Izrael zmařil setkání Jimmyho Cartera s živými teroristy, klaněl se alespoň mrtvému

Autor: Max Blaustein | Publikováno: 16.4.2008 | Rubrika: Blízký východ
Arafat

Bývalý prezident USA James Carter měl v úmyslu se dnes odpoledne sejít v Pásmu Gazy s vedením teroristické organizace Hamas. Izrael jej ale do Gazy odmítl pustit. Carter tak úterý využil alespoň k tomu, aby poklonil památce arcivraha Jásira Afarata.

 

Položení věnce k hrobu zločince

Americký exprezident dnes porušil zásady zahraniční politiky USA, když položil věnec na hrob Jásira Arafata v jeho mauzoleu v hlavním městě Palestinské správy Ramalláhu.

Bushova vláda se odmítala s Arafatem, který stál několik desetiletí v čele teroristické organizace Fatáh a střechové Organizace pro osvobození Palestiny, stýkat od doby, kdy zmařil v roce 2000 mírová jednání v Camp David a nařídil vypuknutí Oselské války (také zvaná II. intifáda nebo intifáda al Aksá). Během návštěv palestinské autonomie také prezident Bush ani ministryně zahraničí Rice nikdy nenavštívili Arafatovo mauzoleum.

Do Gazy nebyl Jimmi vpuštěn, s pětinásobným vrahem se také nesešel

Přání sejít se s živými teroristy v Gaze se Carterovi nesplnilo. Izrael mu ale ze svého území vstup do Pásma odmítl umožnit.

Exprezident projevil na neudělením povolení lítost a prohlásil, že se ještě pokusí najít cestu, „jak to obejít.“

Stejně tak Izrael nevyhověl Carterově žádosti, aby se mohl sejít s Marvánem Barghútím, bývalým vůdcem elitní teroristické jednotky Tanzim hnutí Fatáh, který si odpykává v izraelském vězení pětinásobný trest doživotí za účast na vraždách pěti izraelských občanů.

James Carter se tak na recepci v Ramalláhu musel spokojit jen s předsedou palestinské autonomní vlády Salámem Fajádem z Fatáhu a bývalým vicepremiérem vlády národní jednoty (Fatáhu a Hamasu) Násirem Al Šaerem z Hamasu.

Nad Carterovými setkáními s vysokými představiteli Hamasu, islámské teroristické organizace, která je zodpovědná za smrt více než 250 Izraelců, vyjádřila znechucení jak vláda Izraele, tak vláda USA. V pátek se Carter chce v syrském Damašku sejít s nejvyššímu vůdcem Hamasu Cháledem Mašálem.

mbs

 

Článek vychází z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News.
 
 


3723 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

„Zvykněte si,“ říká holandská mešita nepřizpůsobivým občanům, kteří si stěžují na svolávání k modlitbámTento návrh je nejlepší, co se tu objevilo od roku 1989. To se nesmí stát, reaguje vyděšeně Kalousek. Oč jde?Bez Vás nepřežijeme...Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařskýVe Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Noví zahraniční pracovníci? Romové se vracejí před koronou do ČRTurecký velvyslanec: Ramadán lepší Vánoc!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...Jakub Železný totálně vypěnil. Xaver. Masakr. To jste ještě neviděli
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění