Spolkový ústavní soud: Zákaz kouření je neústavní!

Autor: Martin Froněk | Publikováno: 4.8.2008 | Rubrika: ShortNews
Německo2

Horká novinka. Spolkový ústavní soud vyhověl třem majitelům malých hospod, kteří si stěžovali na zákaz kouření.

V hlavním městě Berlíně byl vydán zákaz kouření v hospodách, které jsou menší než 75 metrů čtverečních a nemají oddělenou místnost pro nekuřáky. Sylvia Thimmová, majitelka hospůdky (on to bude asi pěkný pajzl, viz níže) o méně než poloviční výměře, jejíž klientelu tvoří ze dvou třetin kuřáci, se se zákazem nesmířila, neb by pro ni byl patrně likvidační. Ke své situaci říká:

Moji zákazníci nechtějí koktejly, nebo levičácké (v doslovném překladu "levotočivé", nebo snad "levicí závánějící") napěněné jogínské čajíčky, chtějí pivo, vodku nebo whisky. A k tomu cigaretu.

Thimmová mj. argumentovala, že je znevýhodněna oproti velkým provozům, kterým nečiní problém prostory stavebně uzpůsobit, jednoduše by ji zákaz zruinoval.  Ze zpráv, které se o rozhodnutí zatím šíří, vyplývá, že soud na takovouto argumentaci slyšel. I pro debatu o zákazu kouření u nás to bude velmi významné rozhodnutí.

Rád bych čtenářům zprostředkoval i první dojem z čtení rozhodnutí, pokud již bylo zveřejněno, nicméně to vypadá, že web soudu je zahlcen a v tuto chvíli nejde otevřít. A ani se tomu nedivím. Že by se trend obracel?

 

 


Čekání na zajímavou četbu si můžete zkrátit studií Matěje Šustera a Jiřího Schwarze ml. právě o zákazech kouření a jejich legitimitě.

 

 

 

www.libinst.cz

3117 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Čím víc bude muslimů, tím větší bude jejich moc. Vlastimil Vondruška o budoucnosti Evropy„Jsou v pasti.“ Po Letné a oslavách: Erik Best sčítá a účtuje Milionu chvilek, novinářům a jiným. A vidí změnu
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění