Tragický Topolánek už „vládne“ (a škodí) jen za sebe

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 20.11.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Musí ven; ačkoliv mě to jako voliče a krajana velice mrzí. Jako by se v něm snoubily ode všech politiků právě ty jejich nejhorší vlastnosti.

 
Udělal jsem si krátkou - a asi neúplnou - rekapitulaci (viz také zde):
Prostředníček: Topolánek je stejný buran jako Zeman. Bohužel však postrádá jeho nonšalanci.
Dalík: Topolánek je stejný politický šíbr jako Gross. Jen možná více než na ovládání firem lpí na politické kariéře.
Krize: Topolánek je stejný diletant jako Špidla, který tvrdil, že zdroje jsou. Topolánkův intelekt nestačí na posouzení hloubky krize. Jeho finanční kvalifikace ve firmě VAE je velice kontroverzní.
Manželství: Topolánek je stejný proutník jako Paroubek. U konzervativce, který se fotil do propagačních materiálů s rodinou, je to však mnohem odpudivější.
EU: Topolánek je stejný oportunista jako Gross, Špidla i Paroubek dohromady. Má jediný cíl, zůstat ve funkci, aby se stal „prezidentem" EU. I za cenu porušení usnesení vlastní strany, i za cenu vlastizrady.
Strana: Topolánek je stejný autokrat jako Paroubek. Usnesení nerespektuje. Na rozdíl od něj však ODS přivedl na pokraj propasti.
Styl: Topolánek se obklopuje klakou věrných, stejně jako Gross. Je ochoten se spřáhnout i s čertem, pokud mu to pomůže.
Moc: Topolánek je posedlý korytem stejně jako Paroubek. Dokonce se s ním chce v zájmu udržení u moci rozdělit (dohodit mu předsednictví sněmovny). Klientelismus tak k nám proudí nejen prostřednictvím fondů EU, ale i zevnitř (je lhostejné, zda jde o tandem Kočka - Ďuričko nebo Langer - Sekyra). Na tomto základě fungují hospodářské „mafie".
Důvěryhodnost: Topolánek je stejně neloajální jako Havel. Jeho proradnost se ukázala nejen vůči voličům, vlastní straně, reformám, ale i osobám (krajští politici, Julínek, manželka) a státům (Srbsko). S koalicí vlastně realizuje havlovskou politiku.
Kule (ne gule): Topolánek je stejně  nepevný jako Dubček v Moskvě. Ten se však aspoň vzpouzel. Nemá ani jeho pozitivní vlastnosti. Kde není ve zjevně silnější pozici, vyklízí Topolánek pole (koalice, reformy, klimatický balíček, EU). Nedokáže chlapsky po prohraných volbách říci, to je pro mě principiální, jinak končím.
Nemusel jsem to všechno ani uvádět. Vlastizrada v podobě podpisu Lisabonské smlouvy úplně stačí.
 
 
 

2737 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Kdo veřejně, na shromáždění či demonstraci nebo distribucí písemností hanobí vlajku nebo hymnu Evropské unie, bude potrestán odnětím svobody až na tři roky nebo pokutouTrumpův skutečný dar Putinovi a Rusku"Majdanská lež" 6 roků poté: Konečně nezvratné důkazy. Gruzínští snipeři promluvili. Palbu pod dohledem CIA řídili Pašinský, Parubij a Saakašvili. Bidenové za odměnu vydrancovali zemiMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosímVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

Eurabia.cz

USA povolaly na hranice proti imigrantům speciální jednotkyMísto protestního pochodu vzpoura imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Macron zmrazil slovy o Rusku. A co víc: Pojďme zachránit EU, vyzval Německo. Třeba jaderné zbraně...Lež u Moravce! zlobí se Okamura. Sebrat dávky? V papírech je to prý jinak
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění