Izrael zmařil setkání Jimmyho Cartera s živými teroristy, klaněl se alespoň mrtvému

Autor: Max Blaustein | Publikováno: 16.4.2008 | Rubrika: Blízký východ
Arafat

Bývalý prezident USA James Carter měl v úmyslu se dnes odpoledne sejít v Pásmu Gazy s vedením teroristické organizace Hamas. Izrael jej ale do Gazy odmítl pustit. Carter tak úterý využil alespoň k tomu, aby poklonil památce arcivraha Jásira Afarata.

 

Položení věnce k hrobu zločince

Americký exprezident dnes porušil zásady zahraniční politiky USA, když položil věnec na hrob Jásira Arafata v jeho mauzoleu v hlavním městě Palestinské správy Ramalláhu.

Bushova vláda se odmítala s Arafatem, který stál několik desetiletí v čele teroristické organizace Fatáh a střechové Organizace pro osvobození Palestiny, stýkat od doby, kdy zmařil v roce 2000 mírová jednání v Camp David a nařídil vypuknutí Oselské války (také zvaná II. intifáda nebo intifáda al Aksá). Během návštěv palestinské autonomie také prezident Bush ani ministryně zahraničí Rice nikdy nenavštívili Arafatovo mauzoleum.

Do Gazy nebyl Jimmi vpuštěn, s pětinásobným vrahem se také nesešel

Přání sejít se s živými teroristy v Gaze se Carterovi nesplnilo. Izrael mu ale ze svého území vstup do Pásma odmítl umožnit.

Exprezident projevil na neudělením povolení lítost a prohlásil, že se ještě pokusí najít cestu, „jak to obejít.“

Stejně tak Izrael nevyhověl Carterově žádosti, aby se mohl sejít s Marvánem Barghútím, bývalým vůdcem elitní teroristické jednotky Tanzim hnutí Fatáh, který si odpykává v izraelském vězení pětinásobný trest doživotí za účast na vraždách pěti izraelských občanů.

James Carter se tak na recepci v Ramalláhu musel spokojit jen s předsedou palestinské autonomní vlády Salámem Fajádem z Fatáhu a bývalým vicepremiérem vlády národní jednoty (Fatáhu a Hamasu) Násirem Al Šaerem z Hamasu.

Nad Carterovými setkáními s vysokými představiteli Hamasu, islámské teroristické organizace, která je zodpovědná za smrt více než 250 Izraelců, vyjádřila znechucení jak vláda Izraele, tak vláda USA. V pátek se Carter chce v syrském Damašku sejít s nejvyššímu vůdcem Hamasu Cháledem Mašálem.

mbs

 

Článek vychází z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News.
 
 


3357 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omyluJde zcela nepokrytě a nepochybně o cílený útok na naší suverenitu v oblasti justice, a do budoucna bezpochyby půjde o skvělý nástroj na trestání a vydírání neposlušných členských států EUTehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. Fakt

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění