Svěrací kazajka, o niž nikdo nestojí

Autor: Miloslav Bednář | Publikováno: 18.7.2005 | Rubrika: Politika
Bolšnac 19

Má ještě Evropská unie smysl?

Po krachu posledního bruselského summitu následují zoufalé snahy Německem vedeného tvrdého jádra Evropské unie a jeho úslužných satelitů znovu Evropě vnutit svěrací kazajku, o kterou nikdo nestojí. Má prý tentokrát být, jak pravil ministr Svoboda, víc sexy.

Socialistický penězovod

Jde rovněž o tučný socialistický penězovod do uměle vyživovaného zemědělství. Ten nechce zachránit jen Francie, ale i některé postkomunistické země, jako je socialisty ovládaná Česká republika. Ohroženy se právem cítí i fanaticky zaměřené, velkopansky se chovající "proevropské" organizace - občanské společnosti, jež existují jen díky financím Evropské komise. Obávají se nastávajícího půlročního britského předsednictví Evropské unie. Británie se totiž netají odhodláním rázně skoncovat alespoň s nespravedlivou rozpočtovou politikou EU.

V Evropě snad končí fanatická představa postupného zcentralizování Evropy do jediného státu, jež stála u zrodu pětapadesátileté epizody evropské integrace. Zakladatelé měli charakteristicky mnohem blíže k autoritářským způsobům vlády než k evropským demokratickým tradicím. Jejich politicky bezvýchodný experiment s Evropou končí. Vyspělým, tradičně demokratickým evropským národům došla trpělivost.

Evropská unie se může konečně vrátit k pluralitním tradicím svobody a demokracie. Místo vyčpělé evropské integrace je načase začít uskutečňovat kooperaci rovnoprávných a svobodných států. Jen tak se Evropa může stát spolehlivým základem Severoatlantické aliance a věrohodným spojencem USA.

Děkujeme, odejděte

Končí arogantní snaha vnucovat nadstátní diktaturu ovládání občanů a demokratických států neprůhlednými seskupeními svévolně jednajících byrokratických elit. Jejich primitivní, nedemokratická snaha zavést nekontrolovaný "nový globální řád" nadvlády a nadpráví nevolených uskupení nad občany musí skončit tam, kde začala, ve staré kontinentální Evropě. Česká politika by měla příležitost konečně znovu rozpoznat smysl tradičního českého pojetí evropské demokratické jednoty jako rovnoprávnosti malých a velkých demokratických států. Jedině na tomto základě lze prospěšně koordinovat evropskou politiku místo dosavadní vnucované evropské integrace německo-francouzského střihu. Ta snad již definitivně skončila.

Je nejvyšší čas nahradit politický a intelektuální primitivismus kritickým respektem svobodných vůlí demokratických národů a států.

Trapnému, okázale evropanskému posluhování nemalé části české politické, intelektuální a mediální scény bruselské vrchnosti i jejím fanatickým neevropským představám zvoní hrana. Děkujeme, odejděte!

Autor je filozof

3952 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Bojovníci Islámského státu jsou už z mise zpátky doma v NěmeckuŠvýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Xaver? Lipovská? Volba do ČT je tu a nastal poplach: Víme, kdo začal „blbnout”, a pročNoví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění