Složili jsme se na stomiliónové výpalné kosovské mafii

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 15.7.2008 | Rubrika: Politika
Uck

Často se setkáváme s nehoráznou výmluvou politiků, na co všechno nejsou peníze. Je to tím zjevnější, čím je potřeba akutnější a morálně naléhavější. Postižení musí živořit a na léčbu těžce nemocných dětí se musí pořádat sbírky.

 

Jak říkával Špidla v záchvatech naivní upřímnosti, zdroje jsou. Jde jen o to, jak se použijí a s jakými preferencemi. Pohříchu mají politické motivy vždycky navrch nad oprávněnými potřebami. Dokonce se dá zobecnit, že ty politické motivy, na něž se vynakládá většina prostředků, jdou proti zájmům, na nichž by se většina občanů shodla. Je si třeba uvědomit, že v tomto smyslu proto neznamenají větší daně automaticky i větší společenský přínos, ale právě větší míru této svévole.

Za takovou svévoli považuji poslání sta miliónů korun kosovským separatistům, vrahům a mafiánům. To už jim došly peníze z prodeje srbských orgánů a z překupnictví drog a bílého masa? Tohleto příkré hodnocení je nekorektní jen zdánlivě. Částečná legalizace Kosova nikdy nemohla znamenat i jeho legitimitu, už jen proto, že dle rezoluce OSN je Kosovo stále součástí Srbska.Ale nejen proto. Hlavně z toho důvodu, že se jedná o stát založený na všech výše uvedených zvěrstvech, kde dokonce jsou v jeho čele osoby za ně odpovědné. A ony osoby budou „politicky" těmto penězům přisuzovat své preference (třeba konečnou pacifikaci Srbů).

Jim bych neposlal ani korunu, protože podle práva měli sedět dávno ve vězení v Haagu, jak nám vyzradila i bývalá prokurátorka del Ponteová. Raději bych poslal něco Srbům, kterým nikdo nekompenzoval škody způsobené leteckou agresí, na níž jsme se bohužel ostudně podíleli. Takže opět politika předvedla svou aroganci a převrácené preference, kdy se vysmívá nejen názorům většiny občanů, ale i zdravému rozumu a mezinárodnímu právu. Vzpomeňme si na tuto aroganci, až nás budou politici zase přesvědčovat, že na tu či onu bohulibou záležitost opravdu nejsou peníze. Uvažme, kolik elektrických vozíků pro nechodící by bylo možno koupit za tuto částku. Bylo by možné třeba zaplatit moderní vakcíny pro očkování malých dětí.

Může to vypadat jako demagogie a částka se může zdát vzhledem ke státnímu rozpočtu zanedbatelná. Ale zaprvé jde o princip a zadruhé přece všichni známe ony zkormoucené tváře ministrů financí, kteří vždy prohlašují, že by strašně rádi pomohli, ale opravdu není absolutně žádná rezerva, z níž by bylo možné potřeby pokrýt, ačkoliv jde kolikrát o zlomek nynější částky.

My starší si ještě pamatujeme dobrovolně povinné sbírky, které byly pořádány ve školách a prostřednictvím zaměstnavatelů ve prospěch nějakého politického cíle, který měl tzv. socialistický tábor. O těchto cílích se rozhodovalo v Moskvě. A tak jsme podporovali jejich zájmy v Korei, Vietnamu, Kambodži nebo Bangladéši. Kdo se vzmužil, prostě nepřispěl (zkusil jsem to a nezavřeli mě). Dnes se nás nikdo ani nezeptal. Příznačné je i to, že místo Moskvy nám to nadekretoval Brusel.

A tak jsem nedobrovolně přispěl proti svému přesvědčení desetikorunou a moje nejbližší rodina poslala korun čtyřicet. V tomto případě bych ty peníze opravdu raději dal nějakému bezdomovci na pár lahváčů.

 

http://streit.blog.idnes.cz/

3235 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Merkelová a s tím Novým Zeleným údělem už mají výsledky: Dohnaly Německo do recese, čísla jsou katastrofická!V Maďarsku není ani jeden muslimský imigrant, prohlašuje Orbán, a také, že s liberalismem je konec Lid ze země lva. Symboly naší státnosti – lev, orlice či trikolóra – tvoří naši spojnici s národním dávnověkemPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunistéNechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysli

ePortal.cz

Podle michprdů má uvědomělý lid vyjít do ulic a manifestovat své odhodlání nejít cestou našich kolegů z V4 Maďarska a PolskaV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Co nám Babiš neříká! Jednání vládců EU má jasný závěr, Němci chtějí oficiálně vznik IV. německé říše ...Šéf Ryanairu: Teroristy jsou obvykle muslimští muži

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČTRoman Joch: Útoky na Lipovskou? Zástupné, tady šlo o Duku. Nastává doba intelektuální konfrontace mezi levicovými liberály a konzervativci!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění