Hrdinové Lisabonské reformní smlouvy, pohled z Polska

Autor: Redakce | Publikováno: 28.4.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Vlajka - Polsko

 
Zamyšlení bývalého náměstka polského ministra školství Miroslawa Orzechowského:
 
V jedné staré anekdotě se říká: Ptají se Čecha: "Proč u vás nebyli za druhé světové partyzáni?" A Čech opáčí: "To se přece nesmělo."

Všichni se tenkrát smáli. Měli jsme pocit, že my Poláci jsme evropští hrdinové, kteří se ničeho neleknou, a že když je třeba hájit čest, národ a jeho posvátnost, jsme připraveni zemřít. Kdeže loňské sněhy jsou. Aspoň zatím.

Prvního dubna přijal Sejm zákon, který zmocňuje prezidenta k podpisu lisabonské smlouvy. Nikdo nediskutoval, nikdo neprotestoval a nehájil nezávislost Polska. Všichni mlčeli jako zařezaní. Někdo pak řekl, že to byl aprílový vtípek, že je to jenom tak. Ale druhý den Senát přijal úplně stejný zákon. A po smíchu byla veta.

A tu náhle přijde zpráva, že český Senát poslal reformní smlouvu Ústavnímu soudu, aby prozkoumal soulad dokumentu s českým právem. Dokud soud nerozhodne, Senát o smlouvě jednat nebude.

Senátoři si přejí porovnat šest částí reformní smlouvy s českou ústavou, mj. přenesení některých národních kompetencí na evropskou úroveň, nahrazení jednomyslného způsobu rozhodování v Radě EU většinovým a závaznost Charty základních práv v České republice.

A co vy, naši hrdinní polští zákonodárci, nestydíte se? Zdá se, že odvaha mezi našimi poslanci a senátory notně zdražila, že peníze váží víc než čest zákonodárců Občanské platformy, Práva a spravedlnosti, Strany demokratické levice a Polské lidové strany, neboť málokterý z nich má odvahu vyslovit NE!

Že je tady nějaké Polsko a nezávislost a památka hrdinství předků bojujících o svobodnou vlast? No a?!

Potkají takhle čeští turisté ve Varšavě na ulici polského poslance a senátora a ptají se jich: "Proč jste neposlali reformní smlouvu k Ústavnímu soudu?" Naši říkají: "Jelikož se na tom Tusk domluvil s Kaczyńskim v prezidentské vile v Helu." "A váš Sejm a Senát už nezasedají ve Varšavě?" vyptávají se Češi. "Parlament zasedá ve Varšavě, ale rozhodnutí se činí daleko odsud," odvětí naši a zahanbeně jdou pryč.

Postlisabonský znak Polské republiky

Kačer a Donald

http://vpravo.blog.cz/

 

EUSSR

 

3041 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

NATO je opravdu ve stavu klinické smrti. Musíme budovat vlastní obranyschopnou armádu a obranné, ekonomické a politické spojenectví ve střední Evropě – Visegrád plusSametová revoluce byla hned dvakrát ukradena, nejprve havlisty studentům a ji pak havlisté ukradli i občanům. Převrat naplánovala StB a byl zřejmě od počátků řízen ve spolupráci se SovětyKarel Gott nás varoval: Svět směřuje k totální globalizaci. Vyústí to v jednu totalitní světovláduPiráti prosazují dvoumilionovou dotaci z veřejných peněz pro firmu miliardáře Zdeňka Bakaly, který je spojován s kauzou vytunelováni OKDImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Ilegálové demonstovali za legalizaci svého pobytu v EvropěImigrantské „děti“ na úkor tuzemských

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní tříděNeskutečné, otřesné. Získali jsme vulgární maily vysokého pražského manažera. Psal v nich, kdo a koho análně uspokojuje. Tady jsou
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění