Lisabonská smlouva – socialismus na věčné časy?!

Autor: Michal Šilhánek | Publikováno: 6.6.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Bolšnac 19

Již z mého předchozího článku je patrné, že nejsem zastáncem ratifikace tzv. „Lisabonské smlouvy“. V prvním textu jsem uvedl obecné důvody, proč je podle mě tato smlouva naprosto nepřijatelná pro Českou republiku, ale i jiné členské státy. V následujících článcích bych se rád blíže podíval na konkrétní části, které nejsou pro mě osobně přijatelné za žádných okolností. Dovolím si tedy hned na úvod začít citací z Lisabonské smlouvy.

„Unie vytváří vnitřní trh. Usiluje o udržitelný rozvoj Evropy, založený na vyváženém hospodářském růstu a na cenové stabilitě, vysoce konkurenceschopném sociálně tržním hospodářství směřujícím k plné zaměstnanosti a společenskému pokroku a na vysokém stupni ochrany a zlepšování kvality životního prostředí. Podporuje vědecký a technický pokrok. … podporuje sociální spravedlnost“ (str. C306/11 Lisabonské smlouvy; článek 2, odst. 3). Lisabonská smlouva tedy říká, že v Evropské unii bude nastolen jediný „spravedlivý“ systém – socialismus. Snad nás „nesocialisty“ nebudou zavírat do lágrů, jako to dělali první experimentátoři tohoto ideologického směru.

Co je to plná zaměstnanost? Chce snad EU nějakým, blíže nespecifikovaným způsobem, přimět veškeré obyvatelstvo k práci? Čeká nás tedy v budoucnosti nějaká zákonná povinnost mít práci? Domnívám se tedy, že autoři jsou jen obyčejnými populisty, kteří chtějí, aby jejích „dílo“ vypadalo krásně a vznešeně. Nedovedu si pod touto hromadnou snůškou populistických lží představit nic jiného než záměrný psychologický tlak na široké obyvatelstvo, aby vyvíjelo nátlak na svoji politickou reprezentaci. Tvrzení, že díky Lisabonské smlouvě budeme mít nulovou nezaměstnanost a sociální smír je sice možná krásné, nicméně nereálné. Však takový pokus jsme tu již jednou měli, nebo se snad mýlím?

Dále se ptám, co tvůrci této smlouvy zamýšlí pod pojmem „sociální spravedlnost“? Chtějí snad nastolit rovný plat všech obyvatel Evropské unie? Nebo snad bude zdanění progresivní v takové míře, že se snad ani nevyplatí být „bohatý“? Jestli je to tak, domnívám se, že je právě tato cesta cestou do pekel. Je silně demotivující, aby vysoce vzdělaný odborník či manažer prosperujícího podniku měl stejný plat jako méně vzdělaný dělník. To stejné platí i o vysokém zdanění. Takové zdanění je vysoce demotivující a člověk, než aby platil vysoké daně a tím se mu jeho podnikání nevyplatilo, se raději nechá někde zaměstnat. Stane-li se něco takového v celospolečenském měřítku, bude to konec prosperující ekonomiky.

Velice se také obávám deklarace toho, že oficiální politikou Evropské unie se má stát socialismus. Tato smlouva, která si dělá nároky na jakousi „kvaziústavu“ EU, by měla být ideologicky „prázdná“. Jsem přesvědčen o nebezpečí, jež představuje deklarování socialismu a udržitelného rozvoje v celé EU. Domnívám se, že se tento článek Lisabonské smlouvy může stát předstupněm směřujícím k totalitě.

http://silhanek.blog.idnes.cz

2980 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii - finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskneAgent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályCírkev kráčí ke své zkáze. Byla infiltrovaná komunistyEvropská unie je od základu špatný koncept. A platí na něj základní poučka: i špatné věci jsou schopny vývoje. Vyvíjejí se však vždy v ještě horšíKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

Údajně mu je 16, ale vypadá na 40! Tohle jsou ti dětští uprchlíci političky KDU-ČSL?Pozvánka na konferenci do českého parlamentu: Pronásledování křesťanů v 21. století

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Chartistka Procházková k listopadu 1989: Když mému partnerovi Ludvíku Vaculíkovi zabránili promluvit k demonstrantům se slovy „s tebou se nepočítá“, tušila jsem...Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění