Jestli nám Topolánek zůstane, pak Bůh ochraňuj tuto zemi

Autor: Martin Pánek | Publikováno: 24.11.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Po volbách jsem si byl jist, že ODS vymění předsedu. Podle mě sice minimálně o rok příliš pozdě, ale přece. Myslel jsem si, že jde jenom o to, kým ho nahradí. Spletl jsem se. Podle posledních zpráv to vypadá, že nám Topolánek zůstane.

 
Stane-li se tak, pak Bůh ochraňuj tuto zemi.
 
Proč musí ODS vyměnit předsedu (lépe: celé vedení)? Protože současný předseda nemá s ideologií ODS nic společného. Současná vláda dělá některé kroky, na které si netroufl ani ParouBack neblahé paměti. Současná vláda hodlá ratifikovat Lisabonskou smlouvu stůj, co stůj. Současná vláda nedělá žádné reformy. Současná vláda (a její předseda) je křupanská, podvodnická a vlastizrádná.
 
Celkově vzato je zcela nemyslitelné, že bych ještě někdy svěřil hlas straně, které bude předsedat moravský chachar Topolánek.
 
Nyní k dalším kandidátům na předsedu.
 
Samozřejmě že pro mě osobně by nejlepším kandidátem byl Václav Klaus. Bohužel to není reálné. Dalším vynikajícím kandidátem by pro mě byl Miroslav Macek. Bohužel ani to není reálné.
 
Nejlepším kandidátem, který přichází v úvahu, je Jaroslav Kubera, primátor Teplic, senátor, velký liberál (v klasickém smyslu slova) a šprýmař. Nevěřím tomu, že by tento člověk shrbil svůj hřbet před Sarkozym a Merkelovou, natož před komunistou Barrosem. Byl jsem velmi mile překvapen tím, že svoji kandidaturu připustil. Pro mě je to černý kůň kongresu. S Kuberou bychom si mohli dát nové heslo našeho předsednictví: Evropě dáme zahulit!
 
Mně by se na pozici předsedy docela zamlouval i Vlastimil Tlustý, ale ten též nepřichází v úvahu.
Dále se mluví například o Evženu Tošenovském. Bohužel, není mi znám žádný jeho názor, zejména mi není znám jeho názor na Lisabonskou smlouvu, takže jeho jako kandidáta nelze podpořit.
 
Že se o kandidaturu přihlásil jakýsi Vojíř, který hodlá do silničního zákona zavést presumpci viny, to mě v topolánkovské éře lhářů a podvodníků snad ani nepřekvapilo.
 
Mluví se taky o Martinu Římanovi nebo Miroslavě Němcové. Jsou to oba možná čestní lidé a pravičáci, ale myslím si, že nemají na to, aby vedli velkou pravicovou stranu. Obzvlášť Miroslava Němcová.
 
Kdekdo se zmiňuje o kandidatuře Petra Nečase nebo Jana Zahradila. Tito ale podporují Lisabonskou vlastizradu, a tak jsou zcela mimo hru.
 
Bohužel mi tedy vychází, že nejlepší vyhlídky z těch přijatelných kandidátů má Pavel Bém. Mám vůči němu mnoho a mnoho výhrad, ale kde nic není, ani smrt nebere. Předsedu musíme vybrat z toho, co je na krámě.
 
Pavel Bém si posledních několik let dával pozor na to, aby neřekl svůj jediný názor na cokoliv. To mě na něm osobně štve mnohem víc než nějaká olympiáda. Docela pozdě si vzpomněl na to, že ODS nesmí prosazovat Lisabonskou smlouvu. Měl si na to vzpomenout před rokem, když ji Topolánek vlastizrádně podepsal.
 
Ale jak se říká, pozdě, ale přece. Začne-li platit Lisabonská smlouva, pak už bude jedno, kdo bude předsedou jaké strany, a proto je bezpodmínečně nutné tuto smlouvu neschválit.
 
Pokud není možné prosadit Jaroslava Kuberu, pak ať je předsedou Pavel Bém. Ať pošle Lisabonskou vlastizradu zpátky do Brusele, ať ODS přestane slepě kývat na jakýkoliv bruselský slint a ať se ODS vrátí zpět ke kořenům.
 
Jedině taková ODS mi stojí za to, abych ji volil.
 
Autor je studentem VŠE

7390 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Aktuálně nejčtenější
Čtěte také

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czAmeričané se podílejí na svém zánikuJak se rozpad amerického impéria projeví v českých zemíchČas utíká. 20 let už uplynulo ode dne, kdy mrakodrapy Světového obchodního centra, které byly vystavěny tak, aby odolaly nárazu letadel, byly strženy k zemi řízenou demolicíZlí Češi, Lidice se postřílely samy, uslyšíme. Za německé peníze. Historik a zásadní fakta o Němcích u nás

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Stabilizace Afghánistánu začíná?EU rozhazuje peníze ve snaze zblbnout mladé voliče pro sen o celoevropské říši

Eurabia.cz

Die Welt: Ve Francii enormě narůstá skepse vůči EU - i ve vláděNechce imoše: Seehofer pro společné polsko-německé pohraniční patroly

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Bez souhlasu rodiny. ,,Vystrčilův” profesor. Sesazení Zemana: Co neřekliBabiš třísknul dveřmi, posadil se a začal. Hodnocení voleb za zavřenými dveřmi. Pouze na PL
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění