Klaus ostrůvkem uměřeného rozumu aneb falešný a prázdný Topol

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 5.9.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Klaus - patriot

Komentář k tomu, co mi uniklo během dvoutýdenní dovolené bez dostupnosti sdělovacích prostředků. Když jsem odjížděl, vyprovázelo mě vlakové neštěstí u Studénky a zahájení gruzínské agrese v Jižní Osetii. A samozřejmě zahájení Olympijských her v Pekingu. Prošlo také výročí sovětské okupace Československa.

 

Po návratu jsem zjistil, že přes mnoho událostí se nezměnila jedna věc: Trouba zůstal troubou, protože v apatyce nekoupíš, a moudrý zůstal mudrým. Náš prezident jednoznačně a opakovaně prokázal, že patří do druhé mnou uvedené kategorie. Nyní tedy k událostem:

Gruzie

Saakašvili se usvědčil, že je nezodpovědný šílec a agresor. Zneužití olympijských her bylo odporné. Oběti jím rozpoutané agrese jdou na jeho vrub. Porážku si zasloužil. Kdo nemá rád velmocenské ambice Ruska a uvažuje střízlivě, nemohl by dát Rusku takovou příležitost k oprávněnému zásahu. Přiznejme si, že i zatahování Gruzie do NATO je hra s ohněm. Kdo chápe mezinárodní politiku, nebude se snažit Rusko obkličovat a zahánět do kouta.

Topolánek

Největší povolební zklamání. Jeho furiantský postoj k válce v Gruzii jen dokládá, jak plytké jsou jeho postoje. Amerika má u něj vždycky pravdu a pokud ji nemá, tak platí teze první. Tak se to učili na vojenské škole v hluboké totalitě. Falešný a prázdný...

Osmašedesátý

Topolánkovo srovnání okupace Československa s ruskou odpovědí v Gruzii mě urazilo. Byl jsem v té době mladý, Pražské jaro 68 jsem chápal jako malý zázrak. Možná, že postnormalizační frekventanti vojenských škol to chápali jinak. Ale chtěl bych připomenout, že Dubček nikoho jako Saakašvili nenapadl. Byl jen naivní a možná ne dost silný.

Schwarzenberg

V době, kdy Kosovo nese v Gruzii své další červivé plody, pozval ministra zahraničí Kosova na oficiální návštěvu. Schwarzenberg byl už motorem kontroverzního uznání samostatnosti Kosova. Teď prokázal, že nejde z jeho strany jen o nějakou střízlivou politiku „hlavního proudu", ale aktivní o zájmy, které jsou v protikladu s historickými zájmy a zkušenostmi českého státu. V novodobém Mnichovu se postavil opět na stranu silnějšího a kromě zrady Srbů má jeho motivace i podtext historických šlechtických reminiscencí, jež jsou v přímém rozporu se základy naší státnosti, které položil Masaryk. Ostuda!

prezident Klaus

Není třeba žádný komentář, protože prokázal, že je jedinou a momentálně nezastupitelnou osobností české politiky, která je schopna hájit střízlivé a rozumné přístupy, i když je nesdílí většina nebo klika mocných. Za všechno mluví jeho článek „Přestaňme si lhát o Gruzii".

ČNB

Nezodpovědné hrátky ČNB s korunou způsobily, že koruna je druhou nejrychleji klesající měnou světa hned po Zimbabwe. Přitom inflace neklesá, jak se naivně domnívala bankovní rada. Také před tím náš prezident varoval.

ČEZ

Vytáhl rekordních 29 miliard zisku z našich kapes jen za první pololetí. A to jsou v nákladech nekřesťanské odměny manažérů. Stát tak uvalil na občany skrytou daň. Souvislost s kurzem koruny je ve světových cenách energie ČEZu ve vztahu ke korunovým mzdám občanů.

Glosa na závěr:

Co mi na dovolené vadilo více než to, že mi Tůma zdražil euro? Kvůli direktivám Evropské unie jsem si nemohl dát na palubě letadla drink, bez něhož považuji létání za příliš nebezpečné :-) To, jaké ovce z nás eurobyrokraté dělají, však k smíchu není. Pryč s Lisabonem!

http://streit.blog.idnes.cz/

4935 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Dominik Hašek se rozhodl stát českou Čaputovou a už teď je pro smích celému národuNež naporcoval svoji milovanou, tak mu Švédsko upíralo azyl, pak mu ale rovnou dali občanstvíV Německu probíhá permanentní obohacováníBez Vás nepřežijeme...Už to začíná! Trumpova vyhláška skoncuje s protiústavní cenzurou technických mamutů

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaV tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...

Eurabia.cz

IS: „Vzhůru na křižáky! Aláh je potrestal koronou!“A starejte se! 137 imigrantů připlulo na Lampedusu. Další na cestě

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

„Ať si ODS vzpomene sama na sebe.” Analytička o Xaverovi a Lipovské. A o vedení ČT, redaktorech, Kalouskovi a ŠarapatkoviPrší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění