Co není schopen pochopit studenoválečník Topolánek

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 10.9.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Speciálně pro našeho premiéra jsem heslovitě shrnul živou problematiku Gruzie - Rusko. Snažím se jít na to heslovitě a po lopatě, protože promyšlená Klausova argumentace je zjevně pro naši vládu příliš sofistikovaná.

 

1. Rusko je velmocí, ať se nám to líbí, nebo ne.

2. Velmoci - jak vidno i na USA - mají své geopolitické zájmy.

3. Každý stát je háklivý, když se v jeho blízkosti kumulují vojenské síly, které by jej mohly, byť potenciálně, jakkoliv ohrožovat (viz reakce USA na rakety na Kubě).

4. Rozpad SSSR a zrušení Varšavské smlouvy nevedly USA a NATO k reciproční zdrženlivosti, ale k chování vítězů studené války.

5. Jelcin byl opilec a vyklidil mezinárodní politiku způsobem, který posílil mezinárodní vliv USA jako supervelmoci, jež se přestala ohlížet i na mezinárodní právo: Jugoslávie, Irák.

6. Potvrdilo se, že když se hroutí říše, slétají se supi a dochází k přerozdělování, které paradoxně vede k nižší světové bezpečnosti než bipolární svět.

7. V Evropě to má za důsledek až snahy nejen o zvrácení výsledků druhé světové války, ale i o restauraci pořádků před první světovou válkou s příslušným přepisováním historie a majetkovými a územními nároky (nároky sudetských Němců, Velkoalbánské reminiscence, podíl Centrálních mocností na rozbití Jugoslávie, snahy o centralitaci EU v režii Německa a Francie).

8. Uznání Kosova bylo protiprávním aktem, který precedentně legitimizuje separatismus.

9.USA se spojila i se zločinci, aby místo pravoslavných Slovanů měla v Kosovu strategickou kótu v blízkosti Ruska. Gruzie měla být další.

10. Saakašvili je dobrodruh, diktátor a pátou kolonou USA. Dopustil se agrese a válečného zločinu, navíc tak proradně a amatérsky, že poskytl Rusku záminku k oprávněnému zásahu.

11. Abcházie a Jižní Osetie nebyly historickou součástí Gruzie, ale původně Ruska (staly se jí až správním rozhodnutím SSSR).

12. To, že sdílíme společné hodnoty s euroatlantickou civilizací, ještě neznamená, že musíme mít klapky na očích.

13. Bezpečnost a zájmy své země vláda nezajistí jen výměnou hegemona a základen.

V každé době a režimu jsou servilní typy politiků, na které věcné argumenty neplatí. Změna znaménka na tom nic nemění. Proto jsem pesimistou. Ale boj s hloupostí se nesmí vzdávat. Na příkladu Biĺaka je vidět, že podobně jednostranně omezené figury historického uznání nedojdou.

http://streit.blog.idnes.cz/

4434 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrtiTurecké ozbrojené síly zabraly Řecku kus územíOsoba, která řekne pravdu, je okamžitě odstavena na vedlejší kolej jako „konspirační teoretik“, „ruský agent“, „rasista“, „antisemita“ nebo kdosi podobný...Švédský teenager byl zavražděn, když se pokusil zabránit znásilnění ženy migrantem. Proto teď musí jeho otec bránit pověst zesnulého před pokrokovými médii, která se ho za to snaží očerňovat jako ‚nácka‘Bez Vás nepřežijeme...

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

George Soros. Génius hybridní válkyV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Jsme ocas, budeme mlčet? 500 miliard pro EU: Silná věta Merkelové. Vážné výpočty, temný odhadPr*sárny a škůdci! Od Pirátů uniklo VIDEO. Vedení strany nebude rádo
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění