ODS: Eurocentralisté v europarlamentu zneužívají situaci v Gruzii

Autor: Redakce | Publikováno: 3.9.2008 | Rubrika: ShortNews
ODS

Rezoluce Evropského parlamentu k situaci v Gruzii

Europoslanecký klub ODS nesouhlasí se zneužíváním rusko-gruzínské krize jako politického argumentu k urychlené ratifikaci Lisabonské smlouvy. Proto klub nepodpořil dnešní usnesení EP k situaci v Gruzii.

Připomínáme, že EU se na posledním summitu byla schopna rychle dohodnout na jednotném stanovisku i za stávajícího smluvního rámce. To je jasný důkaz, že akceschopnost EU nezávisí na existenci Lisabonské smlouvy.

 

Jan Zahradil

předseda klubu ODS v EP

 

 

 

Europoslanci ODS proti zákazu klonování zvířat

Europoslanci ODS se při dnešním hlasování v Evropském parlamentu postavili proti zprávě Neila Parishe vyzývající Evropskou komisi k zákazu klonování zvířat za účelem výroby potravin včetně chovu a dovozu klonovaných zvířat a masných a mléčných výrobků z nich pocházejících.

Zákaz klonování je útokem na svobodu vědeckého bádání i na svobodu podnikání. Omezování těchto svobod nepřinese Evropské unii nic dobrého. Naopak. Povede k dalšímu odchodu vědců do USA a jiných států světa, kde tyto zákazy neplatí. Zákaz obchodování s těmito výrobky potom povede k dalším obchodním sporům v rámci WTO. Takový vývoj si nepřejeme.

Zdravotní i jiná rizika klonování musí být řádně a v souladu s platnými postupy a procedurami posouzena a výsledky těchto řízení musí být veřejnosti sděleny. Evropský úřad pro bezpečnost potravin provedl v prvním pololetí roku 2008 vědeckou konzultaci na toto téma a její výsledky nedávají žádné důvody k zákazu klonování.

 

Hynek Fajmon

mluvčí klubu ODS v EP pro zemědělství

 

 

 

Klub ODS v EP podporuje schvalování typu vodíkových vozidel

Europoslanci ODS dnes podpořili nařízení EP a Rady o schvalování typu vodíkových vozidel. Nařízení přichází ve správné době. Na jedné straně existuje množství technických řešení, na druhé straně výrobci připravují sériovou výrobu těchto vozidel. Je zapotřebí garantovat spotřebitelům dostatečnou míru bezpečnosti při užívání automobilů na vodík. Výrobci zase potřebují vědět, jakým testům bude jejich výrobek podroben.

Nepochybně je věcí trhu, na kolik se vozidla na vodíkový pohon prosadí. Bylo by však nešťastné, kdyby prosazování tohoto typu vozidla na evropský trh bránily nejasnosti kolem schvalovací procedury.

 

Petr Duchoň

člen Výboru pro dopravu a cestovní ruch

2626 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Bez Vás nepřežijeme...Bude ČR čistým plátce do rozpočtu EU už od příštího roku? Cítím se diskriminován. Mám pocit, že moje země byla ukradena nebo že jsem byl unesen a umístěn na neznámém cizím místě, které neuznávám jako domovUž běží tichá válka USA-RuskoPro-migračního francouzského aktivistu zamordoval migrant, se kterým spal

euServer.cz

Uvažoval jste o tomhle někdy, pane Kalousku, Schwarzenbergu, Fialo, Vystrčile, Rakušane, Bartoši, Farský, Bartošku a páni další ze stejně jedovaté líhně? Proč se Nálezy Ústavního soudu o Colloredo–Mansfeldech staly Stalingradem protektorátních restituentů

ePortal.cz

Musíme si zvyknout na to, že budeme často posíláni do karantén nejrůznějšího typu. Budeme-li protestovat, budou to karantény horšího typuV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

ISLÁM NENÍ MÍRUMILOVNÝ SYSTÉMAnglická vláda přiznala, že úřady roky tolerovaly sexuální zneužívání děti muslimskými zločinci

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravduIvan David k nepokojům v USA. Násilí na základě barvy pleti. A souvislost s volbami?
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění