Šokující: Britské děti od tří let mají být sledovány a souzeny kvůli rasismu

Autor: Viktor Svoboda | Publikováno: 14.7.2008 | Rubrika: ShortNews
Šaria

Vládou financovaná poradenská skupina prohlásila, že batolata by měla být učena o rasismu a vystavována kritice, když se projevují rasisticky.

Vychovatelé v jeslích, dětských kroužcích a pečovatelé by měli zaznamenávat a ohlašovat každý rasistický incident u dětí již od tří let.

K těm by patřilo i to, když dítě řekne "juk" nad neznámým jídlem.

Při odhalování rasismu by se neměla ignorovat ani nemluvňata, protože dokáží "rozlišovat ve svých životech různé lidi", říká nová příručka pro jesle a školky.

Instrukce pro zaměstnance pracující jako pečovatelé o předškolní děti vydal Státní úřad pro děti (NCB, National Children's Bureau), který dostává 12 miliónů liber ročně, většinu z nich prostřednictvím
organizací financovaných daňovými poplatníky.

NCB, který se označuje za "zastřešující organizaci pro dětský sektor", již dlouho používá své zdroje k prosazování kontroverzních témat, například právního zákazu pohlavkování dětí jejich rodiči.

Provozuje také Sexuální vzdělávací fórum, které propaguje více sexuální výchovy ve školách.

Nová 366 stránková příručka nazvaná "Malé děti a rasové předsudky" varuje, že "výskyty rasismu mezi malými dětmi se mají sklony projevovat jako posmívání se, náhodné bezmyšlenkovité poznámky, a ve vztazích ve skupině".

Říká, že k takovým incidentům patří, když děti používají slova jako "černoušek", "pákoš", "ti lidé" nebo "smrdí".

Děti také mohou "reagovat negativně na jinou kulinářskou tradici než je jejich vlastní slovem 'juk'".

Personálu jeslí je sdělováno: "Žádný rasistický incident by neměl být ignorován. Pokud existují jasné rasistické záměry, je nutné takové jednání konkrétně odsoudit".

Pokud děti "projevují negativní postoje, nedostatek odsouzení může dítěti sdělovat, že na takovém jednání není nic negativního".

Jesle jsou vyzývány, aby místním autoritám ohlašovaly tolik rasistických incidentů, kolik je možné.

"Někteří lidé si myslí, že když bude ohlašováno velké množství případů rasismu, přinese to instituci špatné jméno", říká příručka. "Pravdou je ve skutečnosti opak".

Příručka říká, že každý, kdo s ní nesouhlasí, je také rasista.

Také navrhuje rozvíjení rodného jazyka imigrantů - přes snahy vlády o prosazování výuky angličtiny.

Říká: "Angličtina je nyní považována za významný světový jazyk, není tomu tak ale proto, že by měla nějaké přirozené lingvistické výhody - je to proto, že angličtina je jazykem moci ve světě ovládaném anglicky hovořícími národy".

Kritici rasového programu pro předškolní děti ho nazvali "totalitním".

Autorka a výzkumnice v oblasti rodinného života Patricia Morgan řekla: "Zasahovat kvůli zastavení silného šikanování je jedna věc, ale toto je zásah do života dětí. Zavání to totalitářstvím.

Je to regulování osobního projevu a myšlení. Chtějí, aby personál zasahoval do dětských hádek a poté je oznamoval místnímu obecnímu úřadu jako rasové incidenty. Kdo by si kdy pomyslel, že křížová výprava proti rasismu zajde tak daleko?"

Případová studie
Desetiletý chlapec byl postaven před soud, protože nazval při hádce na školním hřišti jedenáctiletého míšence "pákošem" a "Bin Ládinem".


Chlapci se posléze usmířili a stali se z nich opět přátelé, Královská prokuratura se nicméně rozhodla pokračovat ve stíhání, protože matka oběti podala stížnost.

Desetiletý chlapec nakonec stanul v roce 2006 před soudem pro mladistvé v Salfordu, kde popřel obvinění z rasově motivovaného zločinu podle zákona o veřejném pořádku, podle kterého měl použít
hanlivá nebo urážlivá slova nebo chování se záměrem způsobit jiné osobě škodu nebo bolest.

Okresní soudce Jonathan Finenstein ale úřadům nařídil, aby své rozhodnutí chlapce stíhat zrevidovaly.

Řekl o obžalovaném: "Neměl bych předpokládat, že chápe Bin Ládina nebo al-Kajdu. Neschvaluji to, co údajně udělal, ale musí existovat jiný způsob, jak si s tím poradit, než je trestní stíhání".

Obžaloba se později rozhodla případ ukončit.
 
Z angličtiny přeložil Viktor Svoboda
 

3834 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Sametová revoluce byla hned dvakrát ukradena, nejprve havlisty studentům a ji pak havlisté ukradli i občanům. Převrat naplánovala StB a byl zřejmě od počátků řízen ve spolupráci se SovětyKarel Gott nás varoval: Svět směřuje k totální globalizaci. Vyústí to v jednu totalitní světovláduPiráti prosazují dvoumilionovou dotaci z veřejných peněz pro firmu miliardáře Zdeňka Bakaly, který je spojován s kauzou vytunelováni OKDImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Ilegálové demonstovali za legalizaci svého pobytu v EvropěImigrantské „děti“ na úkor tuzemských

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Účet za listopad 1989? Blouznění o svobodě, třetinové mzdy. 300 miliard ročně zmizí do zahraničí. Ekonom Šulc bourá výročíLetná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění