Kubera: Rozhodnutí o Lisabonu bude nejdůležitějším v historii Senátu

Autor: Redakce | Publikováno: 16.7.2008 | Rubrika: Rozhovory
pták - ODS

 

OTÁZKA: Vážený pane senátore, moc se mi líbí vaše práce. Nechtěl byste být prezidentem po VK? S pozdravem Jirka
Jirka
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, opravdu ne. Jsem soudný a znám své možnosti.
OTÁZKA: Dobrý den pane senátore, proč zdravotní výbor je proti zrušení poplatků za novorozence, když na tom byla v koalici shoda? Děkuji
Marián
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, zdravotní výbor se domnívá, že toto opatření je nesystémové. Placení za novorozence je citlivá záležitost, ale je třeba vědět, že bylo bohatě kompenzováno dávkami, které rodiny pobírají.
OTÁZKA: Dobrý den pane senátore, co si myslíte o chystaném zákazu jízdy kamionů o víkendech? Předem děkuji za odpověď Luboš
Luboš
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, kamiony nejezdí pro svoji zábavu, ale vozí potraviny a zboží, které my potřebujeme, abychom mohli odjet na chatu. Lepší by byl zákaz kamionů ve všední dny, kdy většinou jezdíme do zaměstnání a spěcháme. Zvýšení mýta nic nevyřeší, protože vždycky a vše nakonec zaplatí ten poslední spotřebitel. Jiná věc je, zda tolik zboží musí cestovat po Evropě sem a tam.
OTÁZKA: Dobrý den, pane senátore, jak vidíte podzimní volby?
Honza
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, zřejmě dojde k překvapení a ODS opět krajské volby vyhraje. Ale potíž bude v tom, jak sestavit koalice, protože jak bývá v zemi zvykem, často se všichni spojí proti jednomu.
OTÁZKA: Pane Kubero, jaká je nálada v ODS? Připadá mi, že strana poslední dobou slevila ze svých idejí a nehájí některé své dřívější záasady - například i v zahraniční politice apod. Myslíte si to samé.
Aleš
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, myslím si to samé. ODS nevládne sama, ale ve zvláštní koalici, která se permanentně rozpadá pod různými záminkami, a obě menší strany před volbami z koalice vystoupí a budou tvrdit, že s ODS nemají nic společného, aby mohly vstoupit do koalice s vítězem voleb.
OTÁZKA: Vazeny pane primatore a starosto. Nechcete se prestehovat do Prahy a kandidovat na post primatora? Chtelo by to vymest ten Augiasuv chlev. reji hodne zdravi, uspechu a nadhledu :-)
Namysleny Prazan
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, do Prahy se přestěhovat nechci. Mám často na komunální vládnutí jiný názor než moji kolegové, ale na druhé straně - každá samospráva vládne tak, jak jí určili její voliči. Jen voliči mohou její konání posuzovat.
OTÁZKA: Dobrý den pane senátore. Rád bych se Vás zeptal, jak by se podle Vás měly rozšířit pravomoci českého presidenta a proč. Děkuji
Karel Voříšek
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, odpovědět na tuto otázku jednou větou není možné, ale pokud mi sdělíte své telefonní číslo na mail primator@teplice.cz, velmi rád budu s vámi o této otázce diskutovat. Nelze jednat o přímé volbě bez změny pravomocí.
OTÁZKA: Dobrý den pane Kubero, už jste se pustil do té albánštiny?
anonym
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, pustil, ale je to těžké. Spíše bych se naučil maďarsky.
OTÁZKA: Dobry den, kdo by dle Vas byl nejlepsim predsedou ODS po Mirku Topolankov? Predem dekuji za odpoved.
Kralicek
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, to opravdu nevím.
OTÁZKA: Dobrý den pane senátore, chci se Vás jako senátora zeptat, jak hodláte reagovat na otevřený dopis paní Bohdalové, která mediální komisi žádá o úpravu mediálního zákona kvůli jejím nedávným fotografiím v bulváru, respektive co si o této kauze myslíte? Děkuji za odpověď.
Petrák
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, nechodím nahý na balkon. Když vyjdu, nemohu se pak zlobit, když mě někdo vyfotí. Dívky nahoře bez mi na koupališti nevadí.
OTÁZKA: Dobrý den, Jardo. Máte rád sluníčko, kytičky, zvířátka a přírodu vůbec? Udělal jste si letos čas a vyrazil do jarní přírody v rozkvětu a rozpuku? Pociťujete na jaře zvýšenou potřebu něhy?
Xavon
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, to všechno mám rád. Čas jsem si neudělal, ale bohužel jsem pochoval svého 19letého psa. S jarní přírodou mám dost práce na vlastn zahradě. Okurky letos vyšly.
OTÁZKA: Jeste stale trpite v letadlech na WC? Jaka je Vase posledni metoda zachytavani tabakoveho koure? :-)
anonym
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, od té doby, co mám elektronickou cigaretu, nemám už žádné problémy.
OTÁZKA: Jakou šanci na projití má Evropská reformní smlouva v ratifikačním procesu ČR? Je názor senátorů ODS bližší panu presidentovi, nebo spíše současnému předsedovi Vaší strany? A jaký má vůbec smysl se celou záležitostí zabývat, když řeklo Irsko poměrně přesvědčivé ne?
Michal Černý
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, podle mého názoru, evropská reformní smlouva skončila irským ne a ratifikační proces měl skončit. Ale protože evropské velmoci nainvestovaly do smlouvy příliš, donutí Irsko i nás k ratifikaci. Sám nebudu hlasovat pro ratifikaci za žádných okolností.
OTÁZKA: Dobrý Den, patříte mezi obdivovatele Václava Klause -nevíte, proč se pan prezident odmítl spolupracovat s tvůrci dokumentu "Vládneme nerušit", který nedávno odvisílal ČT. Dokument vypovídal o Opoziční smlouvě. Nejste sice prezidentův mluvčí, přesto by mě zajíma Váš pohled na věc. Stydí se snad Klaus a celá ODS za to, co se během zmiňované éry dělo??? děkuji. S pozdravem, j. homolka.
jakub
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, Vaše otázka opět není na jednoduchou odpověď a ani opoziční smlouva se nedá hodnotit jednoduchým ano, nebo ne. To lze dokumentovat tím, že ani koaliční vládnutí není jednoduché. Bohužel změna volebního systému je zatím nereálná.
OTÁZKA: Pane senátore, čím si vysvětlujete, že Mirek Topolánek tolik lpí na Lisabonské smlouvě. Má už v Bruselu přislíbený nějaký pašalík, až skončí nebo těm mylšenkám skutečně věří. Co říkáte na to, že mezi členy ODS je vůči lisabonu odpor, ale vedení strany to moc nereflektuje. Proč?
Míša P.
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, Mirek Topolánek na Lisabonské smlouvě nelpí, ale je v těžké pozici, protože není jen předsedou ODS, ale i premiérem. Přesto si myslím, že by ČR neratifikací Lisabonské smlouvy neutrpěla, ale právě naopak. Uvidíte, jak budou podplácet Irsko.
OTÁZKA: Dobrý den, co dělají senátoři v létě? A jaký je rozdíl mezi obdobím, kdy "pracují" a kdy mají prázdniny? Děkuji, Váš Jen Já
Jen Já
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, nemám přehled, co dělá každý senátor v létě. Já jsem v létě na radnici. Takže žádné prázdniny nemám. I kdybych nebyl, práci bych si našel.
OTÁZKA: Dobrý den, pane primátore, čím si vysvětlujete svou popularitu obzvlášť na komunální úrovni? To, že vládnete Teplicím po celou porevoluční éru mi přijde ojedinělé, přestože vám to přeji a věřím, že svou práci děláte dobře...
Standa
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, je to poměrně jednoduché. Snažím se voličům říkat i nepopulární pravdy, protože nejhorší vlastnost politika je snaha zalíbit se všem. Nikomu se to dosud nepodařilo. Kromě toho Tepličáci vědí, že větší patriot ve městě není. Takže mě často volí i ti, kteří mi nemohou přijít na jméno.
OTÁZKA: Dobrý den pane senátore. Vážim si vašich názorů především na EU. Senát je nejspíš jediná instituce která dokáže odmítnout Lisabonskou smlouvu. Jaké vydíte šance na to, že Lisabonská smlouva nebude v senátu přijata.
Ondra
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, šance je poměrně malá, protože tlak na ratifikaci bude neuvěřitelný. Je to v každém případě nejdůležitější rozhodnutí, které kdy Senát učinil.
OTÁZKA: Dobrý den, pane senátore. Vadí vám když si někdo v hospodě (nebo v nekuřáckých prostorech) zapálí jointa?
Pavel Táborský
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, nevadí. Ale zaujalo mne, že v Holandsku mohou kouřit marihuanu, ale nesmí do ní přidávat tabák. To je na hlavu, co?
OTÁZKA: Zdravím Vás, pane senátore. Do kdy se podle Vás rozpadne novodobé dvojče Sovětského svazu–Evropská unie? Pokud bude prosazena Lisabonská smlouva nátlakem (opakováním referenda v Irsku), neměla by ODS požadovat vystoupení z EU, když v ní nejsou respektovány demokratické principy? Je přípustné v demokratické straně–ODS, aby její předseda Topolánek pošlapával usnesení Kongesu strany zakazující další přenos pravomocí na EU tím, že podporuje centralistickou Lisabonskou smlouvu, která je zamaskovanou euroústavou? Díky.
Lukáš Petřík
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, pokud bude EU pokračovat v současném trendu čeká ji stejný osud, který v minulosti potkal všechny velké říše.
OTÁZKA: Podle vlády hrozí ČR nebezpečí raketového útoku, proto je třeba satvět radary apod. Nevíte jesli má vláda scénář pro případ, že USA radar nepostaví? Budou se obnovovat kryty civilní ochrany, budou se pořádat cvičení apod.?
Pavel Táborský
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, v současném globálním světě nemá ČR šanci se ubránit sama. Iránský pokus s rakemtami a výroky ruských politiků přesvědčily i ty váhavé, že radar není zbytečný.
OTÁZKA: Dobrý den pane Kubero, zajímalo by mě, jak na Vás působí nespokojenost lidí s reformou zdravotnictví a důchodového zabezpečení. Jaký je Váš názor na placení různých poplatků, daní, regulačních poplatků a zvyšování cen v kontrastu s různými výhodami politiků, vedlejších příjmů a jejich zvyšující se životní úrovní. Také mě zajímá, proč předvolební sliby ODS nejsou dodržovány a mění se v neprospěch voličů - daně, poplatky ve zdravotnictví a hlavně úplně jiná % sazba zvyšování nájemného v rámci deregulace.
Terka
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, reforma zdravotnictví je vždycky složitá a regulační poplatky ukázaly, že nejsou v reformě tím podstatným. Pokud jde o důchodové zabezpečení, jsem příznivec volného odchodu do důchodu, s tím že je logické, že čím dřív jdete do důchodu, tím je důchod menší. Mám spíš obavu, aby v budoucnu nedošlo ke kolapsu penzijních fondů, na což si pamětníci vzpomínají. Rozumím ale tomu, že pro mladého člověka je složité šetřit si od dvaceti let na důchod. Výhody politiků nemají na životní úroveň zbytku národa pražádný vliv. Vyžadovat plnění předvolebních slibů ODS by bylo možné jen tehdy, pokud by ODS nevládla v koalici.
OTÁZKA: Připadáte si jako kontroverzní politik? Mě připadáte velmi čitelný, není tam moc falše. Občas šokujete ale jinak Vám držím palce.
anonym
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, nejsem vůbec kontroverzní, ale stojím si za svým.
OTÁZKA: Na toto jsem se ptal už několika politiků a od žádného jsem nedostal smysluplnou odpověď: Každý zaměstnanec, podnikatel, dokonce i státní úředník nebo komunální politik si umí (a musí umět) vyúčtovat cestovné, nocležné, ošatné, repré ... prostě všechny výdaje spojené s výkonem jeho práce. Nezdá se, že by to byl pro někoho velký problém. Proč zrovna zákonodárci a ministři tohle dělat nemohou, musí mít výjimku a vymysleli si na všechno paušální náhrady (a jiné úlevy typu HD zdarma)? Asistenti by vyúčtování nezvládli? Neargumenujte, prosím, zvýšením byrokracie - každá firma se s tím musí umět poprat a nezdá se, že by to někoho ruinovalo (určitě to vyjde levněji než paušální náhrady).
Magor
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, právě proto, že to jsou ministři a zákonodárci. Jistě víte, že navrhuji jeden plat, ale potíž je v tom, že jeho výše se opět stane předmětem sporu.
OTÁZKA: byl jste se poslední dobou podívat v zámecké zahradě, kam vedlo vaše rozhodnutí prodat městskou plovárnu? podle mého to byla za dobu vašeho "kralování" na teplické radnici jedna z největších chyb, kterou vám většina tepličanů nikdy neodpustí. a hlavně neříkejte, že to zachraňuje barbora...
sedy
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, prodej městské plovárny neproběhl za mého "kralování". Bohužel globální oteplování postupuje pomalu a kromě toho veřejná koupaliště vyvolávají problémy s nepřizpůsobivými, kteří je obsadí, a veřejnost se pak domáhá, aby jim byl zakázán vstup, což je lidskoprávní potíž. Mimochodem venkovní slunění u plavecké haly je toho důkazem. Když je hezky, je plno. Jen sluníčko zajde - ani noha. Barbora to nezachrání, ale zaplavené bývalé lomy by mohly být velmi zajímavé.
OTÁZKA: Dobry den. Radeji by jste mel v senau jako kolegu Mateje Stropnickeho nebo Davida Ratha? Jde jen o teorii a vek prosim prehlednete.
Radion
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, kupodivu raději Davida Ratha, s kterým by souboje byly zajímavější.
OTÁZKA: nevím , co dělají senátoři v létě , ale já toho z našeho vol. obvodu ú Adamec / vidím jen chlastat na plech . Jak jste na tom vy ?
Kovalčuk
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, na chlast nemám čas, protože když nejsem v Senátu, tak jsem na radnici. Nevzpomínám si, že bych za posledních osmnáct let měl tolik času, abych se mohl opít. Ani mě to neláká, protože vím, co je ranní bolest hlavy. Z doby, kdy jsme pili červené bolehlavy či šumavské bylinné (bylo za 12 Kčs).
OTÁZKA: Připadá Vám férové vyrábět zákony pro celou zemi a pro sebe si z těch zákonů udělat výjimky (trojnásobné diety v zahraničí, paušální náhrady, alkohol na pracovišti, majáčky na cestu na fotbal, podivný způsob trestání dopravních přestupků, ...)? Nemyslíte, že to je jeden z hlavních důvodů, proč lidé vnímají politiky negativně?
Magor
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, myslím, že jsou jiné hlavní důvody, proč lidé vnímají politiky negativně. Každému vždy radím, když se vám něco nelíbí, staňte se zákonodárcem. Sám jsem to tak také udělal.
OTÁZKA: Dobrý den pane senátore a předevšm primátore našeho města. Mám na Vás jednudochý dotaz, co se týče správy města myslím, že Vám toho není moc co vytknout, ale trošičku mi ze strany magistrátu chybí komunikace s lidmi. V Ústí toto například vyřešili informacemi o zasedáních a výrocích primátora uveřejňovaných na interaktivních médiích v centru. Uvažujete o podobném kroku, který by přiblížil magistrát obyčejným lidem a mohl se tak každý dozvědět informace o zasedáních, ale i například Vašich výrocích a usneseních? Děkuji za odpověď a přeji vše dobré.
Petr
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, právě pracujeme na modernizaci internetových stránek. Pokud jde o informace o činnosti radnice, některým se zdá, že jich je až moc. Jsme jedna z nejotevřenějších radnic v republice a s informacemi pro veřejnost nemáme žádný problém. Jste zřejmě z Teplic, takže můžeme komunikovat i osobně. Stačí se ozvat do mého sekretariátu. Každý námět je pro mě inspirací. Přeji vše dobré.
OTÁZKA: Co si myslíte o výrocích pana prezidenta jako "Ledovce tají jen ve filmech Ala Gora", "Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci." ?
Magor
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, zcela souhlasím s prezidentem. Ale bylo by to na delší debatu. Škoda, že jste neviděl včerejší pořad o vesmíru a galaxiích, to bylo něco.
OTÁZKA: Dobrý den, pane senátore. V médiích se objevila zpráva, že senát má problém s přímou volbou prezidenta. Mohl byste mi říct proč a jaký je Váš postoj v této věci?
stinns
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, přímá volba prezidenta je jen populistická vějička. Mimochodem, váha hlasu při přímé volbě je menší než při volbě nepřímé. Debatu je třeba vést o celém ústavním systému a nejen o samotné přímé volbě. Totéž platí o přímé volbě starostů, která je také velmi populární.
OTÁZKA: Dobrý den pane senátore, myslíte si , že mezi zákonodárci ČSSD ještě existují nějací praví sociální demokraté, tj. lidé, kteří by za žádnou cenu nešli do vlády s komunisty?
Ivoš
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, ano, jsem o tom skálopevně přesvědčen. Jen nevím, kolich jich je. V komunální politice jich znám několik.
OTÁZKA: ještě rekace na vaši odpověď k opoziční smlouvě. Pokud by došlo k zavedení většinového volebního systému, znamenalo by to v podstatě střídavou vládu dvou stran Ta je samozřejmě ve spoustě států běžná, avšak u nás se právě během opoziční smlouvy ukázala být jako velmi nebezpečnou. Koaliční vláda je samozřejmě velmi složitá, ale je to přeci lepší než to, co se dělo během opoziční smlouvy (všemožná dělba moci mezi ods a čssd) -nebo jste jiného názoru??
j homolka
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, většinový systém nemá s opoziční smlouvou nic společného. Česká potíž je v tom, že společnost je rozdělená na více než dvě poloviny. Podle mého názoru zatím většinový systém nemá moc šancí. Svědčí o tom i počet politických stran registrovaných v ČR. V USA je situace jiná. Často demokrata od republikána ani nepoznáte. Poznáte to po prezidentských volbách (myslím v USA).
OTÁZKA: Proč se nezohledňuje v naší zemi názor většiny občanů, ale rozhodují politici i proti čechům - viz. RADAR. K čemu je možnost referenda, když se nevyužívá? Argument o neznalosti potřeby bezpečnosti státu není argument. Všichni chceme žít v míru a nechceme zde nepokoje, válku ani cizáky. Nemáte strach, že se nám zde usadí nejprve američané, pak by mohli přijít poláci ( budou mít raketovou základnu), pak míroví pozorovatelé z Ruska... ;o( To je názor občana pro politika tak málo důležitý a jediná jeho hodnota je pouze jako volební hlas ve volbách?
Lenka
Senátor Jaroslav KuberaODPOVĚĎ: Dobrý den, s referendem mám potíž stejně jako s peticemi. Jaká je to demokracie, když skoro každé referendum dopadne 51:49? To znamená, že výsledek pro skoro polovinu není uspokojivý. Sám patřím spíše k holubicím, násilí a války jsou mi hluboce odporné. Ale co dělat? Svět už je takový. Přeji vše dobré. Děkuji všem za otázky, bylo mi potěšením na ně odpovídat. Některé by zasluhovaly hlubší debatu, ale bohužel na to nebyl čas. Přeji krásné léto.
 

 

3101 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

„Zvykněte si,“ říká holandská mešita nepřizpůsobivým občanům, kteří si stěžují na svolávání k modlitbámTento návrh je nejlepší, co se tu objevilo od roku 1989. To se nesmí stát, reaguje vyděšeně Kalousek. Oč jde?Bez Vás nepřežijeme...Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařskýVe Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Noví zahraniční pracovníci? Romové se vracejí před koronou do ČRTurecký velvyslanec: Ramadán lepší Vánoc!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatekŠlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění