Sarkozy a Eurabia aneb o jednom překvapivém souručenství

Autor: Michal Semín | Publikováno: 5.8.2008 | Rubrika: Politika
EUStan

Sen Nicolase Sarkozyho o nepřímém rozšíření Evropské unie o arabské státy Středozemí začíná dostávat konkrétnější podobu. A muslimové, kteří v těchto státech tvoří výraznou většinu, nemohou skrýt své uspokojení. Zvláště když si z úst francouzského prezidenta mohli na adresu islámu vyslechnout tato slova: „Islám značí pokrok, vědu, hrdost a modernitu", pronesená u příležitosti vyhlášení výsledků architektonické soutěže o vytvoření stálé sekce islámského umění v pařížském Louvru. V ty samé dny, kdy Sarkozy vytruboval do světa vytvoření politických základů pro vznik Eurábie a ujišťoval své arabské partnery, že přátelství s arabským světem je pro Francii velice důležité, shořelo na předměstích francouzských měst téměř 600 automobilů... 

Naděje, které do Sarkozyho vkládali zastánci uchování identity francouzského národa a efektivního řešení nekontrolovaného přistěhovalectví, se ukázaly jako zcela liché. V praxi se Sarkozyho politika příliš neliší od politiky fanatického ateisty Zapatera, jehož snaha o vymýcení posledních zbytků křesťanských kořenů Španělska připomíná rudé běsnění na počátku a v průběhu španělské občanské války. Oba zmínění politici se dnes předhánějí v tom, kdo přijde s radikálnější vizí socialistické a multikulturní utopie. A islám v Evropě, o kterém předpokládají, že jej bude možné sekularizovat, jim slouží jako beranidlo k prosazování svých politických cílů. Kdo se ale jen trochu orientuje v problematice islámu a jeho východisek, pak nemůže nevidět, že užitečnými idioty v této hře nejsou muslimové, ale evropští politici, kteří „harmonickému soužití"s islámem otevírají dveře. V tomto kontextu je třeba rozumět i právě probíhající „Světové konferenci o dialogu" (http://www.world-dialogue.org/english/english.htm), kterou v Madridu slavnostně otevřeli strážce evropského postmoderního sekularismu Zapatero se strážcem dvou nejvýznamnějších mešit saudsko-arabským králem Abdullahem, představitelem státu, vyznačujícího se jednou z nejradikálnějších verzí islámu.

Mnozí muslimové již totiž dávno vědí, že postkřesťanská Evropa je ideově vyprahlá a tudíž nepředstavuje efektivní hráz proti šíření islámu na její půdě. O tom svědčí i svojí otevřeností pozoruhodný článek, jehož autorem je Velký mufti Bosny a Hercegoviny Mustafa Cerić, uveřejněný v lednu letošního roku s názvem "Otázka jediné muslimské autority v Evropě".

Úkolem článku je obhájit myšlenku vytvoření jediné celosvětové autority pro otázky občanského a náboženského života muslimů. A autor se domnívá, že nejlepším místem pro začátek tohoto procesu je právě Evropa.

Článek byl publikován v časopise European View, vydávaném Centrem pro evropská studia. Cerić v něm obhajuje názor, podle něhož by měli všichni muslimové podléhat nejen zákonům šarí'a, ale také jedinému společnému politickému a duchovnímu vůdci. Jednotlivé státy by měly smluvně garantovat fungování této paralelní jurisdikce, což by v praxi znamenalo položení základů pro utvoření evropského chalífátu.

„Islámská smlouva, šarí‘a, je věčná, nezpochybnitelná a neohraničitelná", píše Cerić, a „jednotný evropský imamát (uvedení zákonů šarí‘a do praxe)" byl měl zajistit „institucionalizaci islámu v Evropě". Autor dále poznamenává, že by se oba velké proudy uvnitř islámu měly spojit za účelem „vytvoření jednotné celosvětové muslimské autority". Cerić píše, že si islám v Evropě zasluhuje mnohem víc než jen pouhé uznání, ale i vytvoření takového prostředí, které by evropským muslimům umožnilo institucionální reprezentaci, mající politickou podporu vlád i veřejnosti.

Cerić vidí spojení mezi dnešní Evropou a politickým islámem naprosto jasně. Po závěrečných výrocích, které hraničí s urážkami (evropská společnost ještě „nedospěla" do stadia, aby si dostatečně uvědomovala výhody jednotné muslimské autority), zakončuje svůj článek touto nosnou myšlenkou: „Jednotná muslimská autorita v Evropě bude dříve či později ustavena, a to s ohledem na potřeby mladých muslimů, kteří svou islámskou identitu nadřazují nad svou identitu národní a etnickou...".

Na jiném místě článku uvádí autor paralelu mezi islámem jako „univerzálním" náboženstvím a muslimy jako „globálními obyvateli". Jak je patrné, v Cerićově koncepci existuje přímé spojení mezi návrhem na vytvoření evropského chalífátu (ačkoli Cerić tohoto výrazu přímo neužívá) a kosmopolitní ideologií globalizace, jejíž klíčovou součástí je evropská integrace.

Proto je Cerić odpůrcem Evropy na bázi nezávislých národních států a příznivcem dnešních sjednocovacích procesů a jejích ideových východisek. Může být snad jasnější důkaz jejich škodlivosti?

http://blog.ihned.cz/index.php?p=YSemin

2850 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Žádat od Boha, aby ukončil tento pontifikát a dal církvi nového papeže, není projevem nerozumnosti, pýchy ani lehkomyslnostiNedivíme se Rusům, že nechtějí mít v Rusku neziskovku Člověk v tísni financovanou Sorosem, USA a EUPozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

K čemu a komu slouží Templetonova cena? A proč ji dostal Halík?Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmo

Eurabia.cz

Evropští lidovci chtějí zachovat křesťanské základy EU, které podkopali imigracíBoj proti IRA inspiraci na strategie boje proti islámu? Na teror je třeba odpovědět větším terorem?

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Podvod, sviňárna. EU z nás dělá pitomce a vymýšlí čím dál větší kraviny, účtuje rocker Aleš BrichtaZeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění