Sbohem mateřskému kontinentu

Autor: Patrick J. Buchanan | Publikováno: 10.11.2004 | Rubrika: Zamyšlení
USA-EU

„Ekonomická a politická jednota jsou dvojčata: jedno bez druhého se nikdy nemohou zrodit“, řekl Friedrich List, slavný německý ekonom a nacionalista. Znovu a znovu historie dokazuje pravdivost Listových slov.

Ekonomická jednota neúprosně vede k politické jednotě. Levice tomu vždycky rozuměla. Pravice nikdy, dokud nebylo příliš pozdě.

Když Hamilton vytvořil zónu volného obchodu napříč třinácti státy, zrodila se jen tak mimochodem silná centrální americká vláda. Bismarck využil celní unie, Zollverein, ke spojení Německa pod pevnou pruskou rukou.

A tak evropské Uhelné a ocelářské společenství let padesátých vedlo ke společnému trhu, Evropskému společenství, dnes k Evropské unii a zítra k Eurolandu. Dvanáct národů, které se nyní vzdávají svých národních měn a přijímají „euro“, si užijí svobody a nezávislosti asi jako Rhode Island.

Pro Evropu už nemusí být žádné cesty zpět. Vlastenecká vize DeGaulla o Evropě vlastí „od Atlantiku po Ural“ je mrtvá. Alternativní vize o manažerských elitách a socialistickém superstátě, jenž budou řídit, triumfuje. Pohrdajíc suverenitou, uctívajíc sílu, bezejmenní technokraté bez tváře teď provádějí svůj Velký skok.

Francie, Německo a Itálie, které nyní mění své peníze na euro, se vzdávají kontroly nad monetární politikou a spolu s tím také kontroly nad fiskální politikou a nad osudem svých národů. Pokud zasáhne Itálii recese, Řím se ocitne v bezvýchodné situaci, kdy už nebude schopen devalvovat svou liru. Itálie bude mít mnohem méně volnosti konat ve vlastním národním zájmu, než má Argentina při své současné krizi.

Nicméně si dovolím předpověď: tento evropský superstát nevydrží, ale ztroskotá na úskalích nacionalismu. Když tyhle těžké časy přijdou, vlastenci dobudou na bruselských byrokratech, kteří si nikdy nezískají loajalitu nebo náklonnost, zpět kontrolu nad národními osudy. Kdo by nakonec chtěl bojovat nebo umírat pro EU?

Existují ale také další důvody věřit, že nová Evropa neuspěje. Narozdíl od USA, kde 90 procent obyvatel mluví anglicky, 300 milionů obyvatel nové eurozóny hovoří mnoha jazyky. Zůstává sice bohatá, její dynamismus ale spolu s její průmyslovou základnou dále upadá. Vojensky je na tom nová Evropa žalostně, to jsme mohli vidět v Kosovu. Šestapadesát let po tom, co Hitler zemřel ve svém bunkru, potřebuje Evropa k vlastní obraně americké jednotky. Evropa je mezi svými stále všeho schopnějšími sousedy doširoka otevřeným spolkem. Každý rok přináší novou evropskou hrozbu „půjdeme si po svém“. Ale začíná to znít stále prázdněji, asi jako hrozby dětí, že utečou z domova a přitom to nikdy neudělají. K evropskému plánu k nahrazení NATO vytvořením sil rychlé reakce o 60 000 mužích to jednoho svádí říct: Tak už to proboha udělejte!

Co je ještě důležitější, Evropa umírá. V Evropě neexistuje národ, jehož porodnost by dostatečně zajišťovala jeho přežití, vyjma muslimské Albánie. V sedmnácti evropských národech ročně umírá víc lidí, než se rodí.

Mezi lety 2000 a 2050 dojde v Asii, Africe a Latinské Americe k nárůstu obyvatelstva o 3 až 4 miliardy lidí – to je nějakých 30 až 40 nových Mexik! – a Evropa přitom ztratí tolik obyvatel, kolik jich v současné době žije v Belgii, Nizozemsku, Dánsku, Norsku, Švédsku a Německu. Do roku 2050 bude průměrný věk Evropanů 50 let, to je o devět let více než má nejstarší národ dneška, Japonsko. Desetině Evropanů bude přes 80 let. Kdopak se postará o miliony starých, než je holandští doktoři stačí navštívit v sanatoriích?

Odpovědí jsou imigranti, imigranti, kterých ročně proudí do Evropy stovky tisíc ze Středního východu a Afriky, přičemž mění charakter Starého kontinentu. Tak jako Evropa kdysi vpadla do Asie, Afriky a na Blízký východ a kolonizovala je, přicházejí nyní obyvatelé těchto zemí kolonizovat mateřské země. A jako se vyprazdňují evropské kostely, plní se evropské mešity.

Zatímco velké národy jako Francie, Německo, Itálie a Španělsko jsou netečné ke snahám o zachování nezávislosti, suverenity a svobody, malé národy v jejich zemích bojují o své znovuzrození. Ve Skotsku, Walesu, Ulsteru, na Korzice, v Baskicku a v severní Itálii existují odštěpenecká hnutí ne nepodobná těm, jež rozbila Československo, Jugoslávii a Sovětský svaz na 22 nezávislých národů.

Převzato z internetové stránky http://www.theamericancause.org

6057 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Milion chvilek? Ovčáček překvapil: Vidím jasný plán. TOP 09 bude koukatKlaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění