Co není schopen pochopit studenoválečník Topolánek

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 10.9.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Speciálně pro našeho premiéra jsem heslovitě shrnul živou problematiku Gruzie - Rusko. Snažím se jít na to heslovitě a po lopatě, protože promyšlená Klausova argumentace je zjevně pro naši vládu příliš sofistikovaná.

 

1. Rusko je velmocí, ať se nám to líbí, nebo ne.

2. Velmoci - jak vidno i na USA - mají své geopolitické zájmy.

3. Každý stát je háklivý, když se v jeho blízkosti kumulují vojenské síly, které by jej mohly, byť potenciálně, jakkoliv ohrožovat (viz reakce USA na rakety na Kubě).

4. Rozpad SSSR a zrušení Varšavské smlouvy nevedly USA a NATO k reciproční zdrženlivosti, ale k chování vítězů studené války.

5. Jelcin byl opilec a vyklidil mezinárodní politiku způsobem, který posílil mezinárodní vliv USA jako supervelmoci, jež se přestala ohlížet i na mezinárodní právo: Jugoslávie, Irák.

6. Potvrdilo se, že když se hroutí říše, slétají se supi a dochází k přerozdělování, které paradoxně vede k nižší světové bezpečnosti než bipolární svět.

7. V Evropě to má za důsledek až snahy nejen o zvrácení výsledků druhé světové války, ale i o restauraci pořádků před první světovou válkou s příslušným přepisováním historie a majetkovými a územními nároky (nároky sudetských Němců, Velkoalbánské reminiscence, podíl Centrálních mocností na rozbití Jugoslávie, snahy o centralitaci EU v režii Německa a Francie).

8. Uznání Kosova bylo protiprávním aktem, který precedentně legitimizuje separatismus.

9.USA se spojila i se zločinci, aby místo pravoslavných Slovanů měla v Kosovu strategickou kótu v blízkosti Ruska. Gruzie měla být další.

10. Saakašvili je dobrodruh, diktátor a pátou kolonou USA. Dopustil se agrese a válečného zločinu, navíc tak proradně a amatérsky, že poskytl Rusku záminku k oprávněnému zásahu.

11. Abcházie a Jižní Osetie nebyly historickou součástí Gruzie, ale původně Ruska (staly se jí až správním rozhodnutím SSSR).

12. To, že sdílíme společné hodnoty s euroatlantickou civilizací, ještě neznamená, že musíme mít klapky na očích.

13. Bezpečnost a zájmy své země vláda nezajistí jen výměnou hegemona a základen.

V každé době a režimu jsou servilní typy politiků, na které věcné argumenty neplatí. Změna znaménka na tom nic nemění. Proto jsem pesimistou. Ale boj s hloupostí se nesmí vzdávat. Na příkladu Biĺaka je vidět, že podobně jednostranně omezené figury historického uznání nedojdou.

http://streit.blog.idnes.cz/

3849 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Vědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojujíVíce než polovina Poláků (58 %) si myslí, že Německo by jejich zemi mělo vyplatit odškodnění za škody napáchané za druhé světové války. České republice Německo dluží až patnáct tisíc miliard korunPřátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. Fakt

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění