Polemika s Janem Zahradilem ohledně Lisabonské smlouvy

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 13.5.2008 | Rubrika: Reakce
Je vote non

Odpověď na:

http://www.euportal.cz/Articles/2730-jan-zahradil-lisabonskou-smlouvu-si-preji-volici-ods.aspx

 

Vážený pane europoslanče,

děkuji za Váš dopis, protože diskuse na téma Lisabonské smlouvy jak v ODS, tak i na celospolečenské úrovni podle mě zásadním způsobem chybí.

Jsem rád, že europoslanci se zdrželi při hlasování při hlasování o Lisabonské smlouvě v Evropském parlamentu a tím dali symbolický signál do ČR, že zdržet se není hanba. Za toto symbolické odvahu dodávající gesto nemohu než jen poděkovat.

V té výzvě se především odvolávám na dlouhodobý program ODS a její ideové směřovaní, programové dokumenty a především na usnesení nejvyššího stranického demokratického orgánu (Kongresu), které je stále v platnosti. Vycházím z toho, že ODS je demokratická strana a usnesení Kongresu odráží názory členské základny prostřednictvím jí zvolených delegátů.

Co se týče toho průzkumu, tak ty výsledky nezpochybňuji, ačkoliv se přiznám, že výsledkům veřejným průzkumů příliš nevěřím. Avšak je pravda, že tento výsledek průzkumu se již jednou objevil, čili to dává těm údajům na věrohodnosti.

Má osobní zkušenost se členy a voliči ODS je, že spíše, třebas byli z počátku EU nakloněni, na ní začínají nadávat, protože musí dodržovat nesmyslné směrnice z Bruselu, které jsou implementovány do našeho práva, ale to není to podstatné. Podstatné je, že strana by měla oslovovat své voliče na základě programu, a ne obráceně. My v nějaké hodnoty pevně věříme a neměli bychom se pak obracet, kam vítr, tam plášť. Strana by měla pochopit, co je to Leadership v dobrém slova smyslu a přesvědčovat voliče. Ještě jsem nezažil, aby ODS např. vydala brožurku, v níž by byly konkrétní příklady toho, jak EU poškuzuje tu českého živnostníka, tu českého zemědělce atd.

Oba dva víme, že Lisabonská smlouva je přejmenovaná euroústava a že je to pouze kamufláž. Je to bianco šek pro Evropskou radu a Radu EU rozšiřovat pravomoce Bruselu bez souhlasu parlamentů. Je to Pandořina skříňka ohledně požadavků sudetských Němců, protože Benešovy dekrety nebudou muset být zrušeny, ale budou jednoduše obejity, protože v systému práva, které zavádí Lisabonská smlouva a Charta práv nebudou relevantní. O těchto kauzách už nebude rozhodovat Evropský soudní dvůr pro lidská práva ve Štrasburku (Orgán Rady Evropy), jenž ctí závaznost Benešových dekretů, ale Evropský soudní dvůr v Lucemburku (orgán EU), který bude soudit na základě nediskriminace a nějaký důvod označit odsun a zabavení majetku sudetských Němců za diskriminaci se jistě najde.

Neměli bychom toto říkat našim voličům? Neměli bychom jim říkat, že tu mohou přijít o svou chalupu, vilu či továrnu? Jejich euronadšení poté, co by je přemohla fakta, by jistě značně pohaslo.

Ale ani to není zdaleka ten hlavní argument, pane europoslanče. V případě Lisabonské smlouvy se jedná o fundamentální útok na suverenitu a nezávislost naší země. Až bude přijata, bude úplně jedno, jak budou dopadat celostátní či vnitrostranické průzkumy. Bude jedno, jak budou dopadat celostátní volby, protože poslanci, senátoři a členové vlády se definitivně stanou loutkami vykonávajícími rozkazy z Bruselu vyhovující velkým státům.

Věřím pane europoslanče, že toto si nepřejete. Pojďme proto prosím společně přesvědčit občany této země, že Lisabonská smlouva je extrémně špatná pro tuto zemi a její občany.

S pozdravem

Lukáš Petřík

 

P.S. Dle Vašeho přání budu tedy Váš dopis považovat za otevřený a zveřejním ho.  

5217 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Žádat od Boha, aby ukončil tento pontifikát a dal církvi nového papeže, není projevem nerozumnosti, pýchy ani lehkomyslnostiNedivíme se Rusům, že nechtějí mít v Rusku neziskovku Člověk v tísni financovanou Sorosem, USA a EUPozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

K čemu a komu slouží Templetonova cena? A proč ji dostal Halík?Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmo

Eurabia.cz

Boj proti IRA inspiraci na strategie boje proti islámu? Na teror je třeba odpovědět větším terorem?Exministr vnitra varoval před imigračními fanatiky a multikulti blouznivci

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

To je normální občanská válka, takto řvali náckové a soudruzi. Advokátka zděšena scénami z Národní třídyProč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění