Klaus: Zástupci EU nemají právo, aby si Evropu přivlastňovali

Autor: Redakce | Publikováno: 21.8.2008 | Rubrika: Rozhovory
Klaus - patriot

Interview prezidenta republiky pro rakouský deník Kronen Zeitung

K tématu EU: Deník „Kronen Zeitung“ se vždy zasazoval za Evropu. Nyní máme ale výhrady, neboť mnohé, co se v Bruselu děje, je jednoduše špatně. Jak vnímáte Vy, pane prezidente, tento problém?

Já jsem rovněž pro Evropu – a své příslušnosti k evropskému kulturnímu a civilizačnímu okruhu si velmi vážím – ale Evropa není totéž co EU a Brusel. Zástupci Evropské unie nemají právo, aby si Evropu přivlastňovali, ale stále to dělají. A v tom tkví pro mne hlavní problém dnešní doby. Evropa patří nám všem, nejen jim. Pokud má Kronen Zeitung zájem tento rozdíl obyčejným lidem vysvětlit, bude to pro skutečné Evropany velká pomoc.

Od katastrofy v Černobylu uběhlo mnoho let, neměli bychom ale zapomínat, že manipulace s jádrem je stále ještě velmi nebezpečná – i když ke změnám názorů na jadernou energii došlo, a nikoli neprávem, protože se vědě podařilo možná nebezpečí zredukovat. Přesto ale stále existují. Jak vnímáte tento problém, např. pokud jde o výstavbu nových atomových elektráren v blízkosti našich hranic?

Manipulace s jádrem je jistě věc komplikovaná, technicky náročná i riskantní. Co ale není riskantní? Riziko musíme minimalizovat, ale s postoji, že musíme vše, co je riskantní, zakázat, nesouhlasím. Je třeba vždy porovnat náklady (a k nim patří i riziko) a efekty, a v tomto ohledu jsem přesvědčen, že výstavbě novějších atomových elektráren v Evropě musíme říci „ano“.

Rakousko otevřelo v souladu s EU své hranice Východu, což znamená, že kriminální živly z různých zemí mohou jednoduše přijít, páchat trestné činy a znovu zmizet. Jak nakládá Česká republika s tímto problémem? Má porozumění pro obavy Rakušanů?


Otevření hranic související s Schengenem není problém Západu nebo Východu. To, že se lidé s nedobrými motivacemi a úmysly mohou nyní pohybovat po Evropě snadněji, je nebezpečné pro všechny země, nejen pro Rakousko. Já jsem tyto hrozby vždy vnímal a nikdy jsem nepatřil k těm, kteří Schengenu nadšeně tleskali. Vidím obě strany této mince a ukázat na hranicích pas a „ztratit“ tím několik minut, pro mne nikdy nepředstavovalo problém. Jsou to právě dnešní eurokraté, kteří usilují o rychlé odstranění hranic za účelem eliminace států. To nikdy nebyl můj cíl.

Ve světle horečného zbrojení považovalo Rusko v minulosti za nezbytné vybudovat raketové základy v bývalém Československu a v Polsku. Pro taková opatření Ruska, plynoucí z obav z vypuknutí 3. světové války, máme porozumění. Jak vnímá Česká republika výstavbu nových vojenských základen uvnitř EU a nápadně rostoucí vyzbrojování?

Když já mluvím o americké raketové základně v České republice, jsou pro mne rozhodující české zájmy, nikoli zájmy EU. Proto říkám své „ano“. Tomu, že s tím Rusové mají určité starosti, rozumím a vždy se snažím o to, abych jim vysvětlil, že tato radarová základna není namířena proti Rusku. Hovořit ale o nové fázi vyzbrojování v souvislosti s touto základnou je chybné.

Jan Krupka, Kronen Zeitung, 4. 8. 2008

www.klaus.cz

Václav Klaus

 

Soubor:Flag of the president of the Czech Republic.svg

2689 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Čím víc bude muslimů, tím větší bude jejich moc. Vlastimil Vondruška o budoucnosti Evropy„Jsou v pasti.“ Po Letné a oslavách: Erik Best sčítá a účtuje Milionu chvilek, novinářům a jiným. A vidí změnu
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění