Na Evropskou unii NE cukr, ale projímadlo nebo klystýr!

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 24.9.2008 | Rubrika: Zamyšlení
EU da ruda

Na lisabonskou zácpu je ihned třeba nasadit účinnou terapii. Žádné sladké lavírování, ale zkažené sousto musí ven. Dnes už není možné s pacientem mluvit v jinotajích.

To bych čekal od konzervativní vlády, žádné rádoby vtipné dvojsmyslnosti.

Evropská unie se zpronevěřila původním hodnotám, na nichž byla ukotvena. Pro připomenutí jde o volný pohyb osob vč. pracovních sil, zboží a kapitálu. Neměla si dělat ambice jako superstát.

Federativní agenda zcela překryla původní smysl. Nejde o nic jiného, než o ovládnutí malých členů.

Byrokratické šílenství překročilo všechny únosné meze. Reguluje se všechno od tvaru banánů až po formu reklam. Pro Čechy je to zvlášť nebezpečné, protože naši servilní kolaboranti jsou vždy papežštější než papež.

Vzniká jakási absurdní evropská politika založená na sociálním inženýrství, přerozdělování, tzv. politice „korektnosti", pozitivní diskriminaci, klientelismu, znevážení konzervativních hodnot, nahrazení národních tradic falešnou multikulturalitou a na ekologickém náboženství. Vznikl tragický koktejl, jenž je plíživým návratem ke zkrachovalým myšlenkám socialismu. A nebojím se říci, že i ktotalitě svého druhu. Že je demokracie v ohrožení, není nutno dodávat.

S touto veteší chtějí dohnat USA? Dopadnou jak Chruščov neblahé paměti. Pryč z toho spolku odsouzeného k zaostávání! EU nebude schopna konkurovat ani Rusku, které ji drží na krátkém energetickém špagátě, ani Číně, kde jsou zaměstnanci zvyklí tvrdě pracovat.

Nedejme se vmanipulovat do situace, kdy náš růst budeme obětovat pro zpomalení zákonité evropské recese. Už dnes doplácíme na socialistickou francouzskou ekonomiku, o čemž by mohli vyprávět zemědělci. A buďme v nynějších časech finančních krachů rádi, že nejsme v eurozóně, což nás trochu odizoluje od největších problémů.

A společná zahraniční polika? Pche! Vždyť jde jen o to, na čem budou ochotni se shodnout Němci s Francouzi. Hlas malých zemí nebude ani pro srandu králíkům. Upečou si nás zaživa. Ale když na ně zadupe Medvěděv s Putinem, klidně si přijedou pro pochvalu (jako Sarkozy po gruzínském konfliktu).Vždyť kolik mají divizí?

Nejhorší však je farizejství, na němž to všechno stojí. Kolikrát už jsme se mohli přesvědčit, že nastavená pravidla jsou tu jen pro malé členy. Ti velcí, když něco poruší, se vždy dohodnou, že proti nim sankce nebudou uplatněny.

A největší podraz a podfuk vlastně dokumentuje ona Lisabonská smlouva. Natvrdo se ukázalo, že byrokrati si hračku evropské „ústavy" nedají vzít a jsou schopni použít i vydírání a praktik, které se neslučují ani s demokratickými principy, ani s mezinárodním právem. Irové by mohli povídat. A zákeřné obcházení referend žaluje, čeho se ještě můžeme dočkat.

My bychom měli do předsednictví EU vstupovat bez švejkování a s jediným zadáním: Poslat Lisabonskou smlouvu, kam patří, totiž na smetiště dějin!

http://streit.blog.idnes.cz/

3584 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Proč se duchovní tak jednoduše podvolili zákazu veřejných mší?Obětují se za nás. Podíl zesnulých kněží kvůli koronaviru (1%) je 20x vyšší než podíl na počtu obyvatelstvaRaději ukrutnou smrt podstoupit, než Mši sv. vynechat!Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředky

euServer.cz

Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

Eurabia.cz

Brzy přijde chaos, strach a hospodářská krize. Co způsobí miliony přistěhovalců Merklové?Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit Američany

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Přejte jim smrt... Důchodci v centru koronaviru. „Ne*re vás to? Pár facek,“ padlo. Je pěkně dusnoTo je sranda: Koronavirus se orý baví. I kvůli Rusku a EU
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění