Papežštější než papež aneb poturčenec horší Turka

Autor: Miroslav Beneš | Publikováno: 1.6.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Turecko

Z předpisů a regulací, které se nekontrolovatelně valí z Bruselu, se každému občas zatočí hlava. Obávám se, že není v silách zejména menších a středních firem se v této změti vůbec orientovat, natož úspěšně podnikat. O to smutnější potom je, že naše vláda se v krkolomných regulačních aktivitách nechce nechat zahanbit. Pod pláštíkem evropských požadavků se na ministerstvech vymýšlejí vyhlášky, které snad nemají jiný cíl než znepříjemňovat českým firmám a živnostníkům život nebo hlavně rozšiřovat pravomoci úředníků státu. Nepřímo se tak napomáhá korupčnímu prostředí, protože z většiny regulací úředník laskavě může svolit k výjimce.

Evropská unie, na kterou se potom tyto vyhlášky svádí, je v tom někdy i nevinně . Například vyhláška ministerstva průmyslu a obchodu ohledně nakládání s obaly (č . 115/2002 Sb.) jde daleko nad rámec a mimo rámec požadavků EU. Výrobcům ukládá povinnost vydávat s každým obalem komplikované prohlášení o splnění podmínek uvedení obalů na trh. Získat takové prohlášení je administrativně i finančně značně náročné. Podobně nad rámec evropských požadavků vyžaduje ministerstvo životního prostředí při celní kontrole potvrzení o splnění povinnosti zpětného odběru obalů i u výrobků , které nejsou určeny spotřebitelům.

Výsledkem takové vládní regulace potom je, že pokud česká firma vyrábí krabice od bot (rozuměj obal), které chce vyvážet i do Evropy, musí každou krabici označovat jinak, podle toho, na který národní trh je určena. Dlužno dodat, že pro český trh je označování jedno z nejkomplikovanějších.

4541 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Černoši se tedy podílejí na vraždách z 85%, ačkoli tvoří 13% populace. Mají vysoký podíl i v ostatních kategoriích trestných činůArabští imigranti už útočí i v naší zemiVážení čtenáři, pomozte nám prosímFrancie vyhrožuje Polsku, že přijde o peníze z EU, pokud nezavede genderovou totalitu do svého zákonodárstvíNelegální imigrant, který znásilnil nezletilou českou dívku u Lukavce, dostal dva roky, muži, který při Prague Pride spálil vlajku symbolizující homosexualistickou ideologii LGBT, můžou hrozit tři roky vězení!

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneIstanbulská pirueta Andreje Babiše

Eurabia.cz

LGBT: Poskvrnili státní vlajku duhouOpravdu musí čeští vojáci být součásti francouzské okupace Afriky?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Mafie z Kavčích hor? Drsná slova z Hradu, doplněná osobní zkušenostíNaštvaný zemědělec: Ať pan Prouza lidem řekne, kolik peněz zůstává u nich v supermarketech. Aby to stálo osmkrát více, než za kolik nakoupí?
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění