Když slyším gender, dostávám kopřivku

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 9.9.2008 | Rubrika: Kulturní válka
Ester

Už mám té politické korektnosti plné zuby. Nejen, že jde o ptydepe, jako z dob reálného socialismu, ale někdo se tady prostřednictvím slov pokouší poroučet větru dešti.

 

Gender je indický hudební nástroj a nevím, která „chytrá" hlava si toto slovo vypůjčila pro zastření toho, že lidský druh se - stejně jako ostatní savci - vyskytuje ve dvou pohlavích. Toto slovo se snaží zastřít sexuální podstatu člověka. Nemám na mysli žádný pejorativní význam, ale samotný princip existence lidí daný přirozeným rozmnožováním.

Toto slovo mi připadá jako stejné obcházení reality, když se slepým říká nevidomý, hluchým neslyšící a hasičům požárníci. My starší jsme si skrývání pravého významu slov užili za socialismu dost, přitom ani za postižení ani za hašení požárů není důvod se stydět. A steně tak za pohlaví. Nejde jen o eufemismy, ale hlavně o to, že se pak náhražkovým slovům připisují zkreslené významy, poplatné nějaké politické ideologii. Paradoxní je, že tyto manýry ve svém eseji „Slova" kdysi kritizoval Václav Havel, který se později stal protagonistou mluvy, kterou sám pokládá za politicky korektní.

Ale pravdu měl v tom, že slova jsou mocná zbraň. Teď nás tedy mlátí po hlavě „genderem", „udržitelným rozvojem", „politickou korektností", „globálním oteplováním", „harašením", „sociální antropologií", „niterností" apod. Společným jmenovatelem těchto slov je iracionalita, nejen společenská, ale už i přírodovědná. Že Havel se stal známým mystikem, dokládají třeba laureáti jeho nadace Vize 97 (např. Stanislav Grof nebo Zdeněk Neubauer), kteří i prostřednictvím vzdělávacího systému útočí na zdravý rozum (homeopatií a jinými iracionalitami).

Takže gender má iracionálně skrývat rozdíly mezi pohlavími. Nebudu se tady zabývat feminismem. Ale takové pojetí vyhovuje jak feministkám, tak transsexuálům a vůbec lidem s poruchami sexuální orientace. Je to jakási móda „unisex", která neodpovídá ani žádoucímu společenskému modelu, ani přírodním zákonitostem. Říká se, volný jak pták. Ale i ptáci vědí, kdy je nutné, aby samička seděla na vejcích a sameček nosil potravu.

Nemohlo být jinak, než že se všech těchto nesmyslů chytla Evropská unie, viz třeba zde (ale nejen zde). Vlastně nemá co jiného na práci než „poroučet větru dešti" a místo evolučních zákonitostí ordinovat sociální inženýrství. Od materialismu tak prostřednicrvím politické korektnosti směřujeme ke společenskému idealismu. A k němu jak známo, než se zjistí, že to nemůže fungovat, je zapotřebí aspoň částečná totalita doprovázená hrou na demokracii. Toho se právě stáváme svědky, kterak k nám směřuje z EU.

A výrazem toho je i slovo „gender", považující člověka za jednotku bez ohledu na sexuální determinaci. Ostatně je to stejně odporné slovo, jako byl kdysi chozrasčot.

http://streit.blog.idnes.cz/

5350 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Horor: Holanďanka s demenciou podstúpila eutanáziu proti svojej vôli. Lekárka oslobodenáImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. Fakt

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Imigrantské „děti“ na úkor tuzemskýchKniha anglického disidenta jehož na Facebooku nezveřejní: Mohamedův korán - Proč muslimové vraždí za islám

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na LetnouHrušínský vynesl hodně silný výrok směrem k Hradu. Komentátor varuje: Takový člověk u moci? Lidé s jiným názorem by skončili v lágrech nebo na oprátkách!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění