Místní sdružení ODS: Porážka jde na triko Topolánkovi

Autor: Redakce | Publikováno: 20.10.2008 | Rubrika: ShortNews
ODS

                                                                                                            V Pchery dne 20.října 2008

 

Vážení hejtmani, primátoři, poslanci, senátoři a spolustraníci,

 

tento víkend nám ukázal tvrdou realitu a ukázal nám všem, co si občané ČR myslí o ODS a jak ji důvěřují.

Myslím si, že je již čas ne velkou změnu ve vedení ODS a vrátit se k programu ODS, se kterým ODS zvítězila ve volbách 2006. Bohužel, jak je už dávno známo, se současným vedením ODS to není možné.

Prohra ODS v těchto víkendových volbách jde podle mne "stoprocentně na triko" předsedy Mirka Topolánka, který by z toho měl vyvodit osobní zodpovědnost, jak stranickou tak i vládní.

Svoji zodpovědnost nesou i všichni ministři, někteří poslanci a senátoři za ODS, kteří přistoupili na hru svých koaličních partnerů a na vládní úrovni rezignovali na program ODS, který je vynesl do jejich křesel a po volbách na něj pod nátlakem svých koaličních partnerů rezignovali a tím pošpinili vše, za co ODS v opozici bojovala.

Vyzývám, jako člen ODS a předseda MS ODS všechny hejtmany, primátory, poslance, senátory a ostatní členy ODS, kteří to cítí jako já, ukažte sílu a vyprovoďte na nadcházejícím kongresu vedení ODS v čele s již vyčerpaným a myslícím si pouze na své blaho, Mirkem Topolánkem.

Vraťme se k ODS stylu před volbami roku 2006, kdy bylo ODS jednotné a úspěšné, ale již bez Topolánka a jeho party.

Najděte mezi sebou vyzyvatele Mirka Topolánka na post předsedy ODS a premiéra, který sestaví funkční vládu bez současných ministrů.

To, co se událo tento víkend, je veliká pohroma pro ODS. Není facka v pravou chvíli, jak říká Mirek Topolánek, ale je to facka před pohřbem ODS, pokud se nic radikálně nezmění. Musíme nyní napřít všechno úsilí na parlamentní a komunální volby roku 2010 a bohužel i na možné předčasné parlamentní volby 2009.

Tato vláda a vedení ODS pod taktovkou Mirka Topolánka toho bohužel není schopna. Nečekejme na další debakl a na výhru ČSSD-KSČM na centrální úrovni, která určitě nastane při vedení strany Mirkem Topolánkem a jeho partičky kamarádů. Zatím k tomu vše směřujeme a věřte, že si nás nyní Paroubek, Rath, Hašek a jim podobní v ČSSD pěkně vychutnají. 

Dále si myslím, že se nesmíme v  následující době nechat, jako ODS vydírat Kalouskem (záměrně píši Kalouskem) a ne Čunkem, protože on ve vládě vládne a má nad Topolánkem, dále se nesmíme nechat vydírat Bursíkem a jeho baťůžkáři.

Vše bych KDU-ČSL spočítal za výroky Hovorky před volbami, byl to pěkný podraz ze STRANY VLÁDNÍHO POSLANCE ZA KDU-ČSL. 

Pro další období se musí změnit volební systém na většinový, aby takovéto pidi strany nemohly vydírat vládnoucí stranu ať je jakákoliv a tato nemohla prosazovat svůj ucelený volební program. Prostě vítěz bere vše – buď uspěje, nebo ne a poražený kontroluje.

 

Věřím, že se dovede ODS pod jiným vedením a jiným obsazením vládních křesel probudit a vzchopit a dovést za rok a půl ODS znovu k vítězství nad ČSSD-KSČM.

 

S pozdravem

 

 Ing. Václav Vokal,v.r. – předseda MS ODS Pchery

3231 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Islamizace západní Evropy probíhá v plném prouduPůl století rozkladu: Umíral světec z Osvětimi za jinou víru? Světec by se z papeže Františka zhrozilArabská strana Švédska: Nemáte tu co dělat, vaše země už neexistuje!Chvála hranice: Děti už ani nevěděly, že jsme je měli. Průšvih znovu oživil "čáru". Nepohodlné, komplikující. Zážitek od Mikulova. Když ještě bylo kam odsunout Němce. Nic není navždy. Hlídejme si domovKnihy Rowlingové se kvůli jejímu osobnímu názoru na gender po celém světě pálí či zakazují

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Dánské premiérce se už nelíbí šaríaDal imigrantovi práci. Ten ho po neshodě zabil

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Politika? Tohle Karla Gotta rozčílilo. Ale i to bude ve filmuKoho ohrožuje covid? Média šíří strach. Profesor Špičák vnáší jasno
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění