Mirku Topolánku, tak jsem Vám fandil

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 3.10.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Měla mě varovat Klausova SMS. Ale po osmileté hrůzovládě ČSSD, již vygradoval Paroubek, jsem dychtivě čekal na změnu. Navíc jsem kvitoval, že po dlouhé době bude částečně odstavena i pražská klika.

 

Jako správný patriot jsem opravdu považoval tu severomoravskou garnituru za očistný větřík: „Svěží vánek - Topolánek". Já bloud! Štve mě to, ale zase měl Klaus pravdu. Když je někdo z podstaty falešný, nezakryje to ani buranská, na odiv předváděná „chlapská" přímočarost. A když je někdo prázdný, tak prostě v apatyce nekoupíš. Ten člověk za to možná ani nemůže, ale proboha, co jsme komu udělali, že se dostal tak vysoko.

Nechci si hrát na moralistu a dokážu pochopit i to, když někdo podlehne svodům. Ale fotit se s manželkou jako konzervativní politik do předvolebních materiálů, aby po volbách odkryl pravou tvář bezskrupulózního záletníka, to chtělo opravdu notnou dávku falše a otrlosti. Nic na tom nemění, že si s Paroubkem mohou podat ruce. Od Paroubka bych čekal, že se spustí i s Marťany, a tak bych jej nevolil ani na pustém ostrově.

Nepatřím do fan klubu bývalého komunisty Tlustého, ani neoplývám sympatiemi k hyperkorektnímu a hyperflexibilnímu organizátorovi kšeftu s virtuální olympiádou Bémovi. Ale v neděli 21. září se v televizních diskusích naplno projevil rozdíl intelektu. Bém u vědomí nadcházejících voleb si svou polívčičku přihříval velmi diplomaticky a nasadil státotvornou masku. Topolánek se projevil jako furiant, který ztrácí nervy a glanc v nejnevýhodnější chvíli pro svou stranu.

Choval se natolik egoisticky, i když to jeho strojené chlapáctví mohlo jednodušší povahy zmást, že si stále naléhavěji kladu otázku, zda on vlastně není řídicím orgánem Kroupy v kauze Morava. Je to spekulace, za kterou se předem omlouvám, jen mám stále utkvělejší pocit, že je Topolánek schopen čehokoliv, i na úkor oslabení strany v krajích a v Senátu, jen aby jeho vláda přetrvala, a to za cenu jakýchkoliv ústupků koaličním partnerům, zrady programu vlastní strany, svých voličů i zájmu státu.

Už se třepe, ačkoliv naoko dělá drahoty fanfaróna, že se zanedlouho stane „prezidentem" EU. To mu už nikdo neodpáře. I vojenská přehlídka bude. Halelúja!

http://streit.blog.idnes.cz/

3810 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

To sa vážne nenájde niekto mladší (Sorosovi bolo vlani rovných 90 rokov), kto by od neho mohol prevziať prápor revolúcie? Začnime preto hneď z úvodu radostnou správou, že sa to podariloGlobalistická média nás označují za dezinformátory...Přispějte prosím na provoz EUportaluNejnebezpečnější kniha, která kdy byla napsána, byla zveřejněnaDokáže Václav Klaus starší vyhrát prezidentské volby?

euServer.cz

Volby budou soubojem konzervativních zastánců národního státu a progresivistů v čele s Piráty usilujících o „více Evropy“ a podporu imigrace a islamizaceBez práva na slávu. K dějinám ruské rozvědky

ePortal.cz

“Prasečinky” v poštěDaně nás dusí

Eurabia.cz

Popírání identity arménského dědictví je pokusem o kulturní drancováníTragicky osud německého otce. Přivedu vás zpět od islámských teroristů

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...Vědec: Stovky tajných klubů po Česku, ,,paření” a drogy. Cizinci. A stát mlčí? Skrytý záměr
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění