Proč Britové volí Blaira?

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 28.6.2005 | Rubrika: Politika
Vlajka - Velká Británie

Britové jsou národ tvrdohlavců, kteří se nenechají ohlupovat politiky a dělají přesný opak toho, k čemu je politici nutí. Blairova vláda nejmíň pět let systematicky a průhledně dělala všechno možné pro to, aby ji v demokratickém systému už nikdo se zdravým rozumem nikdy nemohl volit. Britské voličstvo to ale bralo jako legraci a nedalo se odradit od toho, aby si ji obrovskou většinou zvolilo potřetí.

Demontovala instituční strukturu mocenské kontroly a rovnováhy, jakou donedávna byl nepsaný ústavní systém vzájemně se hlídajících institucí vytvářejících bezpečné a stabilní politické prostředí ztěžující korupci a znemožňující vznik totalitního režimu. Zrušila instituci dědičných lordů, kteří o každém navrhovaném zákoně mohli hlasovat podle svého osobního svědomí, protože nebyli vázáni potřebou podbízet se voličům. Nahradila je dosazením svých kamarádů, kteří jí v horní sněmovně zaručují poslušnou většinu.

Oslabila nezávislost soudnictví dosazováním labouristických soudců a přeměnou nejvyšší právní královské instituce Lorda kancléře v další vládní ministerstvo. Tradičně nepolitickou státní správu zkorumpovala nasazením stranických politruků funkčně nadřazených neutrálním státním úředníkům. Ze zpravodajců MI5 a MI6 udělala poslušné poslíčky, kteří vytvářejí zpravodajské a obranné informace ne podle faktů, nýbrž na zakázku premiéra.

Ochromila policii nastolením časově náročných procedur, které jí znemožňují stíhat zločiny. Byrokratizací a stanovováním norem přeměnila školství v masovou výrobu nevědomosti a zdravotnictví v životu nebezpečnou džungli.

Kdysi vznešenou mediální instituci BBC různými triky zastrašování a výměny šéfů svými kamarády přeměnila v hlásnou troubu labourismu a pranýř konzervatismu. Vytvořila desítky nevládních a polovládních agentur, které její politiku sociálního inženýrství nastolují „v terénu“ – od monitorování a stíhání xenofobie po manipulaci s rodinnými vztahy.

Tempem pět stovek týdně vytvořila statisíce neproduktivních byrokratických pracovních míst, kde podmínkou není profesní kvalifikace, nýbrž věrnost ideologickému systému neosocialistické „politické správnosti“.

Umožnila korupci volebního systému, v němž obecní politici mohli získávat hlasy zastrašováním občanů a kradením hlasovacích lístků. V němž studenti mohou volit dvakrát, protože jsou registrování jak ve svém trvalém bydlišti, tak v místě studia. V němž se jednomu reportérovi podařilo nasbírat jedenáct hlasovacích lístků. A v němž mohou volit i ilegální imigranti, kteří se na seznam voličů dostávají díky tomu, že úředníci místních správ jejich volební způsobilost neprověřují z obav, aby nebyli nařčeni z rasismu. Snažíme se britskou demokracii vyvážet do Iráku a doma se nám stává nedostatkovým zbožím, napsal jeden novinářský vtipálek.

Poměrně stabilní ekonomika, zděděná po Johnu Majorovi, je udržovaná ve zdánlivé prosperitě vytvářením umělých a státem subvencovaných zaměstnání, kolosálním zadlužováním a vytrvalým zvyšováním daní. Průměrná britská rodina za sedm let blairismu zchudla v reálné hodnotě čistých příjmů o pětinu. A do příštího vládního období labouristé chystají další prudké zdaňování.

To vše – a mnohem víc – jim hustě sdělovaly předvolební noviny. A opět do toho skáčou jako stádo lumíků, těch svižných zvířátek známých tím, že se hromadně vrhají s útesů do moře. Symbolizuje to i nejnovější zábava elity národa oxfordských studentů a studentek, kteří slavili první máj tím, že s výšky osmi metrů skákali „odvážně“ s mostu do 60 cm hluboké říčky a vesele se mrzačili.

3144 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Americkou demokracii může zachránit jedině Trump – a jedině s naší pomocí. Všechny současné problémy prezidenta Trumpa pramení z jeho záměru „normalizovat vztahy s Ruskem“Pirátští europoslanci v Evropském parlamentu hlasovali pro to, aby se z Afriky dováželi imigranti do Evropy a pro to, aby se imigranti přerozdělovali do členských států Evropské unie800 až 900 bábätiek sa zabíja v Írsku každý mesiac po legalizácii potratuKopnout si do Gottwalda nebo do Brežněva dnes vyžaduje asi tolik odvahy jako vymezit se proti Čingischánovi a je to politicky přibližně stejně aktuálníKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

2.přikázání podle vítačů: "Milovati budeš jižního svého"Německo: Imigrantské „děti" hromadně znásilnili 14-letou

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Poděláte se.“ Šok na Ukrajině: Mocný muž promluvil. Zvrat vůči Rusku? Tereza Spencerová to vidí jasněMuslimští zločinci? Sedm z deseti vězňů... Výbušná slova ze Západu: Češi, poučte se!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění