Ne evropské ústavě

Autor: David Floryk | Publikováno: 20.5.2005 | Rubrika: Politika
Kapitol

Návrh ústavní smlouvy EU předkládaný členským státům k ratifikaci, je podstatným zásahem do stávajícího smluvního uspořádání Unie. Jejím případným schválením se podstatně změní mnohé mechanismy fungování unijních orgánů, a to v neprospěch České republiky.

Není pravda, že o ústavě EU jsme vlastně už rozhodli v předvstupním referendu, že ústava přináší jen zpřehlednění toho, co už dnes v Unii existuje. V referendu jsme přece hlasovali o vstupu do Unie na základě Smlouvy o přistoupení, v níž nebylo o Ústavní smlouvě ani slovo.

Ústava znamená další omezení svrchovanosti členských států přesunem jejich pravomocí na unijní orgány, znamená přerozdělení moci způsobem, který omezí vliv ústavních orgánů České republiky na život vlastní země a jejích občanů. Schválením Ústavy by se tak Evropská unie v mnoha ohledech stala jinou unií, než do jaké jsme na základě smlouvy o přistoupení vstoupili.

Ústava zakládá politický a ekonomický útvar, který má mít svého presidenta, vládu, legislativu, soudní moc, definované a chráněné hranice, společný ekonomický prostor se společnou měnou, společnou zahraniční politiku, policii a ozbrojené síly, právní subjektivitu a - ústavu. Není pochyb o tom, že to vše jsou atributy státu. Za nanejvýš varovné považujeme, že tento pohyb se odehrává takřka za zády občanů, přičemž jeho dalekosáhlý význam a možné dopady na další osudy svobodné politické společnosti v naší zemi jsou mnohými evropskými politiky včetně mnoha českých soustavně bagatelizovány.

Domníváme se, že tento vývoj není v souladu se zájmy naší země a vyzýváme proto Parlament ČR, aby předložený návrh ústavní smlouvy odmítl.

David Floryk,
předseda Konzervativního klubu

Mnohé z argumentů pro odmítnutí návrhu evropské ústavy lze nalézt např. v materiálech z konference „Prečo odmietnuť euroústavu“, pořádané Konzervatívnym inštitútom M.R.Štefánika (Slovensko) a Centrem pro ekonomiku a politiku (Česko) v Bratislavě 11.10.2004, a to na www.euroustava.sk.

4196 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

NATO je opravdu ve stavu klinické smrti. Musíme budovat vlastní obranyschopnou armádu a obranné, ekonomické a politické spojenectví ve střední Evropě – Visegrád plusSametová revoluce byla hned dvakrát ukradena, nejprve havlisty studentům a ji pak havlisté ukradli i občanům. Převrat naplánovala StB a byl zřejmě od počátků řízen ve spolupráci se SovětyKarel Gott nás varoval: Svět směřuje k totální globalizaci. Vyústí to v jednu totalitní světovláduPiráti prosazují dvoumilionovou dotaci z veřejných peněz pro firmu miliardáře Zdeňka Bakaly, který je spojován s kauzou vytunelováni OKDImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Ilegálové demonstovali za legalizaci svého pobytu v EvropěImigrantské „děti“ na úkor tuzemských

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní tříděNeskutečné, otřesné. Získali jsme vulgární maily vysokého pražského manažera. Psal v nich, kdo a koho análně uspokojuje. Tady jsou
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění