Václav Klaus ml.: Lisabonská smlouva je podvod

Autor: Redakce | Publikováno: 10.6.2008 | Rubrika: Rozhovory
EU otaznik

Senátoři poslali Lisabonskou smlouvu, tedy nástupkyni zamítnuté evropské ústavy, k posouzení Ústavnímu soudu. Kampaň proti ní ale sílí i na internetu. Petici, která vystupuje proti její ratifikaci, na stránkách Mladé občanské platformy podepsali i oba synové prezidenta. Čtenáři lidovek.cz se 30. května v 10:30 ředitele gymnázia a syna prezidenta republiky Václava Klause mladšího.

 

OTÁZKA (Helena)
Přeju krásný den. Podepsal jste petici proti ratifikaci lisabonské smlouvy. Já taky. Řekněte mi prosím, která část z lisabonské smlouvy Vám vadí nejvíc a pokud bude jednoho černého dne schválena, chcete být ještě v EU? Já ne. Podepsal byste i eventuální petici o vystoupení z EU?

ODPOVĚĎ (30.05.2008 10:21)
Lidé v několika státech odmítli tzv. Euroústavu. Nechtějí ji. Eurofeudálové se z toho poučili, a proto jí posílají v novém balení (a referendum bude mít již jen Irsko). To považuji za nedemokratické (řečeno eufemicky), resp. podvod. Lisabonská smlouva bere ČR právo veta v desítkách oblastí (doprava, energetika, ...). Zavádí společnou obrannou a zahraniční politiku. EU bude mít do budoucna možnost sama nabírat další kompetence na úkor národních států.

OTÁZKA (Martin)
Dobry den, predpokladam, ze vite, na jakych principech a za jakych okolnosti vznikla dnesni EU a ze to byla reakce na to, jak zabranit opakovani valecnych utrap v Evrope. Nemeli bychom na to zapominat a nebrat mir jako samozrejmost. Vy ale vse, co je evropske smahem odsuzujete, tedy vse ne, evropske dotace nezavrhujete, ne? Vite o necem, co by fungovalo lepe nez dnesni EU a dokazal byste pro to ziskat vsechny staty? Dekuji za odpoved.

ODPOVĚĎ (30.05.2008 10:26)
EU brání mír? Já jsem vždy za mlada četl, že Sovětský svaz brání mír. Možná to bude tak nastejno.

OTÁZKA (Jan BEGY)
Jak jste spokojen s dosavadnim vykonem funkci zastavanych Mirkem Topolanka ve Vlade CR a v ODS? Co byste mu poradil, kdybyste byl jeho Markem Dalikem.

ODPOVĚĎ (30.05.2008 10:30)
Poradil bych mu, aby dodržoval program ODS, protože jinak ztratí více skalních voličů, než kolik získá těch náhodných.

OTÁZKA (RobertR)
Jak vnímáte vyjádření poslance bendy (ODS), že se mu Smlouva vůbec nelíbí, ale se skřípěním zubů pro ni hlasovat bude, protože to je nařízeno z Evropského svazu? Je nebo není poslanec Benda zbabělec?

ODPOVĚĎ (30.05.2008 10:31)
Je to pro mne zklamání, protože Marka osobně znám a jeho otce jsem si vždy velmi vážil.

OTÁZKA (Pavlína)
Dobrý den, zajímalo by mě, jesli si také myslíte, že globální oteplování není problém a že živočišných druhů neubývá, ale spíše přibývá? Že člověk nemá žádnou vinu na tom, jak vymýrájí živočišné druhy( viz lov zvířat ) nebo jak se znečišt´uje životní prostředí? A jaká řešení těchto problémů byste navrhoval? Děkuji mockrát za odpověd´.

ODPOVĚĎ (30.05.2008 10:36)
Toto není na odpověď za tři minuty a na tři řádky. Jakožto geograf si dovolím alespoň malý kviz pro čtenáře. 1. Jak se přesně měří průměrná teplota na Zemi? 2. Vědci nedokáží určit, jaké bude počasí za 10 dní. Proč si myslíte, že jejich předpověd na sto let dopředu, je neotřesitelná? 3. Bylo v atmosféře Země v historii více CO2 než dnes? 4. O kolik se zvýšila průměrná teplota Země v letech 2006-2007? Více se chystám napsat na svůj blog na aktualne.cz

OTÁZKA (Michal Čtrnáctý)
Ahoj Vašku, chci se zeptat, jestli je možné abych se připojil s podpisem pod petici proti ratifikaci smlouvy a jakým způsobem je to možné udělat. Měj se Michal

ODPOVĚĎ (30.05.2008 10:37)
Ahoj Michale, je to na EU Portal.cz. Zdravím, a kdy bude třídní sraz? Já to letos nějak organizovat nestíhám. Vašek

OTÁZKA (karel)
Dobrý den, proč naše vláda musela schválit nezávislost Kosova? Co ji k tomu vedlo a jaké to má pro nás výhody? Já žádné nevidím.

ODPOVĚĎ (30.05.2008 10:48)
Zcela s Vámi souhlasím. Budeme uznávat Jižní Slovensko, Baskicko či Severní Itálii? Proč v této věci poklonkujeme velmocem? Nezapomněl bych ani na to, že TGM zakládal Československo se srbským pasem, a že Jugoslávie byla jediná země, která mobilizovala v roce 1968. Protisrbská politika má u některých velmocí tradici od Rakouska-Uherska, přes Hitlera až do současnosti. Jen nechápu, proč se toho účastníme my.

OTÁZKA (Valaška)
Pokud vím, tak pan prezident Klaus, byl vždy prozíravý a nakonec měl pravdu. Přeji Vám, abyste obdobně postupoval a nemýlil se.

ODPOVĚĎ (30.05.2008 10:54)
"Vždycky prozíravý" - to zrovna nevím, ale děkuji za přání.

OTÁZKA (Bára)
Kde na webu najdu Lisabonskou úmluvu. Chci se na ní podívat a možná se Vás zeptat proč s ní nesouhlasíte?

ODPOVĚĎ (30.05.2008 10:59)
Ja ji nasel na http://www.lisabonskasmlouva.cz/index.php?menu=6&PHPSESSID=25ljhe176vgshl85behn0hb724  Prijemnou vikendovou zabavu.

OTÁZKA (Novák)
Pane Klausi, proč nepoužíváte více rozum. Roztříštěná Evropa nemá žádnout budoucnost.Proč nesledujete více svět. Tvoří se nové grandiozní celky a kultury.Nesjednocené Evropě hrozí rychlý zánik a to nehovořím o tom, kdyby nás někdo vojensky napadnul.Možná si ještě pamatujete ze školy , že v Asii žije sice moc lidí, ale promitivně. A dnes se tam tvoří světové centra. Že byste byl tak zaostalý, a že by celá rodina?

ODPOVĚĎ (30.05.2008 11:00)
Kdys jsem četl názory na vývoj světa od pana Karla Gotta. Byly rovněž zajímavé, jako ty vaše.

 

http://www.lidovky.cz/odpovedi.asp?t=KLAUS2&strana=1

4828 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Dominik Hašek se rozhodl stát českou Čaputovou a už teď je pro smích celému národuNež naporcoval svoji milovanou, tak mu Švédsko upíralo azyl, pak mu ale rovnou dali občanstvíV Německu probíhá permanentní obohacováníBez Vás nepřežijeme...Už to začíná! Trumpova vyhláška skoncuje s protiústavní cenzurou technických mamutů

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaV tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...

Eurabia.cz

IS: „Vzhůru na křižáky! Aláh je potrestal koronou!“A starejte se! 137 imigrantů připlulo na Lampedusu. Další na cestě

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Špína. Útok na Trikolóru, falešný plakát. Máme vyjádření, čemu to mělo posloužit. A viník?Halík a Kalousek se pokřižují. Jeden jim to napsal slušně. Druhý si dal panáka a pak to pálil bez filtru
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění