ODS: Eurocentralisté v europarlamentu zneužívají situaci v Gruzii

Autor: Redakce | Publikováno: 3.9.2008 | Rubrika: ShortNews
ODS

Rezoluce Evropského parlamentu k situaci v Gruzii

Europoslanecký klub ODS nesouhlasí se zneužíváním rusko-gruzínské krize jako politického argumentu k urychlené ratifikaci Lisabonské smlouvy. Proto klub nepodpořil dnešní usnesení EP k situaci v Gruzii.

Připomínáme, že EU se na posledním summitu byla schopna rychle dohodnout na jednotném stanovisku i za stávajícího smluvního rámce. To je jasný důkaz, že akceschopnost EU nezávisí na existenci Lisabonské smlouvy.

 

Jan Zahradil

předseda klubu ODS v EP

 

 

 

Europoslanci ODS proti zákazu klonování zvířat

Europoslanci ODS se při dnešním hlasování v Evropském parlamentu postavili proti zprávě Neila Parishe vyzývající Evropskou komisi k zákazu klonování zvířat za účelem výroby potravin včetně chovu a dovozu klonovaných zvířat a masných a mléčných výrobků z nich pocházejících.

Zákaz klonování je útokem na svobodu vědeckého bádání i na svobodu podnikání. Omezování těchto svobod nepřinese Evropské unii nic dobrého. Naopak. Povede k dalšímu odchodu vědců do USA a jiných států světa, kde tyto zákazy neplatí. Zákaz obchodování s těmito výrobky potom povede k dalším obchodním sporům v rámci WTO. Takový vývoj si nepřejeme.

Zdravotní i jiná rizika klonování musí být řádně a v souladu s platnými postupy a procedurami posouzena a výsledky těchto řízení musí být veřejnosti sděleny. Evropský úřad pro bezpečnost potravin provedl v prvním pololetí roku 2008 vědeckou konzultaci na toto téma a její výsledky nedávají žádné důvody k zákazu klonování.

 

Hynek Fajmon

mluvčí klubu ODS v EP pro zemědělství

 

 

 

Klub ODS v EP podporuje schvalování typu vodíkových vozidel

Europoslanci ODS dnes podpořili nařízení EP a Rady o schvalování typu vodíkových vozidel. Nařízení přichází ve správné době. Na jedné straně existuje množství technických řešení, na druhé straně výrobci připravují sériovou výrobu těchto vozidel. Je zapotřebí garantovat spotřebitelům dostatečnou míru bezpečnosti při užívání automobilů na vodík. Výrobci zase potřebují vědět, jakým testům bude jejich výrobek podroben.

Nepochybně je věcí trhu, na kolik se vozidla na vodíkový pohon prosadí. Bylo by však nešťastné, kdyby prosazování tohoto typu vozidla na evropský trh bránily nejasnosti kolem schvalovací procedury.

 

Petr Duchoň

člen Výboru pro dopravu a cestovní ruch

2294 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omyluJde zcela nepokrytě a nepochybně o cílený útok na naší suverenitu v oblasti justice, a do budoucna bezpochyby půjde o skvělý nástroj na trestání a vydírání neposlušných členských států EUPřátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Babiš pro PL: Koněv? Je to jinak. Rusko zpět do hry. Nový úder neziskovkám. Bakalova sekta. Vzkaz Petříčkovi
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění