Klaus: Lisabonskou smlouvu by měl pohřbít Ústavní soud nebo Senát

Autor: Redakce | Publikováno: 3.7.2008 | Rubrika: Rozhovory
Klaus - patriot

 Rozhovor prezidenta republiky pro deník Lidové noviny o Lisabonské smlouvě

 

Co očekáváte od francouzského předsednictví, které nyní začalo? Jaké bude?

Očekávám velký tlak na budování EU a la France. Náš pohled je nutně jiný a proto musíme usilovat o to, aby se vývoj v EU neubíral směrem, který tlačí Francie a který předurčuje odmítnutá Lisabonská smlouva.

Polský prezident oznámil, že nyní nepodepíše Lisabonskou smlouvu, je podle něj bezpředmětná po jejím nedávném zamítnutí v Irsku. Diskutoval jste na toto téma s Lechem Kaczynským v nedávné době?

Volně jsme o tom telefonicky hovořili, ale jeho rozhovor v polském Dzienniku jsem uvítal. Zdá se mi to jediný možný přístup, který – věřím – v Evropě konec konců zvítězí.

Kazcynského rozhodnutí je považováno za tvrdou ránu pro francouzské předsednictví, Sarkozy totiž avizoval, že bude chtít problémy se smlouvou omezit jen na Irsko. Zastáváte stejný názor?

Že je to tvrdá rána? Kdo uvažuje v kategorii „tvrdá rána“ není demokrat, respektující odlišný názor. Vývoj v EU nesmí být diktátem jednoho názoru a už vůbec nesmí být provázen výhrůžkami. Polský prezident Kazcynski správně připomněl podobné výhrůžky před několika lety, kdy stejní lidé tvrdili, že EU nebude bez euroústavy fungovat. Byla to nepravda. Fungovala normálně. A navíc bez problémů přijala dvě nové země, Bulharsko a Rumunsko.

Všeobecně se ví, že s Lechem Kaczynským konzultujete mnohé zahraničně-politické věci, v případě, že Vy byste stále před stejným rozhodnutím - podepsat či nepodepsat - zachoval byste se stejně jako on?

Na tuto spekulativní otázku teď nebudu odpovídat. Doufám, že přijetí Lisabonské smlouvy u nás znemožní buď Ústavní soud, nebo Senát. Navíc, je zajímavé, jak je bez velkých titulků v médiích informováno, resp. neinformováno o problémech ratifikace v Německu. Zdá se, že tam to také nebude do konce roku 2008.

Jak podle Vás zamítnutí Lisabonské smlouvy ovlivní české předsednictví? A jaký bude mít vliv na fungování celé Evropské unie?

Vliv bude v obou případech v podstatě zanedbatelný. A je-li nějaký, bude pozitivní. Aspoň bude české předsednictví plnohodnotné, protože Lisabonská smlouva oslabuje roli předsedající země.

David Hluštík, Tereza Šupová,Lidové noviny, 3.7.2008

www.klaus.cz

 

 

 

 

Soubor:Flag of the president of the Czech Republic.svg

 

2903 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Francouzská policie policie, ale i celá společnost je infiltrována džihádisty. Do roku 2057 bude mít Francie muslimskou většinuČSSD pod ubohým vedením euromarxisty z Aspen Institutu Hamáčka, posluhujícího Petříčkovi a Pochemu je při posluhování Babišovi, Sorosovi, Merkelové a Allbrightové stále trapnějšíMultikulturní obohacení. Řádění imigrantů v Evropě. Podívejte se.Podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského jste nejspíš méněcenní a zakomplexovaní, pokud používáte pojmy „sluníčkář“, „pravdoláskař“ či „lepšolidé“...Je tragické, že v posledních letech se oslavy 17. listopadu díky médiím staly majetkem zrovna té skupiny, která oslavuje největší zloděje listopadové revoluce

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Imigranti si ulovili dvě dívky a bestiálně se na nich střídali a natáčeli na videoKuba bombasticky oslavila své 500-letí

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Šílené, jak se chováte k Zemanovi! Víte tohle o Havlovi?“ Karel Kříž, svědek pádu KSČ, má informace o prezidentovi. A vypráví„Znesvěcení...“ Jiří Suchý důrazně k průběhu oslav 17. listopadu
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění