Polovina Čechů si demokracii nezaslouží

Autor: Jiří Zahrádka | Publikováno: 24.11.2008 | Rubrika: Zamyšlení
EU da

Bývalý německý prezident a respektovaný ústavní soudce Roman Herzog s Lüderem Gerkenem, ředitelem Centra pro evropskou politiku, jakoby potvrzovali názory prezidenta Klause. V souvislosti s centralizací moci Bruselu zpochybnili, zda lze ještě Německo bezvýhradně nazvat „parlamentní demokracií.“ Později v textu pro Frankfurter Allgemeine Zeitung prokázali, že Evropský soudní dvůr rozhoduje velmi svévolně a na znění primárního zdroje práva ES/EU, tedy základních smluv, se příliš neohlíží.

Snad nejcitovanější politolog současnosti, Fareed Zakaria, prostě konstatuje, že EU je řízena nedemokraticky.
 
Evropská komise sama zrušila tolik vysmívané normy o rozměrech ovocných plodů, přestože nás její úředníci a obhájci v členských státech léta přesvědčovali o důležitosti takových norem pro jednotný trh.
 
Prestižní časopis The Economist označuje tvrzení, že rozšířená EU nemůže fungovat bez Lisabonské smlouvy, za „jednoduše nepravdivé.“ Klade otázku, „jaký druh demokracie tedy vládne v EU, jestliže jediný přijatelný výsledek pro Brusel je ano?“ Dochází k jednoznačnému závěru, že Lisabonská smlouva měla být pohřbena.
 
Prezident škůdce
Zdálo by se, že Češi mohou být hrdi na svého prezidenta, jehož názory jsou potvrzovány renomovanými zahraničními odborníky. Jenže polovina občanů si myslí, že nám prezident svými názory na EU škodí.
 
Když Francois Mitterand navštívil skupinu disidentů v ČSSR, nebyla to jeho „ostuda.“ Bylo to gesto vůči lidem, kteří stáli v opozici vůči režimu. Declan Ganley,který v Irsku financoval kampaň proti Lisabonu, a kterého navštívil Václav Klaus, zatím není zatýkán a vězněn. Je jen podezříván a lehce šikanován. Najednou je potřeba prošetřit jeho účty a dokonce se objevuje podezření, že je finančně podporován starou známou CIA. Paralely s českými předlistopadovými zkušenostmi jsou více než zřejmé.
 
V záplavě ke Klausovi kritických citátů irských deníků, které se objevily v českých médiích, zapomínáme, že odpůrci Lisabonské smlouvy v Irsku nejsou menšinou, ale většinou. A to přes to, že irští nacionalisté EU milují – v ní si na ně nenávidění Britové nemohou vyskakovat, protože jsou přivázáni na stejném řemenu.
 
Šlo nám opravdu o pravdu?
Polovina Čechů se stydí za svého prezidenta zrovna ve věci, ve které má fakta na své straně. Tito Češi dokazují, že je jim Pravda ukradená a Láska (aspoň ke spravedlnosti a demokracii) asi také. Možná jim nikdy nešlo o demokracii a spravedlnost. Možná chtějí jen náležet k těm vlkům, kteří mají lepší kus kořisti. Kdo chce s vlky žít, musí s nimi výt. Národ s duší zbabělých otroků si zaslouží tyranské otrokáře. Svoboda a demokracie, plody listopadu ´89, jsou dary, které si padesát procent Čechů nezaslouží.
 
Jiří Zahrádka
Euportal.cz

4031 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Už to začíná! Trumpova vyhláška skoncuje s protiústavní cenzurou technických mamutůNová pokroková ředitelka norského muzea prohlašuje, že kolekce už „nebudou tak bílé a maskulinní„Zvykněte si,“ říká holandská mešita nepřizpůsobivým občanům, kteří si stěžují na svolávání k modlitbámTento návrh je nejlepší, co se tu objevilo od roku 1989. To se nesmí stát, reaguje vyděšeně Kalousek. Oč jde?Bez Vás nepřežijeme...

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

Kdo se bojí květáku? Skutečná míra inflace je vyšší než vykazuje Český statistický úřadV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Německá vláda pomáhá s návratem stovkám islámských vrahů z Islámského státuKanáry zaznamenaly 700%ní nárůst ilegálů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Udeřilo od Klause. Petříčku! Jak toto vysvětlíme? Jde o text k IzraeliVIDEO Trapas. Lidé si to pouštějí pořád dokola. Bidenovi to ujelo v přímém přenosu
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění