Tragický Topolánek už „vládne“ (a škodí) jen za sebe

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 20.11.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Musí ven; ačkoliv mě to jako voliče a krajana velice mrzí. Jako by se v něm snoubily ode všech politiků právě ty jejich nejhorší vlastnosti.

 
Udělal jsem si krátkou - a asi neúplnou - rekapitulaci (viz také zde):
Prostředníček: Topolánek je stejný buran jako Zeman. Bohužel však postrádá jeho nonšalanci.
Dalík: Topolánek je stejný politický šíbr jako Gross. Jen možná více než na ovládání firem lpí na politické kariéře.
Krize: Topolánek je stejný diletant jako Špidla, který tvrdil, že zdroje jsou. Topolánkův intelekt nestačí na posouzení hloubky krize. Jeho finanční kvalifikace ve firmě VAE je velice kontroverzní.
Manželství: Topolánek je stejný proutník jako Paroubek. U konzervativce, který se fotil do propagačních materiálů s rodinou, je to však mnohem odpudivější.
EU: Topolánek je stejný oportunista jako Gross, Špidla i Paroubek dohromady. Má jediný cíl, zůstat ve funkci, aby se stal „prezidentem" EU. I za cenu porušení usnesení vlastní strany, i za cenu vlastizrady.
Strana: Topolánek je stejný autokrat jako Paroubek. Usnesení nerespektuje. Na rozdíl od něj však ODS přivedl na pokraj propasti.
Styl: Topolánek se obklopuje klakou věrných, stejně jako Gross. Je ochoten se spřáhnout i s čertem, pokud mu to pomůže.
Moc: Topolánek je posedlý korytem stejně jako Paroubek. Dokonce se s ním chce v zájmu udržení u moci rozdělit (dohodit mu předsednictví sněmovny). Klientelismus tak k nám proudí nejen prostřednictvím fondů EU, ale i zevnitř (je lhostejné, zda jde o tandem Kočka - Ďuričko nebo Langer - Sekyra). Na tomto základě fungují hospodářské „mafie".
Důvěryhodnost: Topolánek je stejně neloajální jako Havel. Jeho proradnost se ukázala nejen vůči voličům, vlastní straně, reformám, ale i osobám (krajští politici, Julínek, manželka) a státům (Srbsko). S koalicí vlastně realizuje havlovskou politiku.
Kule (ne gule): Topolánek je stejně  nepevný jako Dubček v Moskvě. Ten se však aspoň vzpouzel. Nemá ani jeho pozitivní vlastnosti. Kde není ve zjevně silnější pozici, vyklízí Topolánek pole (koalice, reformy, klimatický balíček, EU). Nedokáže chlapsky po prohraných volbách říci, to je pro mě principiální, jinak končím.
Nemusel jsem to všechno ani uvádět. Vlastizrada v podobě podpisu Lisabonské smlouvy úplně stačí.
 
 
 

2781 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Česká republika je ekonomickou kolonií západní Evropy a především Německa a globalismus a globalisté vykastrovali základní funkce státu, který pro případné pandemie či jiné krize není soběstačnýTito čeští politici hájí zájmy sudeťáků...V Řecku dochází k průlomové obžalobě členů nevládních organizací, zaměřených na pašování lidí do EvropyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Povinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?Pomozte nám, prosím

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Rouškami virus nezničíme. Rektor UK Zima pro PL: O čem se příliš nemluvíNechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění