Vyprázdněný Topolánek, namlsaný Havel a otrávený Klaus

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 22.9.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Tolik „pravdy a lásky" v onom zprofanovaném pojetí jsem od této vlády nečekal. A to jsem pragmatikem a realistou. Zpronevěru svého volebního hlasu však nemohu odpustit.

 

Jak už jsem jednou napsal, Havel se musí popadat za břicho. Zatímco pravicoví a konzervativní voliči musejí šílet, jakou parodii na pravicovou politiku nám Topolánkova vláda servíruje. Diskredutuje tím i všechny snahy o reformy. Prezident je oprávněně pohoršen, že se vytratil obsah politiky. Bez obsahu musí zákonitě zbýt pouze špinavý obal.

Já zuřím. Nedělal jsem si však iluze o čistotě politických nástrojů, a tak současné žabomyší války beru s nadhledem. Za zradu však považuji tyto konkrétní kroky vlády:

1) Podpis Lisabonské smlouvy (pozdější lavírování neomlouvá)

2) Návrh církevních „restitucí" (šílený!)

3) Uznání Kosova (zrada!)

4) Zablokování jaderné energetiky (zlý sen!)

5) Rozšíření odposlechů a sledování (kde zůstaly předvolební sliby a rozhořčení?)

6) Propagace radaru (neprofesionalita, zástupné důvody, servilita)

7) Podpora Saakašviliho (jenž přivedl Gruzii do neštěstí)

8) Nevyvážený postoj k Rusku (zbytečné provokace štěkajícího mopslíka)

9)  Utužování státní regulace legislativou místo slíbené liberalizace (policejní pravomoci, vpády do soukromí, regulace kouření a konzumace alkoholu, na každý exces aspoň vyhláška)

10) Zrada konzervativních hodnot (pozitivní diskriminace, politická „korektnost",  falešná multikuturalita, ekologické náboženství, gender, sňatky homosexuálů)

Srovnejme si, jak se na výše zmíněné body liší názory Klause a Havla. Klaus sice kvůli své volbě lidovci zmírnil rétoriku u církevních „restitucí", ale jinak musí trpět jako zvíře, k jaké politice se propůjčila strana, již zakládal a jejímž je čestným předsedou. Havel však musí být u vytržení, jak jeho politika infiltruje do dnešních časů. Když k tomu připočteme neodvolatelnou Brožovou na Nejvyšším soudu, Wagnerovou v Ústavním soudu a Tůmu v ČNB, jimž zdatně ve vládě sekundují Schwarzenberg a Vondra, tak Havel vítězí Klausovi přímo pod nosem.

Ale takto volby nedopadly! Jestli má Topolánek odejít, tak ne kvůli Tlustému a Moravovi, ale kvůli zradě svých voličů. A kdyby se Tlustému podařilo zablokovat církevní „restituce", tak bych mu toleroval ve vířivce i gruppensex.

Bohužel nevidím spásu ani u opozičně smluvního primátora Béma a tím méně u Paroubka, neoprávněně - a naštěstí nereálně - se třesoucího na moc. V tom vidím tu prázdnotu vyprázdněné politiky, kterou tak charakteristicky předjímala a ilustruje Klausova pověstná SMS.

http://streit.blog.idnes.cz/

 

pozn. redakce EUportalu: Redakce nesdílí antiklerikální názory pana autora, avšak jinak považuje jeho postřehy za velmi trefné.

5593 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jak se točí peníze pro Člověka v tísni. Tomu neuvěříteReklama severského kartelu SAS přesvědčuje, že neexistuje nic takového jako skandinávská kulturaBritská okultisticky založená profesorka feminismu vyzývá k vyhynutí lidstva, aby se tak bojovalo proti klimatické změněPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaPropaganda na výbornou: Jak to funguje u ČT

Eurabia.cz

Šíření coronaviru uprchlíky české vládě nevadí, ale do českých občanů by klidně stříleliO NEOMARXISMU A FABIANISMU

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Emanuel Moravec by zatleskal, Jasánku Šídlo. Havlérka jásá nad atomovým Hřibem. Martin Koller zírá nad hloupostí a sprostotou bruselské propagandyHřib řádil, že i Takáč kroutil hlavou: Rusům se to líbí, liberál Němcov byl jejich oblíbený politik. A pak ohlásil další šťouchy, které vůči Moskvě chystá
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění