ODS: Eurocentralisté v europarlamentu zneužívají situaci v Gruzii

Autor: Redakce | Publikováno: 3.9.2008 | Rubrika: ShortNews
ODS

Rezoluce Evropského parlamentu k situaci v Gruzii

Europoslanecký klub ODS nesouhlasí se zneužíváním rusko-gruzínské krize jako politického argumentu k urychlené ratifikaci Lisabonské smlouvy. Proto klub nepodpořil dnešní usnesení EP k situaci v Gruzii.

Připomínáme, že EU se na posledním summitu byla schopna rychle dohodnout na jednotném stanovisku i za stávajícího smluvního rámce. To je jasný důkaz, že akceschopnost EU nezávisí na existenci Lisabonské smlouvy.

 

Jan Zahradil

předseda klubu ODS v EP

 

 

 

Europoslanci ODS proti zákazu klonování zvířat

Europoslanci ODS se při dnešním hlasování v Evropském parlamentu postavili proti zprávě Neila Parishe vyzývající Evropskou komisi k zákazu klonování zvířat za účelem výroby potravin včetně chovu a dovozu klonovaných zvířat a masných a mléčných výrobků z nich pocházejících.

Zákaz klonování je útokem na svobodu vědeckého bádání i na svobodu podnikání. Omezování těchto svobod nepřinese Evropské unii nic dobrého. Naopak. Povede k dalšímu odchodu vědců do USA a jiných států světa, kde tyto zákazy neplatí. Zákaz obchodování s těmito výrobky potom povede k dalším obchodním sporům v rámci WTO. Takový vývoj si nepřejeme.

Zdravotní i jiná rizika klonování musí být řádně a v souladu s platnými postupy a procedurami posouzena a výsledky těchto řízení musí být veřejnosti sděleny. Evropský úřad pro bezpečnost potravin provedl v prvním pololetí roku 2008 vědeckou konzultaci na toto téma a její výsledky nedávají žádné důvody k zákazu klonování.

 

Hynek Fajmon

mluvčí klubu ODS v EP pro zemědělství

 

 

 

Klub ODS v EP podporuje schvalování typu vodíkových vozidel

Europoslanci ODS dnes podpořili nařízení EP a Rady o schvalování typu vodíkových vozidel. Nařízení přichází ve správné době. Na jedné straně existuje množství technických řešení, na druhé straně výrobci připravují sériovou výrobu těchto vozidel. Je zapotřebí garantovat spotřebitelům dostatečnou míru bezpečnosti při užívání automobilů na vodík. Výrobci zase potřebují vědět, jakým testům bude jejich výrobek podroben.

Nepochybně je věcí trhu, na kolik se vozidla na vodíkový pohon prosadí. Bylo by však nešťastné, kdyby prosazování tohoto typu vozidla na evropský trh bránily nejasnosti kolem schvalovací procedury.

 

Petr Duchoň

člen Výboru pro dopravu a cestovní ruch

2645 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Nová hrozba od Erdogana, varuje Petr Hampl. „Istanbul“ je k ničemu. Hrůzná čísla z Německa jako důkazVážení čtenáři, pomozte nám prosímČernoši se tedy podílejí na vraždách z 85%, ačkoli tvoří 13% populace. Mají vysoký podíl i v ostatních kategoriích trestných činůArabští imigranti už útočí i v naší zemiFrancie vyhrožuje Polsku, že přijde o peníze z EU, pokud nezavede genderovou totalitu do svého zákonodárství

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneIstanbulská pirueta Andreje Babiše

Eurabia.cz

LGBT: Poskvrnili státní vlajku duhouOpravdu musí čeští vojáci být součásti francouzské okupace Afriky?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Mafie z Kavčích hor? Drsná slova z Hradu, doplněná osobní zkušenostíNaštvaný zemědělec: Ať pan Prouza lidem řekne, kolik peněz zůstává u nich v supermarketech. Aby to stálo osmkrát více, než za kolik nakoupí?
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění