Lisabonská smlouva a kolosální euroomyly exsoudružky senátorky

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 10.6.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Euroskeptik

Vlajka Spojených státu evropských Zdroj: imageshack.us

Exsoudružka senátorka Gajdůšková, toho času členka komunistického béčka z Lidového domu napsala nádhernou agitku, která si nezadá s "budováním mírové hráze západnímu imperialismu a vrahům z "Vólstrýtu"". Tentokráte nejsou hodné socialistické státy na čele se SSSR, ale EU a ti zlí jsou zaprodanci z ODS, kteří se snaží tak skvělý projekt zničit.

Exsoudružka senátorka si často plete pojmy s dojmy. To dokázala i ve svém článku. Senátoři za ODS si podle exsoudružky dovolili hodně - poslali Lisabonskou smlouvu k přezkoumání Ústavnímu soudu, zda neodporuje Ústavě České republiky a zda mohou souhlasit s ratifikací.

To je opravdu podle exsoudružky příšerné. Cožpak senátoři za ODS nevědí, že k Ústavnímu soudu patří pouze socialisty zpolitizované spory typu vládních reforem? Pokud někdo z Ústavního soudu dělá třetí komoru parlamentu, jsou to právě socialisté, kteří se snaží zvrátit výsledek hlasování v poslanecké sněmovně.

Lisabonská smlouva podle exsoudružky senátorky zefektivní a zredukuje součané smlouvy uvnitř EU. Zapomíná ale dodat, že Lisabonská smlouva významně omezuje národní suverenity členských států a místo rovnocenného partnerství je staví do vazalské role. Většina rozhodovacích pravomocí bude v rukou bruselských eurobyrokratů, kteří při sebevětší vůli nemohou znát problémy jednotlivých států, natož regionů v nich.

Protože Česká republika přijala všechny smlouvy v rámci referenda o vstupu do EU, tak mají teď občané a jejich zastupitelé snad mlčet a jen trpně snášet, jaká nařízení, směrnice, příkazy, zákazy, kvóty, dotace, pokuty a závazná doporučení vyprodukuje Brusel, i když to půjde proti zájmu občanů či celé České republiky?

Podle exsoudružky senátorky ano. Selský rozum ale říká, že pokud jsem členem nějakého spolku, pak mám právo mluvit do jeho směřování a právo odmítnout cokoli, co by mě mohlo poškodit. Má snad kterýkoli stát sdružený v EU ohnout hřbet a nechat si na něj naložit, co se jen vejde?

To jsme zažili v RVHP. Moskva rozhodla a stát, který žil ze zemědělství musel najednou začít vyrábět těžké stroje, tam kde byl těžký průmysl se najednou měla vyrábět jemná mechanika, místo bot se začaly vyrábět hodinky (holínky nebo hodinky...). Zkrátka nezůstal kámen na kameni.

Exsoudružka senátorka se ohání tím, že většina národních vlád v EU je pravicová. Ale Brusel je plný socialistů a Brusel stanovuje pravidla. Pokud to ještě exsoudružka senátorka nepostřehla, tak pokud vydá Brusel doporučení, jsou členské státy povinny se jím řídit a je zcela jedno, kdo je v tu dobu u kormidla.

ODS prý měla podle exsoudružky senátorky podat návrh na zrušení členství v EU. Paní senátorko, proč? Snad proto, že chystaná Euroústava 2 je špatná? Z EU se dá vystoupit stejně snadno jako RVHP nebo ještě lépe z Varšavské smlouvy a je lepší nechat kopii Euroústavy padnout stejně jako její předchůdkyni.

Lisabonská smlouva má zavést společnou zahraniční politiku. Mohl by mi někdo vysvětlit, jaká ta společná zahraniční politika bude? Jako příklad si můžeme vzít situaci v bývalé Jugoslávii. EU se tak dlouho dohadovala a byla neschopna jakékoli akce, až musela proti Miloševičovi zasáhnout vojska NATO. Pokud by vše leželo jen na rozhodnutí EU, válčí se v Jugoslávii dodnes a konflikt by možná nabyl celokontitentálního rozměru.

Vezměme si další příklad, Irak. Británie jako nejbližší spojenec podpořila USA, Německo bylo proti, Španělé byli pro ale jen do doby, dokud na ně nezaútočili teroristé, Polsko se postavilo po bok USA, my velice opatrně rovněž a většina Evropy vyčkávala, jak to vše dopadne.

Lze snad při takovýchto rozporech v národních zájmech jednotlivých států očekávat nějakou společnou zahraniční politiku? Jedině tehdy, pokud zahraniční politiku bude dělat Brusel a členským státům ji nařídí bez ohledu na to, zda takováto politika nějaký členský stát poškodí.

Česká republika má momentálně 24 europoslanců z celkového počtu 785. Ze svého 3.06% zastoupení nemá sílu cokoli změnit, leda by se jí podařilo přesvědčit velké státy. Od čeervna příštího roku se zastoupení v europarlamentu změní. Celkově bude 732 europoslanců a ČR jich bude mít 20. Naše zastoupení tak klesne na 2.73%. Co se podaří prosadit poté?

Exsoudružka senátorka se dramaticky ptá, jakou alternativu ODS nabízí k našemu členství v EU: "Máme být padesátý první stát USA pod ochranným štítem jejich vojenských základen nebo opětovnými souputníky Ruska či Běloruska?"

Paní senátorka nepochopila, že je nezadatelným právem každého státu dělat svou vlastní zahraniční politiku a ovlivňovat chod spolku jehož je členem. Nebo snad žije v utopické představě, že se EU bude řídit jinými než německými a francouzskými zájmy?

Prý by ODS vyhovovala situace KLDR, "jejíž vládci se skutečně nemusí žádnými mezinárodními vazbami příliš trápit a doma si skutečně, ale skutečně neomezeně vládnou". Bohužel přesně k tomuto postavení směřuje celá EU. Zatímco Brusel bude rozhodovat o nepodstatných věcech jako je zahraniční, měnová, ekonomická, hospodářská a sociální politika, členské státy budou rozhodovat o těch daleko závažnějších a prioritních věcech, jako zda nařízení EU přijmou v úterý nebo až ve středu.

Nikdo z EU vystupovat nechce, k tomuto členství skutečně alternativa neexistuje, ale máme se opravdu vzdát své suverenity, práva rozhodovat o svém vlastním osudu a práva na ovlivňování spolku, jehož jsme členem? Opravdu chceme Spojené státy evropské nebo přesněji Svaz evropských socialistických republik? Podle exsoudružky senátorky ano. V tom případě se ale exsoudružka senátorka dopouští kolosálního euroomylu.

P.S. O změnách EU po přijetí Lisabonské smlouvy vůči současnému stavu se můžete dočíst na http://www.lisabonskasmlouva.cz/

Zda byste Lisabonskou smlouvu přijali či ne můžete hlasovat zde.

 

http://polanecky.blog.idnes.cz/

2424 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

NATO je opravdu ve stavu klinické smrti. Musíme budovat vlastní obranyschopnou armádu a obranné, ekonomické a politické spojenectví ve střední Evropě – Visegrád plusSametová revoluce byla hned dvakrát ukradena, nejprve havlisty studentům a ji pak havlisté ukradli i občanům. Převrat naplánovala StB a byl zřejmě od počátků řízen ve spolupráci se SovětyKarel Gott nás varoval: Svět směřuje k totální globalizaci. Vyústí to v jednu totalitní světovláduPiráti prosazují dvoumilionovou dotaci z veřejných peněz pro firmu miliardáře Zdeňka Bakaly, který je spojován s kauzou vytunelováni OKDImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Ilegálové demonstovali za legalizaci svého pobytu v EvropěImigrantské „děti“ na úkor tuzemských

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní tříděNeskutečné, otřesné. Získali jsme vulgární maily vysokého pražského manažera. Psal v nich, kdo a koho análně uspokojuje. Tady jsou
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění