Svěrací kazajka, o niž nikdo nestojí

Autor: Miloslav Bednář | Publikováno: 18.7.2005 | Rubrika: Politika
Bolšnac 19

Má ještě Evropská unie smysl?

Po krachu posledního bruselského summitu následují zoufalé snahy Německem vedeného tvrdého jádra Evropské unie a jeho úslužných satelitů znovu Evropě vnutit svěrací kazajku, o kterou nikdo nestojí. Má prý tentokrát být, jak pravil ministr Svoboda, víc sexy.

Socialistický penězovod

Jde rovněž o tučný socialistický penězovod do uměle vyživovaného zemědělství. Ten nechce zachránit jen Francie, ale i některé postkomunistické země, jako je socialisty ovládaná Česká republika. Ohroženy se právem cítí i fanaticky zaměřené, velkopansky se chovající "proevropské" organizace - občanské společnosti, jež existují jen díky financím Evropské komise. Obávají se nastávajícího půlročního britského předsednictví Evropské unie. Británie se totiž netají odhodláním rázně skoncovat alespoň s nespravedlivou rozpočtovou politikou EU.

V Evropě snad končí fanatická představa postupného zcentralizování Evropy do jediného státu, jež stála u zrodu pětapadesátileté epizody evropské integrace. Zakladatelé měli charakteristicky mnohem blíže k autoritářským způsobům vlády než k evropským demokratickým tradicím. Jejich politicky bezvýchodný experiment s Evropou končí. Vyspělým, tradičně demokratickým evropským národům došla trpělivost.

Evropská unie se může konečně vrátit k pluralitním tradicím svobody a demokracie. Místo vyčpělé evropské integrace je načase začít uskutečňovat kooperaci rovnoprávných a svobodných států. Jen tak se Evropa může stát spolehlivým základem Severoatlantické aliance a věrohodným spojencem USA.

Děkujeme, odejděte

Končí arogantní snaha vnucovat nadstátní diktaturu ovládání občanů a demokratických států neprůhlednými seskupeními svévolně jednajících byrokratických elit. Jejich primitivní, nedemokratická snaha zavést nekontrolovaný "nový globální řád" nadvlády a nadpráví nevolených uskupení nad občany musí skončit tam, kde začala, ve staré kontinentální Evropě. Česká politika by měla příležitost konečně znovu rozpoznat smysl tradičního českého pojetí evropské demokratické jednoty jako rovnoprávnosti malých a velkých demokratických států. Jedině na tomto základě lze prospěšně koordinovat evropskou politiku místo dosavadní vnucované evropské integrace německo-francouzského střihu. Ta snad již definitivně skončila.

Je nejvyšší čas nahradit politický a intelektuální primitivismus kritickým respektem svobodných vůlí demokratických národů a států.

Trapnému, okázale evropanskému posluhování nemalé části české politické, intelektuální a mediální scény bruselské vrchnosti i jejím fanatickým neevropským představám zvoní hrana. Děkujeme, odejděte!

Autor je filozof

3683 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Americkou demokracii může zachránit jedině Trump – a jedině s naší pomocí. Všechny současné problémy prezidenta Trumpa pramení z jeho záměru „normalizovat vztahy s Ruskem“Pirátští europoslanci v Evropském parlamentu hlasovali pro to, aby se z Afriky dováželi imigranti do Evropy a pro to, aby se imigranti přerozdělovali do členských států Evropské unie800 až 900 bábätiek sa zabíja v Írsku každý mesiac po legalizácii potratuKopnout si do Gottwalda nebo do Brežněva dnes vyžaduje asi tolik odvahy jako vymezit se proti Čingischánovi a je to politicky přibližně stejně aktuálníKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

2.přikázání podle vítačů: "Milovati budeš jižního svého"Německo: Imigrantské „děti" hromadně znásilnili 14-letou

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Poděláte se.“ Šok na Ukrajině: Mocný muž promluvil. Zvrat vůči Rusku? Tereza Spencerová to vidí jasněMuslimští zločinci? Sedm z deseti vězňů... Výbušná slova ze Západu: Češi, poučte se!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění