ODS přestává bránit zájmy této země. Pokračovaní polemiky s Janem Zahradilem o Lisabonské smlouvě

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 14.5.2008 | Rubrika: Reakce
Je vote non

Odpověď na:

http://www.euportal.cz/Articles/2734-zahradil-klidne-me-nazvete-cynikem-pokracovani-polemiky-o-lisabonske-smlouve.aspx

Vážený pane europoslanče, 

naprosto s Vámi souhlasím, že politik by měl mít na zřeteli dlouhodobé cíle a dlouhodobě o ideách přesvědčovat spoluobčany. To je jedním z důvodů, proč silně krititizuji obsazení ministerstva školství neomarxistickou Stranu zelených, která může odmalička indoktrinovat politicky korektními nesmysly budoucí voliče, kteří pak již nikdy nebudou volit pravici. To jen tak na okraj.

Nemyslím si, že přesvědčíme proevropskou část voličů ODS, že EU je špatná tím, že podpoříme Lisabonskou smlouvu. Oni jsou „proevropští“, protože vůbec neví, jakým obrovským podvodem a jakým státním převratem a bianco šekem pro centralizátory, socialisty a byrokraty Lisabonská smlouva doopravdy je.

Znovu opakuji: argument s návratem sudetoněmeckého majetku je poměrně dosti silný. Netvrdím, že sudetští Němci stoprocentně získají svůj majetek, ale nevarovat před nebezpečím, které je jistě větší než malé, je podle mě nezodpovědné.

Mimochodem, když jste zdůraznil, že jste byl při vyjednáváních, proč nemáme vyjednán alespoň Opt Out ze socialistické Charty práv, který si dojednala Británie a Polsko?

Je pravdou, že rytířské ideály mi byly vždy blízké, na druhé straně jsem vystudovaný historik, který má povědomí o tom, co se v historii politiky dělo za nepěkné věci. Četl jsem Machiavelliho i Kissingera, ale rovněž i Reagana a Churchilla, a proto vím, kam politika détente či appeasementu vedla. Ano, vedla k politické či téměř národní sebevraždě.

Mé přesvědčení, že český parlament může zabránit ratifikaci Liabonské smlouvy není naivní. Předně, souhlasím se senátorem Kuberou, který říká, že pokud naše NE nemá stejnou demokratickou váhu jako ANO, měli bychom takovouto Evropskou unii opustit.

Pokud by došlo k pádu vlády:

1) věřím, že i po prohraných předčasných volbách by měla ODS dostatečně velkou blokační menšinu v poslanecké sněmovně a minimálně větší část KSČM by rovněž hlasovala proti. Dolejšovské křídlo není příliš silné a divil byste se, jaké reálpolitické názory na EU má bývalý eurofil Miloslav Ransdorf.

2) i kdyby prolisabonská vláda získala většinu 3/5 hlasů ve sněmovně, nezíská je v Senátu, kde má ODS a bude mít pohodlnou většinu. Prostě ne. ODS to prostě může blokovat téměř do alelůja a měla by.

ODS bude mít možná 10-15 procent hlasů, pokud dojde k jejímu rozštěpení na dva subjekty, které není tak vzdálené, jak by mohl někdo doufat. Navíc nevidím až takové neštěstí v pádu této vlády, která stejně nerealizuje prakticky nic z programu ODS. Zamini získal pravdoláskovec Schwarzenberg a finance získal Kalousek. A vicepremiérem pro evropské záležitosti je Alexandr Vondra, o němž mi řekl jeden nejmenovaný senátor, že je to v podstatě eurofil a pravdoláskovec a že se do ODS dostal omylem... Nedivme se pak, že jsme v situaci, ve které jsme... Tato vláda nestojí ani za fajfku tabáku...

ODS neztrácí preference díky Lisabonské smlouvě ale díky této vládě, v níž hraje druhé housle a poslušně plní to, co jí řekne Kalousek nebo Bursík se svou Katuškou.

Také nevím, zda-li by nyní chtěli zelení potopit tuto vládu, když jsou na hranici volitelnosti a lidovci na tom nejsou o mnoho lépe. Navíc prostě všichni lidovci nejsou obzvláštními milovníky Lisabonské smlouvy.  Ale uvidíme, třeba vláda padne dříve, než se nadějeme kvůli radaru či církevním restitucím...Každopádně minimem, na kterém se snad oba shodneme, by měl být požadavek, co nejvíce zdržovat ratifikaci Lisabonské smlouvy. Potom mi však ale nebylo jasné, proč premiér Topolánek tlačil poslance, aby smlouva prošla prvním čtením a proč neprosadil, aby lhůty ve výborech sněmovny byly stanovené na maximum...

Na závěr musím přiznat, že jsem podobný názor o dlouhodobém  procesu v EU neslyšel poprvé. Tezi, že „čím hůře, tím lépe“, podobně jako za komunismu, jsem slyšel od vícero členů ODS, které možná i osobně znáte. Osobně nevím, zdali stále větší a větší centralizace dospěje k rozpadu EU. Patrně k němu dospěje, ale obávám se, že by tento rozpad mohl skončit v krvavých konfliktech. Také si uvědomme, že Sovětský svaz se rozpadnul za nějakých 80 let...Tak dlouho se mi popravdě nechce čekat. Pojďme prosím rozbít Evropskou unii dříve.

Myslím, že po odmítnutí euroústavy by zamítnutí Lisabonské smlouvy mohlo vést k velké očišťující krizi v EU a pokud by soudruzi z Bruselu přišli s další smlouvou, tak jí zamítněme též, třeba je to jednou přestane bavit.

 S ohledem na vznik reálné společné zahraniční a bezpečnostní politiky  zakotvené v Lisabonské smlouvě se rovněž obávám budoucího střetu s USA. Žádné impérium-a EU se stává impériem-nemá rádo konkurenční impérium.

Možná se též lišíme v nejzásadnější věci: pro mě je nejdůležitější to, co je dobré pro tuto zemi, pro Vás asi to, co je dobré pro ODS. Ale znovu opakuji: po přijetí Lisabonské smlouvy již prakticky nezáleží, kdo této zemi bude vládnout. Pak už nebude potřeba ani ODS a bude lhostejno, zda zanikne, či se rozpadne. To Vám říkám naprosto cynicky, pragmaticky a utilitaristicky...

Mohli bychom pak pouze s nadějí vzhlížet k budoucnosti, která snad přinese kýžený rozpad novodobého dvojčete Sovětského svazu, které nyní zveme Evropskou unií, či též Evropským svazem... ale kdo ví, za jak dlouho.

Pane europoslanče, nikdy jsem neodmítal reálpolitiku a tezi, že účel světí prostředky. Nikdy bychom však neměli při používaní různých Prostředků spouštět ze zřetele Cíl, kterým by měl být národní zájem a nezávislost naší země. Poněkud mi připadá, že ODS Prostředek se jménem Moc a udržení se u Moci za každou cenu vyměnila za Cíl blaha a nezávislosti této země...

 

S pozdravem

Lukáš Petřík

 

11953 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Milion chvilek? Ovčáček překvapil: Vidím jasný plán. TOP 09 bude koukatKlaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění