Holandsko v těchto dnech

Autor: Jaroslav Teplý | Publikováno: 10.11.2004 | Rubrika: Zamyšlení
dóm

Jak víte, byl před několika dny v Amsterdamu zavražděn mladým "Holanďanem" marockého původu nelítostný kritik islamu, filmový režisér a novinář Theo van Gogh. Vražda byla provedena podle některých pozorovatelů částečně ve stylu nějaké islamské skupiny z doby asi před tisíci lety. Vrah Van Gogha zastřelil, pak mu prořízl hrdlo od ucha k uchu a zabodl do něho dva velké nože, při čemž jedním připíchl k tělu nějaké poselství, a právě to poslední snad pochází z té dávné doby.

O různých aspektech této vraždy dávám teď slovo Holanďanům v příspěvcích vybraných z čtenářské rubriky deníku De Telegraaf.

Isis Leclerc, Amsterdam:
AIVD (holandská BIS) sleduje už delší čas 150 radikálních muslimů, ale nemůžeme nic dělat, dokud oni nic nevyvedou. Řešením je samozřejmě zbavit je holandského občanství a vykopnout je do pouště. Je naším životním zájmeme náš právní stát drasticky zreformovat, abychom se mohli bránit proti fanatikům, kteří těm ostatním šestnácti milionům znemožňují soužití. Ale zřejmě raději necháme náš právní stát ještě 150x znásilnit a vždycky do krve zmláceni budeme politicky korektně koktat: "Ale pánové, takhle přece lidé spolu nezacházejí."

Robert J. Nienhuis, Rotterdam:
V Rotterdamu se lidé jdoucí do mešity rozzlobili na umělce Wima Notthrota který namaloval na zeď nápis: "Nezabiješ". Zatelefonovali na policii, která na příkaz starosty umělecký výtvor odstranila. Novinář, který chtěl odstranění zabránit, byl demonstrativně zadržen. To všechno proto, že tento biblický přikaz muslimové chápali jako provokaci....

F.M. Pellicaan, Beesd:
Vražda van Gogha není žádný incident ale následek trendu, který začal již před mnoha lety. Také nyní je slyšet, jak marocké děti ve věku 10- 12 let vraždu schvalují. To říká dost o prostředí, ve kterém jsou děti "vychovávány" rodiči, příbuznými, známými a imamem. Nenávist vůči západním "křesťanským psům" z toho přímo kape. Způsobili jsme si v Holandsku rakovinový nádor, který musíme vyříznout i s kořeny. Jestliže k tomu nedojde, vidím temně budoucnost pro nás a naše děti.

A. Onned, Amsterdam:
Před dvaceti lety jsem uprchl z primitivní islamské země, protože jsem nechtěl žít mezi fanatiky a šátky na ženských hlavách.Šel jsem do Holandska, protože to byla křesťanská, svobodná a bezpečná země.Naučil jsem se řeč, pochopil jsem, co je holandská kultura, prostě jsem se plně přizpůsobil. Ale během těch dvaceti let jsem viděl tolik islamisace Holandska, tolik "marokanisovaných Holanďanů", tolik ničení právě té svobody a bezpečnosti, pro které jsem sem přišel, že mohu teď zase hledat asyl někde jinde.Theo van Gogh byl obětí, ale holandská tolerance pachatelem.

Profesor Smalhout představuje ve svém článku citovaném v mém předcházejícím příspěvku holadského superpřistěhovalce, Prof. dr. Davida Pinta, který pochází z nejzaostalejší části Maroka - pohoří Rif.a který zná dobře tamní obyvatele, jejich tradici a kulturu. Podle něho Holanďané úplně rozmazlili primitivní přistěhovalce, kteří dostali extrémní sociální ochranu a necítili proto žádnou potřebu se přizpůsobit. Naopak, jejich značná část, zvláště marockých "Holanďanů" se domnívá, že se Holanďané musí přizpůsobit jim.

Co je to rozmazlování? Dva bizarní příklady: Pracovníci holandské služby pro občany s psychickými obtížemi RIAGG, jezdí za svými pacienty, respektive "pacienty" do Turecka i do Maroka. Za tím je asi také snaha onoho personálu služebně cestovat.

Holandští lékaři restituují panenství muslimským dívkám, které se mají vdávat a bojí se, že je tatínek nebo bratr nebo někdo z příbuzných zabije, jestliže nejsou už panny. Stojí to prý něco více než 1000 euro a doposud to bylo kryto nemocenskou pojišťovnou. Při zavádění úspor prý tento zákrok má být z pojistek vyňat. Zdá se, že počet tohoto typu vražd není tak docela zanedbatelný. Holandská vláda v těchto dnech uvolnila 300 pracovníků, kteří mají tento problém řešit.

5006 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařskýVe Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům: Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážetBez Vás nepřežijeme...Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USA

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Noví zahraniční pracovníci? Romové se vracejí před koronou do ČRTurecký velvyslanec: Ramadán lepší Vánoc!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Je to tady: Nad Kavčími horami sa blýská, hromy divo bijú. Do Rady ČT míří Xaver. A nejde tam sámKauza Koněv: Kláru Samkovou udal starosta Kolář. A ta už ví...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění