Sněmovna schválila karty pro cizince, otevřela zemi imigrantům

Autor: Edvard Steinský | Publikováno: 24.8.2008 | Rubrika: Politika
Šaria

Poslanci v pátek těsně schválili vládní zákon, který umožní cizincům ze zemí mimo EU získat v Česku snadno práci. Před schválením novely varovala překvapivě sociální demokracie, která vidí nebezpečí v nekontrolovaném přílivu cizinců ze zemí třetího světa. I přes bouřlivou diskuzi přijetí zákona nezabránila.

"Jsem hluboce přesvědčen o tom, že pokud se v následujících pěti letech - pěti letech, dámy a pánové - podaří na trh práce v ČR na základě programu zelených karet dostat během pěti let 50 tisíc osob, tak to budu považovat za úspěch," nechal se slyšet ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (ODS). Reagoval tak na námitky opozice, že by se mohlo jednat až o statisíce cizinců.

Pokud není rétorika ČSSD jen účelově hraným divadlem před blížícími se volbami, které by mohlo opozici získat hlasy nacionalisticky smýšlejících voličů, pak jsme svědky podivné změny. Konzervativní pravice se přesouvá ke středu či možná doleva (podobné návrhy na import imigrantů pocházejí na Západě většinou z levicových pozic) a zájmy českého občana hájí nakonec levicová strana, která má starost o to, aby lidé nepřišli o práci nebo neklesla hodnota jejich výdělků.

Za své výhrady se ČSSD dočkala od ODS nadávek do xenofobů a sládkovců, přirovnala je i k Emanuelu Moravcovi. "Dovolím si tady použít jiného radikálního politika z období více než 65 let před námi, jistého Emanuela Moravce, který také varoval před asijskými hordami," řekl Nečas. Poslance ČSSD Davida Ratha, který vládní záměr kritizoval, přirovnal k Le Penovi.

"V podstatě jediný argument, který byl používán proti nám, že zaznívalo, že oni jsou asi xenofobní. Dámy a pánové, podívejte se, když to nevíte při vašem vzdělání, co znamená xenofobie. Místo odpovědi urážky, vulgarita, nálepkování," postěžoval si Rath. Připomněl, že příliv cizinců může znamenat i bezpečnostní a zdravotní rizika.

"Dámy a pánové, já skutečně apeluji na váš rozum. Apeluji na vaši zodpovědnost vůči naší zemi, vůči našim spoluobčanům a na zodpovědnost za osud a další vývoj naší země. Když necítí tuto zodpovědnost vláda Mirka Topolánka, prosím, abychom ji aspoň cítili někteří z nás," obrátil se Rath na poslance.

Svého času konzervativněji uvažující poslanec ODS Petr Pleva označil Ratha za sládkovce. "Projev mého předřečníka pana dr. Sládka - pardon, pana dr. Ratha - byl opravdu velmi xenofobní, i když on sám to popírá. A jelikož je to opakovaný projev tohoto ražení a jelikož se nikdo ze sociální demokracie neohradil proti tomuto tónu, pak se domnívám, že sociální demokracie - což mě osobně velmi překvapuje - udělala velký obrat a vydala se na cestu, kterou v Evropě kráčejí strany Jean-Marie Le Pena, Pima Fortuyna a dalších. To je velmi překvapivé."

Eurabia.cz si spíše myslí, že je překvapivé, že dříve konzervativní ODS se najednou Pima Fortuyna štítí. Inu, vyměknutí ODS probíhá rychleji, než by si kdo pomyslel...

www.eurabia.cz

 

citát: Vy mi někdy připadáte, jako kdybyste se třeba nešli projít po Václavském náměstí někdy večer. Prosím vás, pane ministře Nečasi, vylezte ze své luxusní limuzíny, protáhněte si nohy a večer si projděte Václavské náměstí a podívejte se, kdo tam co nabízí, kdo to je a co tam nabízí za jaké ceny a co prodává. To jsou asi těžko legální zaměstnanci v České republice. Nicméně většina z nich sem logicky došla skutečně naprosto legálně. Čili vy jenom ještě víc otevřete dveře tomuto chování."

David Rath

4343 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Bojovníci Islámského státu jsou už z mise zpátky doma v NěmeckuŠvýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Xaver? Lipovská? Volba do ČT je tu a nastal poplach: Víme, kdo začal „blbnout”, a pročNoví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění