Sbohem mateřskému kontinentu

Autor: Patrick J. Buchanan | Publikováno: 10.11.2004 | Rubrika: Zamyšlení
USA-EU

„Ekonomická a politická jednota jsou dvojčata: jedno bez druhého se nikdy nemohou zrodit“, řekl Friedrich List, slavný německý ekonom a nacionalista. Znovu a znovu historie dokazuje pravdivost Listových slov.

Ekonomická jednota neúprosně vede k politické jednotě. Levice tomu vždycky rozuměla. Pravice nikdy, dokud nebylo příliš pozdě.

Když Hamilton vytvořil zónu volného obchodu napříč třinácti státy, zrodila se jen tak mimochodem silná centrální americká vláda. Bismarck využil celní unie, Zollverein, ke spojení Německa pod pevnou pruskou rukou.

A tak evropské Uhelné a ocelářské společenství let padesátých vedlo ke společnému trhu, Evropskému společenství, dnes k Evropské unii a zítra k Eurolandu. Dvanáct národů, které se nyní vzdávají svých národních měn a přijímají „euro“, si užijí svobody a nezávislosti asi jako Rhode Island.

Pro Evropu už nemusí být žádné cesty zpět. Vlastenecká vize DeGaulla o Evropě vlastí „od Atlantiku po Ural“ je mrtvá. Alternativní vize o manažerských elitách a socialistickém superstátě, jenž budou řídit, triumfuje. Pohrdajíc suverenitou, uctívajíc sílu, bezejmenní technokraté bez tváře teď provádějí svůj Velký skok.

Francie, Německo a Itálie, které nyní mění své peníze na euro, se vzdávají kontroly nad monetární politikou a spolu s tím také kontroly nad fiskální politikou a nad osudem svých národů. Pokud zasáhne Itálii recese, Řím se ocitne v bezvýchodné situaci, kdy už nebude schopen devalvovat svou liru. Itálie bude mít mnohem méně volnosti konat ve vlastním národním zájmu, než má Argentina při své současné krizi.

Nicméně si dovolím předpověď: tento evropský superstát nevydrží, ale ztroskotá na úskalích nacionalismu. Když tyhle těžké časy přijdou, vlastenci dobudou na bruselských byrokratech, kteří si nikdy nezískají loajalitu nebo náklonnost, zpět kontrolu nad národními osudy. Kdo by nakonec chtěl bojovat nebo umírat pro EU?

Existují ale také další důvody věřit, že nová Evropa neuspěje. Narozdíl od USA, kde 90 procent obyvatel mluví anglicky, 300 milionů obyvatel nové eurozóny hovoří mnoha jazyky. Zůstává sice bohatá, její dynamismus ale spolu s její průmyslovou základnou dále upadá. Vojensky je na tom nová Evropa žalostně, to jsme mohli vidět v Kosovu. Šestapadesát let po tom, co Hitler zemřel ve svém bunkru, potřebuje Evropa k vlastní obraně americké jednotky. Evropa je mezi svými stále všeho schopnějšími sousedy doširoka otevřeným spolkem. Každý rok přináší novou evropskou hrozbu „půjdeme si po svém“. Ale začíná to znít stále prázdněji, asi jako hrozby dětí, že utečou z domova a přitom to nikdy neudělají. K evropskému plánu k nahrazení NATO vytvořením sil rychlé reakce o 60 000 mužích to jednoho svádí říct: Tak už to proboha udělejte!

Co je ještě důležitější, Evropa umírá. V Evropě neexistuje národ, jehož porodnost by dostatečně zajišťovala jeho přežití, vyjma muslimské Albánie. V sedmnácti evropských národech ročně umírá víc lidí, než se rodí.

Mezi lety 2000 a 2050 dojde v Asii, Africe a Latinské Americe k nárůstu obyvatelstva o 3 až 4 miliardy lidí – to je nějakých 30 až 40 nových Mexik! – a Evropa přitom ztratí tolik obyvatel, kolik jich v současné době žije v Belgii, Nizozemsku, Dánsku, Norsku, Švédsku a Německu. Do roku 2050 bude průměrný věk Evropanů 50 let, to je o devět let více než má nejstarší národ dneška, Japonsko. Desetině Evropanů bude přes 80 let. Kdopak se postará o miliony starých, než je holandští doktoři stačí navštívit v sanatoriích?

Odpovědí jsou imigranti, imigranti, kterých ročně proudí do Evropy stovky tisíc ze Středního východu a Afriky, přičemž mění charakter Starého kontinentu. Tak jako Evropa kdysi vpadla do Asie, Afriky a na Blízký východ a kolonizovala je, přicházejí nyní obyvatelé těchto zemí kolonizovat mateřské země. A jako se vyprazdňují evropské kostely, plní se evropské mešity.

Zatímco velké národy jako Francie, Německo, Itálie a Španělsko jsou netečné ke snahám o zachování nezávislosti, suverenity a svobody, malé národy v jejich zemích bojují o své znovuzrození. Ve Skotsku, Walesu, Ulsteru, na Korzice, v Baskicku a v severní Itálii existují odštěpenecká hnutí ne nepodobná těm, jež rozbila Československo, Jugoslávii a Sovětský svaz na 22 nezávislých národů.

Převzato z internetové stránky http://www.theamericancause.org

5948 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Švédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá faktaPřátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. FaktItalský premiér Giuseppe Conte po jednání s šéfem Evropské rady Donaldem Tuskem v Bruselu novinářům řekl, že požaduje přerozdělování migrantů, protože plánuje, že už lodě s migranty odmítat nebude

euServer.cz

Lubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - GruňiVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

Tomio Okamura předvídá, co rozpoutá v Evropě nová italská vláda bez Salviniho. Jde o migrantyČeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění