Co není schopen pochopit studenoválečník Topolánek

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 10.9.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Speciálně pro našeho premiéra jsem heslovitě shrnul živou problematiku Gruzie - Rusko. Snažím se jít na to heslovitě a po lopatě, protože promyšlená Klausova argumentace je zjevně pro naši vládu příliš sofistikovaná.

 

1. Rusko je velmocí, ať se nám to líbí, nebo ne.

2. Velmoci - jak vidno i na USA - mají své geopolitické zájmy.

3. Každý stát je háklivý, když se v jeho blízkosti kumulují vojenské síly, které by jej mohly, byť potenciálně, jakkoliv ohrožovat (viz reakce USA na rakety na Kubě).

4. Rozpad SSSR a zrušení Varšavské smlouvy nevedly USA a NATO k reciproční zdrženlivosti, ale k chování vítězů studené války.

5. Jelcin byl opilec a vyklidil mezinárodní politiku způsobem, který posílil mezinárodní vliv USA jako supervelmoci, jež se přestala ohlížet i na mezinárodní právo: Jugoslávie, Irák.

6. Potvrdilo se, že když se hroutí říše, slétají se supi a dochází k přerozdělování, které paradoxně vede k nižší světové bezpečnosti než bipolární svět.

7. V Evropě to má za důsledek až snahy nejen o zvrácení výsledků druhé světové války, ale i o restauraci pořádků před první světovou válkou s příslušným přepisováním historie a majetkovými a územními nároky (nároky sudetských Němců, Velkoalbánské reminiscence, podíl Centrálních mocností na rozbití Jugoslávie, snahy o centralitaci EU v režii Německa a Francie).

8. Uznání Kosova bylo protiprávním aktem, který precedentně legitimizuje separatismus.

9.USA se spojila i se zločinci, aby místo pravoslavných Slovanů měla v Kosovu strategickou kótu v blízkosti Ruska. Gruzie měla být další.

10. Saakašvili je dobrodruh, diktátor a pátou kolonou USA. Dopustil se agrese a válečného zločinu, navíc tak proradně a amatérsky, že poskytl Rusku záminku k oprávněnému zásahu.

11. Abcházie a Jižní Osetie nebyly historickou součástí Gruzie, ale původně Ruska (staly se jí až správním rozhodnutím SSSR).

12. To, že sdílíme společné hodnoty s euroatlantickou civilizací, ještě neznamená, že musíme mít klapky na očích.

13. Bezpečnost a zájmy své země vláda nezajistí jen výměnou hegemona a základen.

V každé době a režimu jsou servilní typy politiků, na které věcné argumenty neplatí. Změna znaménka na tom nic nemění. Proto jsem pesimistou. Ale boj s hloupostí se nesmí vzdávat. Na příkladu Biĺaka je vidět, že podobně jednostranně omezené figury historického uznání nedojdou.

http://streit.blog.idnes.cz/

4052 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Každý občan ČR včetně dětí zřejmě dá na uhlíkovou neutralitu přes 60 tisíc korun ročně, po dobu dvaceti let, plyne z vládních dokumentů a výroku premiéra BabišeUvědomělé „neziskové“ děti brzy zastoupí před tabulí ideově závadné učitele. K čemu by měli naslouchat nějakému bílému heterosexuálnímu učiteli matematiky, který neklečí před Gretou ThunbergovouRapidně zdražují potraviny a zdražují kvůli tomu i restauraceIslamofobie je jedinou přirozenou reakcí lidí nemuslimského vyznání na četbu KoránuImigrant zabil důchodkyni. Nechtěla mu dát peníze na letenku

euServer.cz

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávyTa nejhrubší protiruská propaganda v České televizi... Aneb právo Krymu na odtržení od Ukrajiny

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostProdej kovů ze státních hmotných rezerv je naším bezpečnostním ohrožením.

Eurabia.cz

Norové jsou v šoku. Statistiky úřadů potvrdily vysokou kriminalitu muslimských uprchlíkůŽIDÉ A KŘESŤANŠTÍ SIONISTÉ: VŘELÉ DĺKY PREZIDENTU TRUMPOVI A JEHO ADMINSTRATIVĚ

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Michálek je pitomec. Kalousek do důchodu? Topolánek opět drsně, nejen o PirátechProfesor Budil: Pavel Novotný, vrchol morálního rozkladu. Budoucí šéf ODS? Co ruští diváci viděli...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění