ODS: Eurocentralisté v europarlamentu zneužívají situaci v Gruzii

Autor: Redakce | Publikováno: 3.9.2008 | Rubrika: ShortNews
ODS

Rezoluce Evropského parlamentu k situaci v Gruzii

Europoslanecký klub ODS nesouhlasí se zneužíváním rusko-gruzínské krize jako politického argumentu k urychlené ratifikaci Lisabonské smlouvy. Proto klub nepodpořil dnešní usnesení EP k situaci v Gruzii.

Připomínáme, že EU se na posledním summitu byla schopna rychle dohodnout na jednotném stanovisku i za stávajícího smluvního rámce. To je jasný důkaz, že akceschopnost EU nezávisí na existenci Lisabonské smlouvy.

 

Jan Zahradil

předseda klubu ODS v EP

 

 

 

Europoslanci ODS proti zákazu klonování zvířat

Europoslanci ODS se při dnešním hlasování v Evropském parlamentu postavili proti zprávě Neila Parishe vyzývající Evropskou komisi k zákazu klonování zvířat za účelem výroby potravin včetně chovu a dovozu klonovaných zvířat a masných a mléčných výrobků z nich pocházejících.

Zákaz klonování je útokem na svobodu vědeckého bádání i na svobodu podnikání. Omezování těchto svobod nepřinese Evropské unii nic dobrého. Naopak. Povede k dalšímu odchodu vědců do USA a jiných států světa, kde tyto zákazy neplatí. Zákaz obchodování s těmito výrobky potom povede k dalším obchodním sporům v rámci WTO. Takový vývoj si nepřejeme.

Zdravotní i jiná rizika klonování musí být řádně a v souladu s platnými postupy a procedurami posouzena a výsledky těchto řízení musí být veřejnosti sděleny. Evropský úřad pro bezpečnost potravin provedl v prvním pololetí roku 2008 vědeckou konzultaci na toto téma a její výsledky nedávají žádné důvody k zákazu klonování.

 

Hynek Fajmon

mluvčí klubu ODS v EP pro zemědělství

 

 

 

Klub ODS v EP podporuje schvalování typu vodíkových vozidel

Europoslanci ODS dnes podpořili nařízení EP a Rady o schvalování typu vodíkových vozidel. Nařízení přichází ve správné době. Na jedné straně existuje množství technických řešení, na druhé straně výrobci připravují sériovou výrobu těchto vozidel. Je zapotřebí garantovat spotřebitelům dostatečnou míru bezpečnosti při užívání automobilů na vodík. Výrobci zase potřebují vědět, jakým testům bude jejich výrobek podroben.

Nepochybně je věcí trhu, na kolik se vozidla na vodíkový pohon prosadí. Bylo by však nešťastné, kdyby prosazování tohoto typu vozidla na evropský trh bránily nejasnosti kolem schvalovací procedury.

 

Petr Duchoň

člen Výboru pro dopravu a cestovní ruch

2385 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Západ se stává stalinistickou tyranií: Univerzitám i médiím v USA i Evropě vládnou maoisté. Svoboda slova jen pro toho, kdo s námi souhlasíDevastace Evropy a České republiky pokračuje, tentokrát nikoliv pod záminkou „pomoci uprchlíkům“Veřejnoprávní džihád. Český rozhlas ve svém pořadu Interview Plus dával prostor názorům bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, který byl nyní obžalován z účasti na teroristické skupiněKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Už i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!Stávkovat či nestávkovat? Ve školství zdaleka nejde jen o platy!

Eurabia.cz

Švédský stát a města financují dotacemi islamizaci a islámský extremismus Svátek Nezávislosti: Polsko jako proponent křesťanské civilizace v EU

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Po Moravcovi: Šašci! padlo na generála Pavla a spol. A vážnější věci o armáděHavel? Hrdina, jako Mandela. Proč se vám stýská po vekslácích a Tuzexu, říká muzikant Rudy Linka
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění