2008 | Rubrika: ShortNews
Znak 01

 

Česká pobočka Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ) pořádá v neděliv pražské Valdštejnské zahradě další ročník veřejného shromáždění proti antisemitismu pod názvem „Všichni jsme lidi“. Akce se koná ve spolupráci se Senátem Parlamentu ČR a záštitu nad ní převzali primátor hl. m. Prahy Pavel Bém a předseda Senátu Přemysl Sobotka.

13. dubna 2008 od 15 hodin

Navazujeme tak na stejnojmenná shromáždění z předchozích čtyř let, jichž se zúčastnily již tisíce lidí a na kterých spolupracujeme s řadou dalších organizací občanské společnosti. V průběhu let na nich promluvili poslanci a senátoři, diplomaté, představitelé nevládních organizací, umělci a mnozí další, včetně pamětníků, kteří přežili holocaust. Shromáždění mají tradičně také velmi bohatý kulturní program s hudebním a tanečním vystoupením židovských a romských skupin.

Hlavním hudebním hostem letošního ročníku bude unikátní pěvecký soubor Adaš, jehož umělecký

vedoucí ThDr. Tomáš Novotný z Ostravské univerzity vede studenty ve studiu hebrejštiny formou

písní. Pozvání na setkání přijal komisař EU pro kulturu a vzdělávání Ján Figeľ. Shromážděné osloví také předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka a nový velvyslanec státu Izrael v ČR. Se svými osobními vzpomínkami na šoa se podělí osvětimský vězeň Oldřich Stránský. Tajemník Federace židovských obcí v ČR Tomáš Kraus seznámí přítomné se zprávou o projevech antisemitismu v ČR za poslední rok a hlavní zahraniční host, mezinárodní ředitel ICEJ z Jeruzaléma Jürgen Bühler, upozorní na hrozivý nárůst protižidovských projevů ve světě.

 V rámci programu vystoupí sólově také světoznámý izraelský jazzman Avishai Cohen. Koncert jeho tria se koná večer v Akropoli.

Před vlastním shromážděním zveme všechny účastníky na Pochod dobré vůle centrem Prahy, jímž se chceme prakticky a viditelně přihlásit k hodnotám přátelství a pravdy a vyjádřit jasný občanský postoj nesouhlasu s rasistickými předsudky. Sraz účastníků Pochodu je před 14. hodinou na nám. Franze Kafky, cíl ve Valdštejnské zahradě.

Proč to děláme

Jak ukazují nedávné zkušenosti s neonacistickými provokacemi, antisemitismus je opět na vzestupu.

Evropa byla v historicky zcela nedávné době svědkem šíření nenávistné protižidovské ideologie a dějištěm největšího pokusu o genocidu Židů v historii. Chceme-li se z historie poučit, musíme jednat.

Právě jako křesťané sdílející se Židy velkou část duchovního dědictví, jež formovalo naši civilizaci,

jsme si vědomi toho, jak je pro společnou evropskou budoucnost důležité připomínat si tyto historické události. Vždyť idea sjednocení kontinentu vznikla na troskách poválečné Evropy a byla vyjádřením vůle už nikdy nedopustit opakování těchto hrůz.

Proto chceme mobilizovat všechny občany, kterým není lhostejný současný vývoj v naší zemi i v širším evropském kontextu, a povzbudit je k občansky statečnému postoji.

Protest proti nenávisti a násilí však nemůže být veden nenávistně a násilně. Proto vyjadřujeme své

naléhavé poselství pokojným a kultivovaným způsobem. Zveme všechny lidi dobré vůle, aby se k nám připojili.

www.vsichnijsmelidi.cz

ICEJ (International Christian Embassy Jerusalem)

je k

28. pluku 15, 101 00 Praha 10, tel. 272 732 636, e-mail: icej@ecn.cz, www.icej.cz

řesťanská charitativní a vzdělávací organizace

 

 

 

 

2743 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Turecko nechalo migrantům volný průchod. Migranti se už vydali na pochod do Evropy. Braňme naše hranice! Petra Fiala z ODS má plná ústa slušnosti...Turecko přestalo bránit uprchlíkům v cestě do Evropy. Tisíce muslimů již pochodují. Podívejte seV Paříži proběhly bouře migrantů z Konga, kteří přitom zapálili desítky a desítky autSlovenské volby: Fatální boj proti globalistům. Jde o rozbití V4? Pátá kolona se Sorosem za zády

euServer.cz

Náměstí Pod kaštany v roli protiruské provokaceČeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?

ePortal.cz

Vy pravdu nemáte a nás je opravdu vícV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Koronavirus z biologických zbraní proti Číně !?RUSKO V ŠIRŠÍCH SOUVISLOSTECH - díl 1.

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění