Hořké polibky kancléřky Merkelové aneb budování Evropského svazu

Autor: René Franěk | Publikováno: 26.11.2008 | Rubrika: Zamyšlení
EU da ruda

Díval jsem se na vystoupení pana presidenta u Ústavního soudu.  Bravurní, leč zdá se marné.  Je zaděláno na již třetí pořádný evropský průšvih.  Co bych za to dal se splést, ale dějiny jsou pouze opakující se zákonitosti vývoje naší společnosti. To je ten rok s osmičkou. Ta svoboda tu trvá vždy krátce. A účty za předchozí omyly jsou drahé.

 
První jsme budovali tzv. Novou Evropu s Německem a Francií, to víte, něčeho jsme se museli vzdát, to je pochopitelné jinak by to nemohlo fungovat. Naši přátelé Francie s Anglií nás však přesvědčili, že ztráta Sudet je nic proti tomu, že tu ted bude mír (na 100 let!)
Pak se budoval mezinárodní socialismus. A víte proč ? Pro člověka, jinak by to prý nemělo smysl. Když se kácí les, padají třísky. No ale kdo by na to hleděl, když budoucnost v komunismu nám to stokrát vynahradí. Ano, museli jsme se v rámci mezinárodního socialistického hnutí (internacionalismu) lecčeho vzdát, to je jasné, pro velké cíle je třeba nějaké té oběti. Se Sovětským Svazem na věčné časy, a hlavně že je MÍR! Řekněte, nebylo to krásné?
 
A  dnes budujeme Evropský Svaz, (překlad slova Unie)pro mě a pro Vás, pro všechny Evropany. Cítím se krásně, nepotřebuji ani pas a hlavně už bude pořád v Evropě mír.. Samozřejmě musíme se vzdát části státní suverenity, to je jasné.  Jednak je to dnes v Evropě jen takový ten národní přežitek a pak při vstupu do "Evropy" jsme s tím tedy museli každý přece počítat, že? Tak proč neschválit Lisabon? a pokud možno rychle a ani to nečtěte, je to zbytečný, my stejně spěcháme ...  Je to úžasné, a mnozí z nás osvícených, jako je V. Havel nebo Jirka Paroubek chtějí být přitom a "pomáhat tomu projektu", kdy konečně bude dobře a pořád . ..
 
 
Níže jsou tři naše opakující se zákonitosti.  Ale již Vás slyším, "To nejde takhle pane Fraňku přece nejde brát!"
 
 - Intelektuál Uhde píše jak v dětství chodil za tatínkem a chválil Německou brannou moc, která za nás (?!) hrdinně bojuje. Plné Václavské náměstí hajluje. Dělníci mají díky říšskému protektorovi konečně pořádný sociální systém, který jim nedala ani první republika. Dnes pěkná blbost , že? A to podotýkám, tento historický průšvih, Protektorát, jsme si na rozdíl od těch co následují nepřáli, byl nám vnucen.
 - v r. 48 mé babičce říkaly jiné ženské na ulici jak se na ten komunismus těší a jak to bude úžasné jít do krámu a tam bude vše zdarma (já zažil mléko zdarma ve škole). Intelektuálové té doby jako Kundera a jiní skládali oslavné básně.  Dnes pěkná blbost, že?
-            Dnes se u Ústavního soudu ČR rozhoduje o tom, jestli dále Češi budou budovat společnou Evropu s ostatními. A i v ní bude brzy  zelenina ve škole zdarma pro všechny. Nejsme ještě plnoprávnými členy, ale to nikomu nevadí, že tam nesmíme pracovat, ani podnikat, ale hlavně že zítra té hodné Evropě předáme naše kompetence a suverenitu. A pro naší suverenitu a kompetence si k nám do Čech přijela sama říšská kancléřka, která jí s naším předsedou vlády vyměnila za několik polibků. Těmi tu onehdy platil i Leonid Iljič, byly stejně hořké.  
 
V roce 1995 mne navštívil německý školník, a řekl mi zajímavou větu: „Pane Franku, ty dvě války jsme s Vámi prohráli, ale v tý Evropský Unií, to uvidíte!! A já mu to fakt věřím. Měl by být předvolán jako svědek k Ústavnímu soudu. Je zajímavé, že o co doopravdy jde, bylo německému  školníkovi hned jasné. Mnohým Havlům, Topolánkům, Vondrům, i soudcům ÚS to dojde až bude pozdě. Lisabonská smlouva je nevypověditelná.
 
No řeknete si, bláznivý depresivní chlap, co tomu vůbec nerozumí a nepřeje si být šťastný a nám to štěstí chce zkazit, že?
 
René Franěk
ředitel ZOO Chleby a člen ODS

5232 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovaloGenerál Šedivý varuje: Nedáváme dvě procenta HDP na obranu jako jiné státy NATO. Takže pokud bude naše země napadena...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění