Potraty aneb porodnice nebo popraviště?

Autor: Michal Semín | Publikováno: 3.10.2008 | Rubrika: Kulturní válka
Novorozenec

Cesta z porodnice domů je úlevná. Děkuji v duchu Bohu za šťastný průběh porodu a dar dalšího dítěte. Jsem také rád, že vzhledem k hladkému průběhu porodu nebyl narození mé dcery přítomen doktor, ale jen porodní asistentka. Ptáte se proč? Protože nejspíš všichni doktoři v této porodnici mají na svých rukou krev nevinných dětí, nad kterými byl jejich rodiči vynesen ortel smrti. Je pro mne nepochopitelné, že ten samý člověk, jenž pomáhá přivést na svět novou lidskou osobu, třeba i jen pár minut poté na jiném oddělení jinou lidskou osobu o narození a dar života připraví. Vzhledem k tomu, že bývám příchodu svých dětí na svět přítomen, setkal jsem se na porodních sálech již s velkým počtem porodních sester a doktorů. Zatímco naprostá většina sester se k rodičkám chová vlídně a nad nově narozeným dítětem se upřímně radují, u doktorů jsem zaregistroval o poznání chladnější a odměřenější přístup. Jejich tváře nedávají najevo žádné pohnutí, šťastné mamince jen formálně pogratulují a bez dalších slov odcházejí pryč. Rozumím tomu. Mají-li totiž ještě nějaké zbytky svědomí, nemohou svoji profesi vykonávat s radostí. V koutku své duše dobře vědí, že dítě v lůně své matky není nahodilým shlukem buněk, ale lidskou osobou. Mají-li však provádět potraty, musí se tvářit, jako by to nevěděli. A to se nemůže neprojevit na jejich charakteru i chování.

Způsob provádění potratů ve Spojených státech je proto srozumitelnější. K zabíjení dosud nenarozených dětí slouží specializované potratové kliniky. Zde zaměstnaní doktoři-řezníci se živí pouze prováděním potratů. A i když i v USA existují nemocnice, kde se potraty provádějí spolu s porody, personál obou oddělení je zpravidla odlišný. Proto matka, ležící na porodním sále, má daleko větší naději, že se jí bude dotýkat bezúhonný lékař.

Nepřicházím však s návrhem na vytvoření specializovaných potratových klinik v České republice. Nejde mi o to, abychom měli přehled o tom, kdo z titulovaných lékařů je skutečným ochráncem života a zdraví a kdo je chladnokrevným vrahem. Jde mi o to, aby lékaři potraty provádět nesměli a pokud svůj závazek chránit lidský život odmítnou plnit, aby byli po zásluze potrestáni. Odebráním titulu i odnětím svobody.

4829 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Černoši se tedy podílejí na vraždách z 85%, ačkoli tvoří 13% populace. Mají vysoký podíl i v ostatních kategoriích trestných činůArabští imigranti už útočí i v naší zemiVážení čtenáři, pomozte nám prosímFrancie vyhrožuje Polsku, že přijde o peníze z EU, pokud nezavede genderovou totalitu do svého zákonodárstvíNelegální imigrant, který znásilnil nezletilou českou dívku u Lukavce, dostal dva roky, muži, který při Prague Pride spálil vlajku symbolizující homosexualistickou ideologii LGBT, můžou hrozit tři roky vězení!

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneIstanbulská pirueta Andreje Babiše

Eurabia.cz

LGBT: Poskvrnili státní vlajku duhouOpravdu musí čeští vojáci být součásti francouzské okupace Afriky?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Mafie z Kavčích hor? Drsná slova z Hradu, doplněná osobní zkušenostíNaštvaný zemědělec: Ať pan Prouza lidem řekne, kolik peněz zůstává u nich v supermarketech. Aby to stálo osmkrát více, než za kolik nakoupí?
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění