EU: Od genderové rovnoprávnosti k soudružkám údernicím

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 18.9.2008 | Rubrika: Kulturní válka
Bolšnac 19

V rámci osvíceného boje za „genderovou" rovnoprávnost mužů a žen a proti „genderovým" stereotypům nám bude EU regulovat reklamu. Kdy nám proboha Špidla a spol. polezou i do postele? Těch klasických věkovitých „genderových" stereotypů je přece plná Kámásútra.

 

Zrovna reklama není nic, co bych chtěl nějak extra obhajovat. Naučil jsem se pokud možno ty stupidity přecházet tím, že se je v rámci možností snažím nevnímat. Docela se mi to daří, protože když jsem svého času dostával narážky typu „a taková to mohla být dobrá vláda", tak jsem nechápal souvislost. (Ostatně stejně nemohla!). Když se včas neschovám a slyším, že něco doporučuje patnáct z deseti odborníků nebo že pleť je osmkrát zářivější, vlasy šestkrát hladší a prádlo bělejší než nové, naplňuje mě to tak autentickou zuřivostí, že jsem schopen si tento produkt zapamatovat, abych jej za nic na světě nekoupil.

Ale aby o tom, jak má vypadat reklama, rozhodovali eurobyrokraté, to tedy prr! Paradoxně nejvtipnější jsou reklamy s trochou té sexuální nekorektnosti, jako např. slogan „i muži mají své dny" nebo scénka s „vypuštěnou" manželkou. Chápu i to, když nějaké pánské komodity nabízí hezká žena místo škaredého chlapa. To mají být ony stereotypy?

Stereotyp znamená, že něco existuje jako zavedená, vžitá a usazená, tedy i osvědčená forma. Jinými slovy jde o tradiční pojetí. A EU si osobuje právo tento zelený strom života od bruselského stolu regulovat v celé Evropě! Jaká nadutost! Jaká zpupnost! Jaká arogance! Jaká zvrácenost! Jaká omezenost!

Sexuální role je biologicky určující. Žádný gender nic nezmění na tom, že jen velmi málo žen se bude hodit do stěhovacích čet. Kdyby o to některá usilovala, asi bychom takovou „genderovou" rovnost nepovažovali za normální. Muži zase určitě nebudou kojit. I já jsem se musel smířit s tím, že se nikdy nedostanu do Formule 1 nebo na Tour de France jako hosteska (šanci stát se „macho" závodníkem jsem už propásl). Někdy to levicoví fundamentalisté nechápou a propadají rovnostářskému dogmatismu. Ten paradoxně, ač se ohání svobodou a lidskými právy, vlastně svobodu a právo na rozmanitost potlačuje. Otloukají nám o hlavu svobodu podle nějakého osvíceného mustru, který se neohlíží ani na lidskou přirozenost.

Stejně arogantní byli kdysi komunisté. Chtěli dokonce poroučet větru dešti. EU jde ještě dál a nejen u klimatu. Chce nám implantovat politicky korektní morálku a v rámci ní usměrňovat naše životy i v oblastech, na které si netroufli ani za socialismu (nemám teď na mysli reklamu, ale třeba harašení nebo pozitivní diskriminaci). Když někoho zavraždí Cikán, je to občan se zamlčenou národností. Když kosovský Albánec, je to občan bývalé Jugoslávie. Onehdy vraždil Slovák a národnost uvedly všechny sdělovací prostředky. Když vraždí „občan bývalého Sovětského Svazu" nebo Rus, uvádí se to se špatně skrývanou otevřeností.

Jako by už fungovala selektivní autocenzura. Člověk aby se styděl, pokud lpí na tradičních hodnotách, a to jako ateista a rocker nejsem ta pravá konzerva (svůj názor jsem již vyjádřil zde). Podle minoritních skupin se nastavují „moderní" vzorce chování. Ušetřeno tohoto novátorství nezůstalo ani pohlaví. Teď nám EU nadekretuje politicky korektní „genderové" role; od reklamy  kam až...?

Ale ono to všechno tady jako historické výstřelky už bylo. Jen se to někdy obmění v ještě větší frašku. Vy starší, pamatujete si na soudružky údernice a třídní bojovnice? „Gender" jako řemen. Marie Kabrhelová (socialistická předsedkyně Svazu žen) by mohla vyprávět.

P.S. Varovat by nás měla ještě jedna věc. Na olympiádě se ukázalo, že nejlepší vzpěračky  nepocházejí ze svobodného světa, ale z Číny a z Koreje. Genetickými dispozicemi obecně drobných Asiatek to není. Když ženy přebírají aktivně mužské role, tak to může těšit „genderové" aktivistky (bohužel i aktivisty), ale signalizuje to, že ve společnosti není něco v pořádku, že paradoxně je tato „genderová" „svoboda" výrazem nesvobody.

http://streit.blog.idnes.cz/

3682 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Ve Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům: Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážetBez Vás nepřežijeme...Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USANáš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka . Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Uprchlík v Německu znásilňoval a vraždil. Potrestán ovšem bude policista, který jej pomohl dopadnout ...Přímý přenos oslav Ramadánu: Norská televize

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázalBoj o ČT vrcholí. Xaver a jeho otevřená zpověď jen pro PL: lahvičky koňaku, byznys, ale i pochvala. Budete koukat
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění