Senátor Kubera z ODS: Lisabonská smlouva zakotvuje v EU socialismus na věčné časy

Autor: Jaroslav Kubera | Publikováno: 24.4.2008 | Rubrika: Politika
Bolšnac 19

Vážený pane předsedající, vážené kolegyně, kolegové, včera se skupina senátorů dohodla, že dnes, aby veřejnost – protože vy jistě znáte všechny texty napsané, ale veřejnost o nich toho mnoho neví, protože ta se zabývá jinými záležitostmi mediálně preferovanými, než je Lisabonská smlouva, tak jsme chtěli celý text tady přečíst, aby se veřejnost seznámila s tím, o čem se v Parlamentu jedná. Pak jsme od toho záměru odstoupili, protože jsme nevěděli, který máme číst. Jestli tento – /demonstruje jednotlivé výtisky/ – nebo snad tento, nebo snad tento nebo tento malinký – o tom ještě budu mluvit, to je také vzácná knížka. Takže jsme od toho ustoupili, abychom vás nezdržovali.

            Olympiáda v Číně zdánlivě s naší materií nesouvisí, ale ona je právě důkazem toho, proč má být ratifikována Lisabonská smlouva, protože ona vede k velké neshodě. Ne všechny země, tak jako ke Kosovu, se nestaví stejně ani k olympiádě. Teď se tam diskutuje a mnoho politiků – i českých – říká, že na úvodní ceremoniál do Číny nepojede. I čeští politici říkají, že na úvodní ceremoniál do Číny nepojedou. Jeden proto, že má plánovanou operaci, jiný proto, že jeho přítelkyně je přítelkyní Tibetu, třetí proto, že do Číny je to daleko, atd. Mnozí z nich ovšem hned druhý den pojedou do Číny na ty všechny ostatní sportovní soutěže, které je budou zajímat a bude tomu tak i u politiků z evropských zemí, o tom se budete moci přesvědčit, až olympiáda začne. Takže proto je velmi nepraktické, taková dohoda, kdy je právo veta, kdy dohoda musí být jednomyslná, proto byl vymyšlen způsob, jak to udělat jinak. Já jsem se původně chtěl připojit k aktivitě studentů, kteří říkali: Ne, nejet na olympiádu do Číny, ale bojkotovat čínské výrobky, což mimochodem Evropská unie se snaží velmi silně, ať jsou to dětské hračky, automobily nebo něco jiného, moc se jí to nedaří. Ale když jsem to zkusil, tak se stala hrozná věc. Dnes ráno, protože plénum bylo od 9 hodin, mě nevzbudil čínský budík (veselost v sále). Říkal jsem si, to, není problém, zavolám panu předsedovi telefonem, že přijedu zřejmě později. Pak jsem si uvědomil, že i když se ten telefon nejmenuje Sony Ericsson, tak je vlastně z 90 % čínský. Tak jsem říkal, nevadí, pošlu počítačem mail. Jen jsem došel k počítači, zjistil jsem, že je z 80 % čínský. Takže to také nešlo. Říkám si dobře, nedá se nic dělat, budu muset vyjet, nějak to vypadne. Hledal jsem slipy, nemohl jsem najít žádné jiné, než čínské (opět veselí v sále), tak jsem o to víc našel staré trenýrky, které byly ještě z Jitexu, nebo odkud a šel jsem do garáže. A říkal jsem si, jedu oktávií, nemůže se nic stát, ale stalo. Samozřejmě. Našel jsem tam okamžitě osm čínských výrobků, tak jsem to vzdal a říkal jsem, tak bojkot také nebude fungovat, tak nakonec pojedu. Takže jsem dokonce dojel. Já ale musím zcela vážně říci, že jestli jsme od roku 1989 dělali různá rozhodnutí, tak toto rozhodnutí je absolutně nejdůležitější z těch, kterými jsme se zabývali. To všechno ostatní byly proti tomu doslova prkotiny. Byly to zákony, které se přijmou, za 14 dní, měsíc či pět měsíců se mohou změnit, mění se vláda, zákony se změní, ale toto rozhodnutí je absolutně nevratné. A jestli tady někdo někomu blahopřál, tak já blahopřeji panu senátoru Kalbáčovi, i když současně jsem na něj trošku naštvaný, protože mi spoustu věcí, které jsem chtěl říci, vzal a řekl je on.

            O tom, že Lisabonská smlouva je převlečená ústava, snad nepochybuje nikdo a nikdo nás nebude přesvědčovat, že je to něco jiného, že se prezident jmenuje jinak, že se nebudou používat symboly, ony se budou používat nadále, jenom se to tak nebude jmenovat, že ministr zahraničí se bude jmenovat vysoký představitel nebo jinak, že nejdůležitější starostí EU teď je, aby budoucí prezident, zvaný jinak, měl dostatečně reprezentativní sídlo, servis, aby byl aspoň na úrovni budoucího amerického prezidenta, aby to vypadalo, že Unie je taky taková velmoc, to je evidentní a média už to oprávněně kritizovala. Že představiteli bude někdo z těch velmocí, které se zasadily o to, aby hlasování bylo takové, jaké bude, je evidentní, i když se to Tony Blairovi kvůli Iráku trošku maličko komplikuje. Druhá věc, která je naprosto zásadní, že jsme vydíráni v tom, že jedině ANO je správně. Pokud přistoupíme na teorii, že musíme říci jedině ANO, tak je skutečně lepší hned jak bude tato Lisabonská smlouva ratifikována, z Evropské unie vystoupit. Protože jestli NE má jinou hodnotu v demokracii než ANO, tak tam opravdu nemáme co dělat.

            To, že se některé státy zasadily o to, aby Lisabonská smlouva nebyla zveřejněna, to samozřejmě není náhoda. Oni neměli zájem, aby se v ní někdo šťoural. Oni měli zájem, aby to prošlo, aby nebyly problémy, které byly s euroústavou, a to se jim celkem dobře podařilo. Těm, kterým slíbili pašalíky, tak ti, kteří původně mluvili o tom, že bude někde referendum, tak říkali, že už vlastně není zapotřebí. A všechny státy se chovaly tak, že čekaly na někoho, kdo to udělá. Mnozí z vás mají příležitost hovořit s poslanci různých parlamentů Evropy. Oni v soukromých rozhovorech mluví stejně jako někteří z nás. Byrokracie evropská je naprosto šílená, to co se děje, s tím nesouhlasíme. A když se jich zeptáte, proč to neřeknete nahlas – to by nás zřejmě upálili. To se v Evropské unii říkat nesmí.

            Lisabonská smlouva mimochodem předpokládá, že v Evropě bude vládnou socialismus na věčné časy. Za chvíli vám to budu dokumentovat na jednotlivých článcích. Ono to tak ale být nemusí. A ono to tak dokonce nebude, protože až podobně jako v naší republice bude mít Evropská unie dluhy v bilionech eur a už nebudou peníze na to, co slibuje a co rozdává, tak zákonitě, jak to tak v politice bývá, bude muset zvítězit někdo, kdo peníze zase naspoří, aby zase mohli přijít socialisté a peníze rozházet. To je takový koloběh dějin, který tak platí a platí tak vždycky. Někdo peníze utrácí, někdo je vydělá, pak je znárodní, seberou, zase rozdělej a tak to chodí pořád dokola.

            My jsme mimochodem vstupovali do úplně jiné Unie. To, o čem bylo referendum, nebylo o Lisabonské smlouvě. Lisabonská smlouva unii zásadním způsobem mění a směřuje ji k federálnímu státu. Naivní představa, že daně zůstanou vždycky naší kompetencí, je skutečně naivní, protože každý chápe, že není možné, aby ve Švédsku byly daně – a vymýšlím si kvóty – 42 %, na Slovensku 15 %, takto stát fungovat nemůže. A snaha se zatím projevuje u spotřebních daní, DPH a přijde na daň z příjmu právnických osob, fyzických osob a skončíme tak, že bude jednotná evropská daň. Jiná cesta prostě z důvodů ekonomických není. Za naprosto neuvěřitelné považuji to, že ČR si nevyjednala výjimku tak, jako Polsko a Británie. Z této malé knížečky, která se jmenuje „Má základní práva v EU“ – je to malá knížečka pro člověka, ale problémy, které způsobí České republice, budou obrovské. Já vám přečtu jenom jeden jediný článek, pokud mi to moje dioptrie dovolí. Je to článek č. 34, odstavec 3 – Za účelem boje proti sociálnímu vyloučení a chudobě Unie uznává a respektuje právo na sociální pomoc a pomoc v oblasti bydlení, jejichž cílem je zajistit důstojnou existenci pro všechny, kteří nemají dostatečné prostředky v souladu s pravidly stanovenými právem společenství a vnitrostátními právními předpisy a zvyklostmi. Protože my nevíme a nikdo nám na tu otázku neodpověděl, ani ministerstvo, nikdo nám neřekl, ani komise pro Ústavu, jestli Listina je a nebo není součástí Lisabonské úmluvy. Ona je a není – je to účelové. Ani ryba ani rak, ale ve skutečnosti je, protože první precedenční rozsudek ji z toho udělá. Já bych byl rád, kdyby aspoň dnes tady byla tato otázka zodpovězená, ale ujišťuji vás, že nebude a stačí se podívat do stena z komise pro Ústavu, jak různé názory jsou na tuto skutečnost. Odstavec, který jsem četl, má velmi závažné důsledky, protože zadlužení českých domácností v tuto chvíli je už 780 miliard korun a mnozí z nich přijdou o své domy, byty, když k nim přijde exekutor a využijí tohoto pravidla, tak ti ostatní, kteří byli zodpovědní a nezadlužili se, tak jim musí zajistit slušnou existenci, aniž by bylo definováno, co to slušná existence je. Je to slušná existence Standy Grosse, nebo bezdomovce, nebo koho slušná existence, to je třeba definovat, co to je. Samozřejmě to definovat nelze, takže to způsobí neskutečné problémy.

            Samozřejmě tady bylo řečeno, že z Evropské unie můžeme vystoupit. Je to asi jako – sovětské republiky mohly vystoupit ze Svazu sovětských socialistických republik. A i tam měli takové zvláštní pravidlo – nemohly ani ty okrajové, ale specielně nemohly vystoupit ty vnitřní. Samozřejmě by bylo absurdní, kdyby okolo všude byla Evropská unie a Česká republika najednou byla, to asi nebude úplně snadné. Já jsem ale optimista, protože si myslím, že pokud se Unie bude chovat jako dosud a postupovat jako dosud, tak se stejně rozpadne jako Sovětských socialistických republik, takže my se toho možná ještě dožijeme. A já to vůbec neříkám proto, že bych byl proti evropské integraci. Opakuji to znovu. Já to říkám proto, že jestliže jsme v roce 1989 vyhodili socialismus oknem, tak se vlamuje dveřmi proudem jako povodeň. Přečtěte si směrnice, zkuste si ty texty číst. To skutečně je, jako když to ukradli na ústředním výboru bývalé KSČ. To jsou přesně socialistické věty. Já vám je za chvíli budu číst z těchto textů. To jsou texty, které jsou označeny tím Celex, Telex a těmi podobnými. Předtím několik poznámek.

            To, co tady říkal pan senátor Zlatuška, už jsem říkal, vstupovali jsme to jiné Unie. Že smlouva je v souladu s Ústavou, o tom opravdu nerozhodovala ani ODS ani premiér Topolánek, o tom může rozhodnout jenom Ústavní soud. To je mylné, ani komise pro Ústavu nemůže rozhodnout o tom, jestli smlouva je či není v souladu s Ústavou.

            Jaký výsledek – byl dotaz paní senátorky Paukrtové. Výsledek může být – je v souladu, není v souladu, ale bez ohledu na to, jestli je v souladu nebo není v souladu, to nemá vůbec žádný vliv, jestli bude či nebude Parlamentem ratifikována. Může se ukázat, že je v souladu, a přesto nebude ratifikována. Nebo se může ukázat, že není v souladu, pak se změní Ústava a opět bude ratifikována. Ty možnosti jsou a svéprávnému Parlamentu by v tom nikdo neměl bránit. Já vám teď ukážu jenom kousek, zkuste si ho přečíst v osobním volnu, abych nezdržoval – jenom kousek stenozáznamu z naší komise pro Ústavu, jak tady říkala paní senátorka Rippelová, jak to tam krásně všecko probíhalo, tak ono tam vůbec tak krásně neprobíhalo. Dokonce názory těch renomovaných právníků byly velmi, velmi různé.

Zejména pikantní bylo vyjádření paní doktorky Syllové, která tam říká, že ten posudek psala eurooptimisticky, z čeho jsem ovšem usoudil, že ho mohla také napsat europesimisticky, čili nikoliv neutrálně. A to neobviňuji paní doktorku, ona možná není tak velký eurofil, ale tady už se jasně ukázalo, jak se ani renomovaní právníci nemohli shodnout na tom, zda například listina je nebo není součástí Lisabonské smlouvy.

Jaké jsou tedy zásadní změny oproti současnému stavu nejen těchto knížek? Nové pravomoci Evropské unie na úkor členských států - evidentní. Možnost EU získávat nové pravomoci bez další ratifikace. Vzpomeňte si, když jsem upozorňoval na mezinárodní smlouvy, které uzavírala Evropské unie a my jsme tady ratifikovali, kdy si dělala předpolí pro to, aby mohla říct, vždyť my už jsme si suverenitu dávno získali, abyste nám to potvrdili, vy jste přece smlouvy, které uzavřela Unie tady ratifikovali, protože tady nám bylo řečeno, stejně už to musíte ratifikovat, když už to uzavřela Unie. Ačkoliv to nebyla vůbec pravda, my jsme v té době byli svéprávní a ty smlouvy jsme vůbec ratifikovat nemuseli.

Zmenšení váhy hlasu českého zástupce v Radě ministrů - to je jasné. Dvouletá lhůta pro vystoupení, které je samozřejmě jenom taková hračička a ohlupovačka, protože v podstatě nebude možné. Unie usiluje o udržitelný rozvoj založený na sociálně tržním hospodářství, směřujícím k plné zaměstnanosti a společenskému pokroku. To je věta, co? Strana C306/11 LS). Ještě jednou ji přečtu. Je opravdu pěkná. Unie usiluje o udržitelný rozvoj, založený na sociálně tržním hospodářství, směřujícím k plné zaměstnanosti a společenskému pokroku. Neznáte, pamětníci, takové věty? To už jsme někde určitě četli. Zapomeňme tedy na trh bez přívlastků.

Konec samostatné hospodářské politiky. Členské státy koordinují své hospodářské politiky a politiky zaměstnanosti v souladu s úpravou uvedenou v této smlouvě, k jejímuž stanovení má pravomoc Unie. Strana C306/46 LS). Za tímto účelem přijme Rada opatření, zejména hlavní směry těchto politik. Strana C306/48 LS.

Většinové hlasování o energetice. Odstavec jedna - Politika Unie v oblasti energetiky má za cíl podporovat energetickou účinnost a úspory energie, jakož i rozvoj nových a obnovitelných zdrojů energie. Evropský parlament a Rada přijmou řádným legislativním postupem opatření nezbytná pro dosažení cílů uvedených v odstavci 1. Kvalifikovanou většinou - dosud máme právo veta na navyšování kvót pro obnovitelné zdroje energie. A vzpomeňte si faux pas Evropské unie s obnovitelnými zdroji s biopalivy, kde teď EU když už se potraviny zdražily, některé až o 100 %, tak zjistila, že to byla hloupost. Když jsme si to tady dovolili my, tak jsme byli obviňováni, že chceme zničit tuto modrou planetu. Politici totiž neumějí poručit větru, dešti, to musí každý sám sobě poručit, když opravdu to myslí vážně.

Většinové hlasování o platbách do EU a dotacích z EU. Rada přijme nařízení, kterým se stanoví víceletý finanční rámec. Rada rozhoduje jednomyslně. Evropská rada může jednomyslně přijmout rozhodnutí, které Radě umožní při přijímání nařízení uvedeného v prvním pododstavci rozhodovat kvalifikovanou většinou. Finanční rámec stanoví výši ročních stropů prostředků na závazky podle kategorie výdajů a ročních stropů prostředků na platby. Strana C306/122 LS.

Nové cesty, jak potírat daňovou konkurenci. Rada přijímá opatření ohledně harmonizace nepřímých daní v míře, v níž je tato harmonizace nezbytná pro fungování vnitřního trhu a zabránění narušení hospodářské soutěže. C306/70 LS.

Možnost rušit právo veta bez nutnosti ratifikace změn. Stanoví-li Smlouva o fungování Evropské unie, že Rada přijímá legislativní akty zvláštním legislativním postupem, může Evropská rada přijmout rozhodnutí, kterým umožní přijímat tyto akty řádným legislativním postupem. Možnost přehlasování tam, kde je dosud právo veta, např. u daní.

EU postupně převezme zahraniční a obrannou politiku. Unie má v souladu s ustanoveními Smlouvy o Evropské unii pravomoc vymezovat a provádět společnou zahraniční a bezpečnostní politiku včetně postupného vymezení společné obranné politiky. Str. C306/46 LS.

EU bude určovat, co je a co není diskriminace. Při vymezování a provádění svých politik a činností se Unie zaměřuje na boj proti jakékoliv diskriminaci na základě pohlaví, rasy nebo sexuální orientace. Strana C306/49 LS.

EU bude určovat, komu udělíme azyl. Unie vyvíjí společnou politiku týkající se azylu, doplňkové ochrany a dočasné ochrany s cílem poskytnout každému státnímu příslušníkovi třetí země, který potřebuje mezinárodní ochranu, přiměřený status a zjistit dodržování zásady nenavracení. Ti, kdo si vzpomínají na projednávání azylového zákona, znají tu obavu v případě nějaké vlny migrantů, se nám může stát, že dostaneme kvótu, která může být teoreticky vyšší než obyvatel ČR.

Neomezená pravomoc EU rozšiřovat policejní kompetence. Odstavec 1 - Pro boj proti trestným činům poškozujícím nebo ohrožujícím finanční zájmy Unie může Rada zvláštním legislativním postupem formou nařízení vytvořit z Eurojustu Úřad evropského veřejného žalobce. Evropská rada může přijmout rozhodnutí pozměňující odstavec jedna, kterým rozšíří pravomoci Úřadu evropského veřejného žalobce. C306/66-67 LS.

Zmenšení váhy hlasu v Radě. Od 1. 11. 2014 je kvalifikovaná většina vymezená jako nejméně 55 % členů Rady, tvořených nejméně 15 z nich a zastupujících členské státy, které představují nejméně 65 % obyvatelstva Unie.

Místopředseda Senátu Jan Rakušan: Promiňte, pane kolego, já mám jenom dotaz, zda se blížíte ke konci.

Senátor Jaroslav Kubera: Jsem úplně na konci. (Veselost v sále.) Dosud 3,4% - 12 z 345 - nově podíl na populaci: ČR o polovinu menší, Německo 2 x vyšší. C306/18 LS.

To byla jenom malá ukázka, protože samozřejmě kompenzaci - jsou tam žluté a červené karty, které jsou chytře vymyšleny tak, že ti, kteří by je chtěli vydat, se nikdy mezi sebou nedohodnou.

Na závěr mi dovolte jenom, abych reagoval na to, co tady řekl pan senátor Zlatuška, což nebyla pravda, protože to, co jsme dostali jako možnost regulovat - nebyla žádná cenzura, to byla prostě možnost, abychom jako pitomci nemuseli vymazávat každý mail a přitom se nám stalo, že si vymažeme mail důležitý, tak nám nabídli, že si to můžeme buď infiltrovat sami, nebo že naši milí „ajťáci“, kteří tomu rozumějí lépe, to udělají za nás. Nebyl to žádný úmysl nás blokovat od voličů a myslím si, že by se pan senátor Zlatuška měl panu kancléři omluvit. Přeji vám hodně úspěchů při ratifikaci. Samozřejmě podpořím odeslání k Ústavnímu soudu, ale bez ohledu na jeho výsledek a za všech okolností budu hlasovat proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Děkuji vám za pozornost.

Senát ČR 24. 4. 2008

 

DĚKUJEME MIRKU TOPLÁNKOVI a ALEXANDRU VONDROVI, ŽE POMÁHAJÍ PAROUBKOVI BUDOVAT SOCIALISTICKOU EVROPU!! 

S BRUSELEM NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK!

EUSSR

 

4630 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil.“ Další, dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění